Matkou se Lenka Filipová stala až ve čtyřiceti a dceru si doslova vyprosila!

„Dlouho jsem na ni čekala, už jsem si myslela, že ten andílek nepřiletí.“

Ve své kariéře měla Lenka Filipová (64) štěstí i smůlu. Totéž se dá říct i o jejím soukromém životě, kdy jí nečekaný konec dlouhého manželství přinesl zdravotní problémy.

Otcem zpěvačky Lenky Filipové (64) byl herec Adolf Filip, známý třeba jako otec Kendyho z filmové série o básnících. Lenka sama si přála jít v jeho stopách, ale tatínek jí to rozmluvil.

Také vás může zajímat ...

„Mně se vždy to divadelní prostředí strašně líbilo, vůně šminek a ta atmosféra,“ popisovala. „Táta ale říkal, že to není nic pro mě, ať se držím kytary, že jí ještě jednou budu líbat kolíky. A měl pravdu.“

Dceru Lenny si doslova vymodlila!

Do Francie se přece jen dostala

Lásku k muzice zdědila Lenka tedy spíše po mamince, která vyučovala hudbu na škole. Byla tam prý velmi oblíbená, protože propagovala nové styly. „Začínali Beatles a máma to dokázala zahrát,“ vzpomínala Lenka. Zpětně celý život oceňuje, jak máma zvládala kromě své práce i udržovat pocit hřejivého domova. Bere ji jako vzor a vždy se snažila v tomto směru jít v jejích stopách.

Maminka ji ovlivnila i v její kariéře. Jednou přivezla z výletu do Francie řadu gramofonových desek, které se pro Lenku staly inspirací. Rýsovala se dokonce možnost, že Lenka bude moci ve Francii studovat na gymnáziu, ale přišel osudový rok 1968 a tahle naděje padla. Do země galského kohouta se zpěvačka ovšem přece jen za osm let kvůli studiu dostala.

Cítila se tam jako doma, se svojí neodmyslitelnou kytarou vystupovala v tamních klubech. Popularitu získala pak i doma a mohla jí pořádně rozšířit na soutěži Eurovize. Zasáhl ale bohužel jeden mocný papaláš, ředitel Pragokoncertu, který Lence nedokázal odpustit, že odmítla vystoupit na domácí soutěži Intertalent.

Naše zpěvačka tehdy díky své znalosti jazyků měla soutěžit na Eurovizi za Švýcarsko, nedostala k tomu ale povolení. Nahradila ji tedy Céline Dion (50), která tehdy s kariérou začínala.

Obě interpretky se pak setkaly v roce 2008, kdy už z Céline byla megahvězda – Lenka jí prozradila, jak to tenkrát před 20 lety vlastně bylo.

Modlitby prý fungují!

Na vytouženého potomka si Lenka Filipová musela počkat hodně dlouho, až do čtyřicítky. Dcera ale stála za to – a dnes je stejně úspěšná jako její matka. „Dlouho jsem na ni čekala, už jsem si myslela, že ten andílek nepřiletí,“ vzpomínala v jednom pořadu. S jejími obavami se ztotožňovali i lékaři, kteří tvrdili, že těhotenství už je vyloučené.

„Já jsem si dcerku žádala tak dlouho, až jsem si ji vyprosila,“ uvedla zpěvačka. „Dokonce jsem šla k Jezulátku a přiznám se, že to funguje. Porod byl náročný a Lenka s odstupem nerada vzpomínala na „nešikovné ruce a hlavu porodníka“. Získat zpátky ztracenou energii jí nepomohli lékaři, ale až esoterika, kterou se začala kvůli zmíněnému zážitku zabývat.

Z dcery vyrostla zpěvačka, kterou dnes zná svět pod přezdívkou Lenny (25) – a populární je nejen u nás, ale i v cizině. Talent zdědila Lenny po mamince, což dokazovala už jako školačka. První vlastní písničku složila, když jí bylo jedenáct. Po základní škole pak doprovázela svoji slavnou maminku na koncertech, ačkoliv v té době ještě neměla jasno, že se jednou chce hudbou živit.

Geny ale nakonec zvítězily.

Céline ji nahradila a zazářila!

Porazila vážnou nemoc!

Velký šok si prožila Lenka Filipová před časem, kdy jí opustil po dlouhodobém manželství její životní partner, architekt Boris Drbal (66). Své soukromí si zpěvačka vždy chránila, ale o manželovi mluvila vždy v dobrém. Ani třicet čtyři roků ale nespojilo jejich svazek navždy a byl to Boris, kdo se rozhodl vztah ukončit.

Lenka to odnesla vážnými zdravotními problémy, kdy jí selhal imunitní systém. Psalo se dokonce o rakovině. Dokázala se ale s nemocí poprat. „Nikdy za celou dobu jsem si nepřipouštěla, jak vážná ta situace je,“ prozradila, když se uzdravila.

„Neustále jsem myslela na to, jak se vrátím na pódium před diváky a budu hrát!“

Má společnou písničkou se světovou hvězdou!

Jedním z velkých hitů Lenky Filipové je písnička Zamilovaná. Naše zpěvačka se může pochlubit tím, že má ve svém repertoáru stejný hit jako kolumbijská superhvězda Shakira (41). Ta jí ale neokopírovala. „Musím připomenout, že to není moje písnička,“ upozornila Lenka, když se verze Shakiry objevila.

„Věnoval mi ji dlouholetý francouzský kamarád, který se mnou v Čechách odehrál dva koncerty a v jehož podání je známá jako Je l´amie a mourir.

Přivítala jsem, že se Shakirou objevila její krásu další generace.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...