Obrovské dluhy a alkohol ho srazily na kolena

Své trápení se známý herec snažil zajídat. Brzy z něj byl obtloustlý otesánek

Martin Zounar (53) byl kdysi naivní mladík, který nedokázal oddělit sny od reality. To se mu stalo osudným, když začal podnikat, a díky své nezkušenosti zabředl do obrovských dluhů.

Když se na našich obrazovkách poprvé objevil seriál Chlapci a chlapi a Martin Zounar (53) se stal doslova přes noc idolem dívčích srdcí, žádná z jeho tehdejších obdivovatelek netušila, že si už jako dítě musel projít velkým trápením. Přitom měl všechny předpoklady, aby jeho dětství bylo doslova pohádkové.

Také vás může zajímat ...

Těžká vrozená vada

Martin se narodil jako jedináček do rodiny lékařky a oblíbeného herce Miroslava Zounara (†65). Dnes už by ve statném Martinovi nikdo nehledal tehdejší nedonošené miminko s těžkou vrozenou tělesnou vadou.

Jenže v okamžiku jeho příchodu na svět to s ním vypadalo opravdu zle. Martin se totiž narodil s nožičkami stočenými na druhou stranu, než mají být.

Málem přišel o oko

Nejprve to vypadalo, že snad kvůli svému postižení nebude nikdy chodit, jenže později, a to hlavně díky tomu, že s ním jeho rodiče neúnavně rehabilitovali, se jeho stav upravil tak, že na Martinovi dnes není nic k poznání. Bohužel, ani pak neposedný Martin nenechal své rodiče v klidu.

Jako osmiletý najel v zimě na bobech do ostnatého drátu a kvůli tržnému zranění v obličeji, které si tehdy způsobil, dokonce hrozilo, že přijde o oko. Protože lékaři dělali vše, co bylo v jejich silách, Martin dnes vidí. Pouze charakteristická jizva na jeho levé tváři mu připomíná, že měl tenkrát skutečně namále.

Hvězdou už v pubertě

Martin, kterého to už od malička táhlo k herectví, se poprvé objevil před kamerou už ve svých třinácti letech v rodinné komedii Hlas krve. Proto bylo brzy jasné, že to hned po škole zkusí s přijímačkami na konzervatoř.

I když ho vzali až na podruhé, šel už od studentských let doslova z role do role. Zahrál si tak nejen ve spoustě televizních pohádkách, ale i ve skvělých filmech, jako byli Případ platfus, Tankový prapor a Vekslák aneb Staré zlaté časy.

Svou největší si však Zounar vysloužil svým účinková ním v televizních seriálech, jako byli ve své době nesmírně populární Chlapci a chlapi, Bylo nás šest, Území bílých králů a v posledních letech samozřejmě Ordinace v růžové zahradě 2.

Chtěl být bohatý podnikatel

Jenže Martinovi tohle všechno zřejmě nestačilo a už na začátku devadesátých let toužil i po úspěchu v podnikání Brzy proto využil tehdejší díry na trhu a vybudoval prosperující dabingové studio.

Jenže pak mu firmy za odvedenou práci přestaly platit včas, neplatily vůbec. Na nezkušeného podnikatele Zounara se tak velmi brzy začaly valit dluhy ze všech stran. Jeho studio nakonec zkrachovalo a stejně neslavný konec měla i luxusní restaurace Cartouche v Bílkově ulici na Starém Městě, kterou si otevřel později.

Tvrdě makal, aby splatil dluhy To už se Martinovy dluhy vyšplhaly na astronomickou částku 7 milionů korun. Herec s pokoušel deprese ze své neřešitelné situace zahánět pomocí alkoholu a jídla. Brzy se tak z okouzlujícího muže proměnil doslova v otesánka.

Přesto se po nějakém čase nakonec dokázal postavit ke svým problémům čelem a své závazky během několika příštích let postupně uhradil za cenu tvrdé práce na divadelních prknech a před filmovou kamerou.

Nemůže najít tu pravou

Zatímco finanční situace sympatického herce se postupně díky jeho píli stabilizovala, jeho soukromý život zřejmě ani dnes za moc nestojí. Už před lety ho kvůli jeho lásce k alkoholu opustila Simona Brdičková (42), se kterou má dceru Claudii (11), a žádný nový vztah zřejmě stále není na obzoru.

Ostatně, není se čemu divit. Vždyť Martin, vzhledem k tomu, že se občas rád napije, není ani dnes pro partnerství žádné terno.

Jezdí do léčebny

Naštěstí to moc dobře ví, a tak se své potíže snaží řešit. Koncem loňského roku dokonce nastoupil do protialkoholní léčebny Červený Dvůr poblíž Českého Krumlova.

Sice nejprve tvrdil, že si tam přijel odpočinout, později připustil i to, že má občas problémy s pitím. Jeho přátelé mu tehdy drželi palce a pevně věřili, že se se svým kvartálním pitím vypořádá stejně odvážně, jako kdysi s dluhy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama