Po příchodu do Prahy měnila Vilma Cibulková jednoho ženatého muže za druhého!

Dva osudoví muži Vilmy Cibulkové měli stejné křestní jméno: Miroslav.

Nikdo z diváků nepochybuje o tom, že herečka Vilma Cibulková (54) je velká osobnost. U velkých osobností ale často platí pravidlo, že mívají také velké problémy!

Vyrůstala na vesnici, dokonce dost odlehlé od světa. Vilma Cibulková rozhodně nebyla žádná městská slečinka. K životu na venkově samozřejmě patří spousta práce kolem domu. Vilma se tak musela například starat i o domácí zvířata: králíky, ovce i kozy. Rodiče se totiž starali o hospodářství na bývalém statku po Němcích; získali ho kdysi za pouhých tisíc korun.

Také vás může zajímat ...

Jako každý Beran v sobě měla Vilma spoustu energie, takže jí to nedělalo problémy. Naopak se cítila dobře, když byla za práci pochválená.

Podle jejích slov se už tehdy stala ctižádostivou workoholičkou, což jí pak provázelo celý život.

Tohle objetí bylo jen seriálové.
Tohle objetí bylo jen seriálové.

Na Hradě toaletu nenašli

Prvním větším městem, kde prožívala svá středoškolská léta, byly pro Vilmu Karlovy Vary. Studovala tam pedagogickou školu. Více než cokoliv jiného tam budoucí filmovou a televizní hvězdu zajímaly kurzy loutkářství. Cítila, že to je směr, kterým chce v životě pokračovat. Bylo proto logické, že si podala přihlášku na DAMU – do té doby prý ani neměla tušení, že škola pro herce existuje.

Jela udělat zkoušky a poprvé se tak ocitla v Praze. Do hlavního města jí doprovázeli rodiče. Po dlouhé cestě hledali toalety. „Táta zaparkoval na nějakém náměstí, říkali jsme si, že tady určitě někde WC musí být,“ vyprávěla herečka. „Dostali jsme se až na nádvoří jakéhosi hradu – pak jsme zjistili, že to byl samozřejmě Pražský hrad.

Bloudili jsme chodbou, nakonec jsme vpadli do nějaké místnosti.“ Požadovaná toaleta tam ale nebyla – jednalo se o kancelář prezidenta republiky! Po zkouškách už jen čekala na výsledek. V den, kdy pošťačka přinesla obálku se zprávou, že byla přijata, pomáhala Vilma právě doma na vesnici bílit místní hospodu. Vůbec netušila, jak se jí právě v té chvíli změnil život.

A vlastně nejenom jí, ale i řadě mužů, které pak v Praze postupně potkávala.

Má za sebou bouřlivý život.
Má za sebou bouřlivý život.

Rozvedl se kvůli ní, ale utekla k jinému!

Vilma byla celý život velkou pokušitelkou mužů a začalo to už na střední škole. Sblížila se s jedním profesorem a často si s ním povídala. To se ale nelíbilo někomu z vedení a pedagog musel odejít. Až po pěti letech pak Vilmě napsal, že skončil někde jako pracovník v zemědělství. První milostný skandál v Praze si prožila s režisérem Petrem Kracíkem (58).

O tom dnes už víme, že byl celý život velkým sukničkářem, takže nebylo divu, když se mu podařilo svést začínající temperamentní herečku. Mělo to ovšem jeden háček, tedy alespoň pro Vilmu. Petr byl ženatý. Poté, co zjistila, že je v jiném stavu, zbývalo proto jediné řešení: interrupce. Nesla to těžce, chtěla si dokonce ublížit.

Její ženatý milenec se sice rozvedl, ale ona si vzápětí našla dalšího chlapa: herce Karla Heřmánka (69). Znala ho z Divadla Na zábradlí, kde hrála v době studií na DAMU. Asi není překvapením, že Karel byl v té době také ve stavu manželském. A ani tento vztah nevydržel navždy, i když to byly dramatické tři roky.

