Marcello Mastroianni byl celý život ženatý, ale současně i nevěrný!

Manželka věděla, že Marcello má milenky, ale trpěla mu je!

Jeden z nejslavnějších herců 20. století, Marcello Mastroianni (+72) se těšil přízni žen. Oženil se jen jednou, ale dítě měl i mimo manželství!

Legendární Ital přišel na svět v malé horské vesničce Fontana Liri. Otec Marcella Mastroianniho (+72) vedl truhlářský obchod. Matka měla původ, který možná překvapí – pocházela z Běloruska. V dětství se spolu s rodiči přestěhovala nejdříve do Německa a pak do Itálie.

Také vás může zajímat ...

Opil se ve slavné fontáně!

Během druhé světové války pracoval mladý Marcello v rodinném obchodě, ale kvůli tomu, že se zapojil do protifašistického odboje, byl zajat Němci. Strávil pak nějaký čas v pracovním táboře na severu Německa. Odtud se mu podařilo utéct a do konce války se skrýval v Benátkách. Po válce se z Marcella pomalu stala velká hvězda.

Nejprve sice pracoval u jedné filmové společnosti jen jako účetní, ale ve volném čase hrával amatérské divadlo. Přišly role před kamerou a v 50. letech už ho znala celá Evropa. Do výšin slávy pak Marcella vystřelil film Sladký život. Ten obsahuje i jeho slavnou scénu s herečkou Anitou Ekberg (+83) v římské fontáně Trevi.

Je to jedna z možností, kde mohou diváci vidět herce skutečně opilého. Točilo se totiž na sklonku zimy a Marcello měl na sobě pod šaty neoprén. To ho ale zahřívat nestačilo, takže musel pít vodku – a vypil jí prý opravdu hodně. Zmíněný film dal také název fotografickým lovcům senzací. Slovo „paparazzi“, kterým se označují, vzniklo podle přítele hlavního hrdiny, hraného Marcellem.

Ten se jmenoval Paparazzo, což v italském nářečí znamená „vrabčák“.

Režisér Federico Fellini (+73) to vysvětloval tak, že fotografové poskakující a cupitající kolem celebrit mu připomínají právě zmíněného ptáčka.

Utekl, když mu porodila dceru!

Na pohledného, sympatického herce ženy letěly a on toho dokázal využívat. Oženil se ještě předtím, než se stal slavným: v roce 1950 si vzal herečku Floru Carabellu (+73). Možná překvapivě bude znít, že v tomhle manželství zůstal až do své smrti, přestože měl potom další, veřejně známé osudové vztahy. Ten asi nejslavnější byl s francouzskou herečkou Catherine Deneuve (76).

Sblížili se spolu během natáčení filmu Tohle se stává jen druhým – hráli tam rodiče, kterým zemřelo dítě. Catherine se do Marcella zamilovala už během příprav na natáčení. Věděla samozřejmě, že je ženatý, ale nešlo prý odolat. Vznikl tak čtyřletý bouřlivý románek, který nezůstal bez následků.

Catherine přivedla na svět dceru Chiaru (47), která dodnes nese Marcellovo příjmení – a stala se herečkou, stejně jako její rodiče. Situaci ovšem kontrolovala hercova manželka, které bylo jasné, že je to vážnější případ, než jeho jiné, dočasné milenky. Marcello se přihlásil k otcovství, byl za Catherine v porodnici a na Chiaru platil alimenty, ale pak začal ze vztahu vycouvávat.

Konec lásky jí oznámil telefonicky. Přesto ho Catherine nikdy nepřestala milovat, a když v roce 1996 umíral na rakovinu slinivky, byla u Marcella v jeho posledních chvílích.

Spolu s ní tam stála i dcera Chiara.

Zopakovala mu striptýz!

Nezapomenutelný pár vytvořil Marcello také se Sophií Loren (85), ovšem pouze na filmovém plátně. Ve skutečném životě mezi nimi nebylo nic víc než přátelství, protože Sophia byla vždy věrná svému manželovi, producentu Carlu Pontimu (+94). Svému kamarádovi ale udělala dvakrát před kamerou striptýz.

Jednou ve filmu Včera, dnes a zítra v roce 1963, podruhé po více než 31 letech v americkém filmu Pret-a-porter A věřte nebo ne, Marcello byl také těhotný, alespoň tedy v kinech. Komedie Největší událost od chvíle, kdy člověk vstoupil na Měsíc se kdysi hrála i u nás a herec v ní ztvárnil prvního muže, který čekal dítě.

V tomhle filmu ho později viděla i jeho tehdy dospívající dcera!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...