Pleťové elixíry

Je vaše pleť povadlá či dehydrovaná nebo bojujete s problematickou pletí či pupínky? Klasický krém na tyto problémy nestačí? Přizvěte na pomoc pleťová séra.

Pleťová séra jsou skvělým doplňkem v péči o pokožku obličeje, krku i dekoltu. Pokud si vyberete správný produkt, vytoužený efekt se dostaví co nevidět.

Koktejl účinných látek

Séra mívají velmi lehkou, většinou gelovou, strukturu a oproti běžným pleťovým krémům i několikanásobně vyšší koncentraci účinných látek, které se obvykle zaměřují na konkrétní problém s pletí.

Mezi ně patří nejčastěji vrásky, suchá pleť, pigmentové skvrny, problematická či podrážděná pokožka.

Regenerují i hydratují

Séra jsou nejen vhodným doplňkem k běžné péči o pleť, ale slouží i jako forma intenzivních pleťových kúr. Jejich složení se pak liší právě podle toho, jaké potíže s pletí mají řešit.

„V hydratačních sérech bývá hlavní složkou nejlepší kyselina hyaluronová, v sérech s omlazujícím efektem je klíčový vitamin A a jeho deriváty, k projasnění a sjednocení barvy pleti zase slouží séra bohatá na vitamin C, a séra s vitaminem E pleť především zklidní a podpoří její regeneraci,“ vysvětluje korektivní dermatoložka Katarína Třísková z Medicom Clinic.

Pouze na čistou pleť

Jak pleťové sérum správně používat? „Sérum aplikujte na důkladně vyčištěnou pleť, aby mohly cenné látky v něm obsažené co nejsnadněji proniknout do pokožky,“ radí dermatoložka. Pořadí je tedy následující: nejprve pleť důkladně odličte, poté naneste sérum a nakonec na pleť ještě aplikujte denní či noční krém.

V ošetřování pleti sérem je pak samozřejmě klíčová důslednost – používejte je pravidelně minimálně jednou denně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...