Mrtvé tělo Arnošta Pátka bylo pokryto slupkami od pomerančů!

Kvůli rakovině trpěl tak ukrutnými bolestmi, že si raději přál zemřít!

Sláva bývá zrádná, chvíli ji člověk má a je vidět všude a za pár let je popularita pryč. Své o tom věděl zpěvák Arnošt Pátek (+54), který v osmdesátkách zazářil, ale nakonec zemřel v zapomnění.

Zpíval přesně ten styl, který k osmdesátým letům přesně pasoval. Často se jednalo jen o české verze zahraničních hitů, ale to bylo tehdy zvykem. Arnošt Pátek (+54) měl nejspíš na víc, než co mu bylo umožněno předvést, odborníci o něm psali jako o geniálním muzikantovi.

Také vás může zajímat ...

Jenže osmdesátky se přehouply a pak už si média zpěváka všimla až tehdy, kdy byl těžce nemocný.

Rozjel to ve velkém s Kroky!

Jeho skutečné jméno bylo Arnošt Piaček. K hudbě měl skutečně velmi vřelý vztah už od mládí. A osud mu dal všechny předpoklady. Říkalo se o něm, že má absolutní sluch a dokáže zahrát na jakýkoliv hudební nástroj. Už v době středoškolských let hrál v různých kapelách. Po Karlu Šípovi později převzal jeho skupinu Faraon. Uměl i skládat písničky a jeho skladby zpívali přední čeští interpreti.

Když se začal věnovat dráze sólového zpěváka, přešel pod ochranná křídla Františka Janečka (74) a jeho skupiny Kroky. Tehdy se tam vyskytovala celá řada soudobých hvězd, jako Pavel Horňák (50), Markéta Muchová (61) nebo Josef Melen (45). Nikdo z nich v oblasti populární hudby nepřežil zánik Kroků na začátku 90. let a platilo to v plné míře i pro Arnošta.

Po změně režimu se podobná hudba už moc nehrála. Zpěvák proto hledal jiné uplatnění a našel ho v oblasti pohostinství.

Živily ho vinárny a restaurace, k mikrofonu už přistupoval jen občas a bez vidiny zisku.

Kdysi svým vzhledem okouzloval dívky.

Po bezproblémových letech přišel šok!

Těžko říct, jestli se Arnoštovi stýskalo po bývalé slávě. Jeho život byl celkem klidný a vypadalo to, že mu nic neschází. Osud mu ale postavil do cestu krutou překážku, dokonce ve dvojí podobě. Dnes se ví, že zpěvák trpěl rakovinou, která ho připravila o polovinu obličeje. Možná stejně nebezpečná byla ale i jeho cukrovka.

Právě nedostatek inzulínu nejspíš ve skutečnosti mohl za jeho předčasnou smrt. Rakoviny, kterou mu lékaři našli ve formě bulky v nose, se Arnošt bál, tak jako by se jí přirozeně bál každý. Navíc nebyl na žádnou nemoc zvyklý, do doby, než si bulku na radu kamaráda nechal vyšetřit, se cítil absolutně zdravý. Nyní ho čekal mnohaletý nejistý boj se zákeřnou rakovinou.

Nádor metastázoval do krku a ke slovu přišla nutná operace – a ne jediná. Ocitl se dokonce na krátkou chvíli ve stavu klinické smrti.

To ho nevyděsilo, ale obával se, že skutečné umírání bude mnohem bolestnější.

Převzal skupinu Karla Šípa.

Našla ho jeho sestra!

Pokud měl Arnošt dál žít, musel obětovat část svého obličeje. Znamenalo to, že navždy ztratil svůj nos, jedno oko, a část čelisti. Styděl se za to, jak vypadá a v podstatě nevycházel mezi lidi. V posledních letech pak navíc trpěl i chudobou, jeho důchod byl pod hranicí životního minima. Neměl v podstatě ani na nájem a kdyby mu nepomáhali známí z lepších časů, možná by zemřel na ulici.

Jednoho dne ho v jeho bytě na pražském Smíchově objevila sestra. Ta vyslyšela prosbu Arnoštovy přítelkyně, která mimochodem rovněž bojovala s nevyléčitelnou nemocí. Připadalo jí divné, že jí Arnošt nezvedá mobil. V té době ale už byl idol 80. let po smrti. Tělo leželo na podlaze několik dnů. Úmrtí vyšetřovala policie, i proto, že mrtvý zpěvák měl na sobě slupky od pomerančů.

Vysvětlení se našlo: při diabetickém záchvatu Arnošt nejspíš zoufale potřeboval cukr a tak hledal cokoliv, co by ho mohlo obsahovat. Záchvat byl bohužel natolik silný, že mu nedovolil přivolat pomoc. Dvacet let poté, kdy ještě svými písničkami rozdával radost na koncertech i v rádiu, odešel Arnošt Pátek z tohoto světa způsobem, který si určitě nezasloužil.

Osud mu tak v podstatě dopřál pouhých několik let někdejší zářivé slávy.

Kolega z Kroků Pavel Horňák.

Poslední rozloučení proběhlo tajně!

Konec diskotékového zpěváka byl krutý, včetně toho, co mu předcházelo. Prohlásil dokonce, že kdyby tušil, jak strašné bolesti ho čekají, býval by poprosil lékaře, aby ty své operace raději nepřežil. A zatímco mnozí známí umělci z minulosti měli smuteční obřad, při kterém se s nimi mohla rozloučit veřejnost, Arnoštu Pátkovi nic takového nebylo dopřáno.

Ke zpopelnění jeho těla došlo tajně a bez přítomnosti rodiny, která si pak pouze vyzvedla urnu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...