Musela změnit působiště a říkalo se, že v době, kdy nastoupila do Národního divadla, stala se objektem zájmu i velké legendy, Rudolfa Hrušínského (+73). Přinejmenším prý s ním prožila několik divokých flámů. To ale nebylo nic proti citovému uragánu, který následoval potom.

Dalším na řadě v bohatém milostném životě Vilmy byl totiž herec a režisér Miroslav Macháček (+68).

Vždy jí víc seděly tvrdé povahy než romantické.
Vždy jí víc seděly tvrdé povahy než romantické.

Smrt milence jí srazila na dno!

V době, kdy se s tímto velikánem české scény poznala, měla už Vilma nějakou dobu problémy s alkoholem. Miroslav byl sice o 41 let starší, ale to nehrálo roli. Zatímco nemocný herec nepil a nekouřil, Vilma propadala svému návyk čím dál tím víc. Před Miroslavem si schovávala placaté lahve s alkoholem v tašce a pila tajně.

Jak přiznala v televizní zpovědi, absolvovala dokonce řadu představení v Národním divadle poté, co vždy vypila půl lahve něčeho ostrého. Nakonec od svého osudového muže utekla, bohužel právě v době, kdy jí nejvíc potřeboval. Své vnitřní problémy se snažila vyřešit útěkem od divadla a vstupem do manželství.

První manžel Zbyšek Rychtařík (57) byl sice právník, ale to mu nezabránilo, aby si nevzal více půjček, než byl schopen unést a upadl do dluhů. Tenhle vztah tak Vilmě vůbec nepomohl a jediné, co si z něho odnesla, byla dcera, která se jí narodila. Smrt Miroslava Macháčka srazila Vilmu na dno a ona skončila v bohnické léčebně, na oddělení sebevrahů.

Dostala se z depresí a vrátila se k herectví.

Po rozvodu pak našla na delší dobu štěstí v náručí svého kolegy Miroslava Etzlera (52).

Vilma mladá a pohádková.
Vilma mladá a pohádková.

Hádku bylo slyšet až na ulici!

Vypadalo to, že Vilma s Miroslavem tvoří šťastný pár. Spojovalo je mimo jiné i úspěšné překonání alkoholické závislosti, alespoň tedy v té době, kdy spolu začali chodit. V roce 2003 se tajně vzali, což hodně lidí šokovalo. V každém vztahu se zákonitě vyskytnou problémy a ten s Miroslavem nebyl výjimkou. Vilma ho bohužel začala znovu řešit útěkem k pití, zatímco partner si našel mladší milenku.

Nachytali ho s ní novináři. Rozchod proběhl dramaticky: pár se údajně hlasitě hádal přes půl hodiny a křik bylo slyšet až na ulici. Miroslav vyklidil bojiště s kufry v ruce a manželství skončilo rozvodem. Po čase vyšlo najevo, že nevěra byla na programu už předtím i na straně Vilmy, a sice s jistým technikem z Národního divadla.

Miroslav se o ní dozvěděl a pro jistotu raději svoji ženu vyzvedával po představení v divadle. Když si za velkého zájmu médií herecká dvojice definitivně řekla sbohem, našla si Vilma baskytaristu Pavla Jakuba Rybu (55). Zdálo se, že po letech sporů a napětí konečně zakotvila ve spokojeném vztahu. Loni ale štěstí znovu skončilo – muzikant přiznal, že to byla jeho vina.

Odcizili se prý kvůli tomu, že dával přednost práci.

V bouřlivém citovém životě, který populární herečka prožívá, ale určitě nešlo o poslední kapitolu!

Drogovou závislost naštěstí překonala!

Velké trápení si prožila Vilma se svojí dcerou z prvního manželství, Šimonou Rychtaříkovou (23). V době dospívání totiž dívka propadla závislosti na pervitinu. Herečka se snažila své dceři pomáhat, ale nakonec Šimona stejně skončila v prostředí, které její matka dobře znala: v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Odtamtud se znovu vrátila mezi narkomany.

Vilma nechala Šimonu oficiálně vystěhovat z domu, ale dcera se naštěstí ze svých problémů dokázala dostat vlastní silou.

Dnes mají znovu dobré vztahy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...