Nikdy nebyla zamilovaná

Nezapomenutelná JAROSLAVA KRETSCHMEROVÁ (65) se do srdcí diváků zapsala jako veselá a trochu bláznivá žena. V soukromí není jiná, štěstí v lásce se jí ale vyhýbá obloukem.

Celý národ ji zná jako Evíka z komediální trilogie režiséra Zdeňka Trošky (67) Slunce, seno… Nezapomenutelná, ztřeštěná a veselá Jaroslava Kretschmerová (65) měla talentu na rozdávání a režisér to moc dobře věděl. Jakmile se jednou objevila před kamerou, všichni na ni pohlíželi s němým úžasem.

Také vás může zajímat ...

Ačkoliv dnes už má tu největší vlnu slávy za sebou, za ta desetiletí se moc nezměnila, a to ani vzhledově, ani povahově, zůstává stále stejná a váží si doby, kdy se mohla stát alespoň na pár let miláčkem národa a ženou, která zářila a vyčnívala.

Troška si ji našel sám

Když na ni před lety volali lidé na ulici „Evíku“, byla z toho dost rozpačitá. Dnes je za to naopak vděčná. Je ráda, že mohla ztvárnit roli, kterou si lidé budou pamatovat celý život. Navíc je s Troškou pojí velké přátelství.

Oba se dodnes scházejí a vzpomínají na staré časy, na dobu natáčení filmů a také na jejich společnou kamarádku Helenu Růžičkovou (†67).

Životních rolí měla několik

Jaroslava pochází z umělecké rodiny, její babička dokonce hrála v Národním divadle. Během svého života ztvárnila desítky rolí, například i slavnou Dorotu Máchalovou v jedné z nejúspěšnějších českých pohádek S čerty nejsou žerty.

Lidé ji také obdivují za hlavní roli v muzikálu Funny Games v devadesátých letech. Něco podobného zažívala i ve slavném muzikálu Mamma Mia!.V roce 2001 byla dokonce nominována na Českého lva za vedlejší roli ve Švankmajerově filmu Otesánek.

Naletěla jehovistům

Kdokoli zná herečku osobně, musí uznat, že je přesně taková, jakou ji Troška ve svých snímcích vykreslil. Je to zkrátka veselá kopa, správně bláznivá a nespoutaná žena, která ve všech dokáže probudit dobrou náladu.

Vždycky umí bavit celou společnost a je vstřícná i k novinářům. Často ráda vypráví, jaké byla číslo. Společně s Jiřím Lábusem (70) a Oldřichem Kaiserem (65), ještě když nebyli tolik známí, podnikali trampské výlety a dělali pořádné vylomeniny, například si dávali úkoly, které spočívaly v krádeži živých slepic nebo tankování benzinu se zapálenou cigaretou.

Dodnes se tomu herečka směje. Ovšem její soukromí bylo tabu. O něm se nikdy bavit nechtěla. Vroce 2008 se ale novinářům na ni podařilo vyšťourat něco, co všechny nadmíru šokovalo. Herečka se prý dala k jehovistům.

Dokonce jim měla posílat i většinu svých úspor. V divadle pak měla údajně Kretschmerová říkat, že jehovisté dali jejímu životu konečně smysl. Do té doby ho totiž postrádala. Sama herečka tvrdila, že je sice hluboce věřící člověk, ale konkrétní náboženství neuznává.

Vírou v Boha si totiž vynahrazovala skutečnou lásku, kterou podle přátel a kolegů nikdy nepoznala. Kdysi měla údajně s někým chodit, nemělo to ale dopadnout příliš dobře. Možná byla tato bolestná zkušenost tím pravým důvodem, proč se jí později nemělo v milostném životě dařit.

Zda pak s někým ještě randila nebo žila, to se neví. A údajně to nevědí ani lidé z blízkého okolí. Celý svůj život zřejmě obětuje kariéře a svým přátelům.

Milostný trojúhelník, nebo jen legrace?

Mnoho českých diváků si před třiceti lety myslelo, že Jaroslava Kretschmerová (65) a Jiří Lábus (70) byli milenci. V trilogii Slunce, seno… jimi totiž byli a hráli je tak dobře, až si mnozí mysleli, že spolu skutečně něco mají. Ti dva se tomu ale jenom smáli. Vždycky byli dobrými přáteli, kteří toho hodně zažili, ale jinak na sebe pohlížet neměli.

Režisér trilogie Zdeněk Troška (67) musel být ale rád, že si to lidé mysleli, přesně o to mu totiž šlo. Celé natáčení pojal jako jednu rodinnou
sešlost.

Všichni se vzájemně skamarádili. A ti, co se znali už před natáčením, obvykle byli příbuzní. Troška je totiž známý tím, že do rolí rád obsazuje své rodinné přílušníky a přátele. A každý na toto období vzpomíná s láskou.

Kretschmerová s Lábusem o to víc, protože bavili všechny okolo. Známá dvojka si ráda z lidí okolo sebe střílela, vždy ale jen v dobrém. Asistoval jim i Oldřich Kaiser (65), třetí do party. Není se proto čemu divit, že se pak začalo šuškat, že mezi nimi jde o podivný milenecký trojúhelník.

Někteří si dokonce mysleli, že o Jarku oba usilují. Těmto spekulacích se ale všichni jenom smáli. Všechny v tom ale nechali, rádi své příznivce i kolegy uváděli v omyl a pak se bavili jejich reakcemi. Tahle trojka byla zkrátka nezapomenutelná.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama