Naučte se číst z obličeje

Odbornice Jean Haner, která za svůj život měla možnost prozkoumat rysy tváří mnoha lidi, tvrdí, že se z nich dají vyčíst nejen povahové vlastnosti, ale i zdravotní potíže a rodinné vztahy. Přitom nejde o nic nového.

Tato technika se využívala už v minulosti na královských dvorech a zmiňují se o ní třeba i soudničky z přelomu devatenáctého a dvacátého století, které upozorňují na to, že tvář pachatele může výrazně souviset se spáchanými zločiny.

Také vás může zajímat ...

Zkuste si sami sestavit svůj profil.

Čelo

Zatímco horní část čela souvisí s inteligencí a představivostí, ta spodní, jež se nachází nad obočím, odráží především vnímavost a pozorovací schopnosti. Lidé s vysokým čelem bývají často velmi inteligentní.

Mají-li navíc čelo kulaté jakoby vypouklé, svědčí to o kreativitě a uměleckém talentu. Pokud čelo tzv. ustupuje, tedy svažuje se k vlasové linii, mají takoví jedinci tendenci racionálně uvažovat. Lidé s rovným čelem bývají obvykle diplomaté, a než něco řeknou, dvakrát si to promyslí.

Přátelství, která navazují, bývají trvalá a mají silně vyvinutý cit pro zodpovědnost a rodinu. Lidé s nízkým čelem rádi sledují, co se kolem nich děje, vždy si všechno pamatují, jsou emotivní a mají výborný smysl pro humor.

Obočí

I obočí má svůj význam. Čím hustší, tím více má člověk sebevědomí a energie. Mívají ho často lidé na vedoucích pozicích, kteří dokážou druhé vést a jít si za svým. Tenké obočí naopak vypovídám o tom, že si člověk v některých věcech příliš nevěří.

Nechá se spíš druhými vést, než by sám něco vymýšlel. Hodně vyklenuté mají asertivní a impulzivní lidé, opakem je téměř rovné obočí, které vlastní jedinci, jež nic moc nezajímá a nechávají se vláčet okolnostmi.

Oči

Bývají často prvním, čeho si na druhých všimneme a hrají velkou roli v komunikaci. Obvykle platí, že čím větší oči, tím větší otevřenost a zájem o druhé. Takoví lidé nemají zbytečné předsudky, jsou přátelští a druhé se snaží hodnotit na základě svého poznání.

Užší tvar naopak vypovídá o větší uzavřenosti a nedůvěře. Lidé s menšíma očima si k sobě jen tak někoho nepustí, aby mu odkryli své plány. Jsou-li oční koutky svěšené, znamená to, že člověk je k druhým příchylnější a věrný.

Kočičí a dračí oči naopak symbolizují koketnost a nestabilitu.

Nos

Už staří Číňané věřili, že čím výraznější nos, tím větší se klade důraz na detaily a touhu po vědění. Lidé, jež jím byli obdarováni, dobře odvádějí svoji práci a nebojí se jít si za svými sny.

Jsou pracovití a cílevědomí. Lidé s menší nosem nelpí na detailech a práci většinou nestaví na první místo v žebříčku svých hodnot. Vědí, že život je příliš krátký na to, aby se jen honili za svými cíli.

Pokud má člověk křivý nos, lze předpokládat komplikaci v příslušném věku a také nerovnováhu mezi rozumem a citem. Pravá půlka obličeje symbolizuje rozum, levá cit. Kam se nos více vychyluje, to v životě člověka převládá.

Rty

Odjakživa byly symbolem smyslnosti. Velké a svůdné rty svědčí o emotivnosti a velké schopnosti milovat. Tito jedinci si nedokážou představit život bez blízkých l i d í . Velmi špatně se vyrovnávají se samotou.

Mají silné rodičovské pudy a velmi brzy zakládají rodinu. Jen s ní mohou prožít plnohodnotný život. Lidé s malými rty potřebují více svého osobního prostoru. Problémy spíše tají, než že by se o ně s každým dělili.

Mají stabilní povahu a nenechají si jen tak do něčeho mluvit. Je dobré si všímat i nesouměrnosti rtů. Horní ret souvisí s emocemi, které vydáváme, dolní s těmi, jež potřebujeme od ostatních. Který převažuje, poukazuje na to, co v životě upřednostňujeme víc.

Brada

Máte-li výraznější bradu, je možné, že se ve vás ukrývá velká vnitřní síla, která vás žene dál. I vaše sebevědomí je větší než u lidí s menší bradou. Jste rádi nezávislí, potrpíte si na osobní prostor a nevěru berete jako něco, co vás obohacuje a ne, co vám škodí.

Lidem s menší bradou často ubývá kolem padesátého roku života vitalita a energie. Jsou snáze ovlivnitelní a vybírají si je za přátele takoví jedinci, kteří rádi manipulují.

Tváře

Abyste poznali, jaké máte tváře, musíte se usmát.

Ploché značí nezávislou osobnost, která nesnáší řád a nechce se nikomu podřizovat. Takoví lidé raději pracují na sebe, než by se nechali někým zaměstnat. Jsou méně otevření a hrají si na svém písečku. Lidé s plnými tvářemi jsou jejich pravým opakem.

Jsou otevření a tolerantní, rádi se spojují s ostatními a nevadí jim, pokud jim někdo zadá práci, kterou mohou vykonat..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...