Proč jí matka diriguje milostné avantýry?

Herečka Tereza Kostková (43) má se svou maminkou Carmen Mayerovou (74) úplně rozdílné názory na život, a tak jí Carmen mluví nejen do jejího milostného života, ale i do výchovy jejího syna Antonína (11). Tereze to ovšem vůbec nevadí. Proč?

Ačkoli je herečka a moderátorka Tereza Kostková (43) už dávno dospělá, přiznává, že bez rad a porad se svou maminkou Carmen Mayerovou (74) by si prý svůj život nedovedla vůbec představit. Rodiče totiž pro Terezu pokaždé představovali velkou autoritu, proto i v dospělosti na ně hodně dá a nechá si od nich mluvit do života, zvláště pak od své matky. „Nejpodstatnější je vždycky láska.

Také vás může zajímat ...

A to znamená dát do vztahu svou bytost. A ještě důležitější je čas a energie, kterou někomu věnujete,“ tvrdí Carmen Mayerová o milostných vztazích a také o přátelství a otevřenosti se svými dětmi.

Vždy jí na nich moc záleželo, protože tvořily hlavní pilíře její výchovy.

Své děti nikdy nerozmazlovala

Ta byla na své děti vždy přísná a rozhodně nikdy nepodporovala žádné hloupé šišlání, které spousta rodičů při komunikaci s dětmi používá. Naopak Carmen je vnímala jako samostatné jedince, kteří by neměli mít v životě nic zadarmo. Podle ní je důležité své děti respektovat, podporovat a hlavně nic nepředstírat.

Dcery prý nikdy nerozmazlovala a nechtěla, aby měly nějaké výhody a ani jednu z nich nepovyšovala nad ostatní. Snažila se být spravedlivá a chovat se ke všem stejně. Takže Tereza je podle ní hodná holka a jako jedna z mála jejích dcer po ní zdědila i herecký talent. Další dcera Zuzana (57) je tramvajačka a na ostatní prý působí jako kluk.

To Kateřina (54) je pro změnu zase redaktorka časopisu. Jen Helena se přiblížila divadlu, kde se však zabývá administrativou. Přesto, že jedna z dcer se uchytila jako herečka, nikdy ji Carmen neprotežovala. Tereza zdědila po své ohnivé matce kromě hereckého nadání také španělský temperament.

Je ovšem pravda, že dcera Tereza je v jejím hledáčku odjakživa vidět nejvíc.

Pod dozorem přísné matky?

Tereza sama přiznala, že ji maminka vždycky usměrňovala a v podstatě jí říkala, co má dělat. „Mamka byla a je demokratický člověk, přesto má v sobě potřebu neustále v něčem radit. Nemyslí to ve zlém, ale chce pro mě jen to nejlepší. Lehce mě tak usměrňovala a také inspirovala“, přiznala Kostková. S tou inspirací to však podle všeho občas trochu přehání.

Zvláště pak, když se dceru snaží ochránit před vším zlým a negativním a hlavně před těmi nevhodnými muži. O exmanželovi Terezy Petru Kracikovi (61), který měl před seznámením s ní už pět dětí, si prý od počátku myslela své.

A dcera jí tak musela po jejich rozvodu dát za pravdu.

Současný partner se jí zamlouvá

Když se pak zamilovala do režiséra Jakuba Nvoty (42), šla se pro jistotu znovu poradit ke své mamince. „Je mi sympatický. Jeho režijní práce je skvělá,“ schválila jí Mayerová nového partnera, kterého si Kostková loni vzala za manžela. Nvota jí prý je dobrým partnerem a od první chvíle si rozumí i s jejím synem Antonínem (11) z předchozího manželství s Kracikem.

I přesto jí ale matka hovoří do jeho výchovy. „Toník chodí moc pozdě spát a já si myslím, že je pro děti důležitý pravidelný dlouhý spánek,“ popisuje Mayerová, že jsou věci, na kterých se s dcerou neshodnou. „Jako maminka jsem byla přísnější než Tereza. Měli jsme velkou rodinu a vše muselo na minutu klapat.

Děti musely být samostatnější a my autoritativnější,“ řekla Carmen o svém mládí, kdy se musela pořádně otáčet. Ochranitelský pocit a snaha dceři vše organizovat, kterou v sobě má, může ale být Tereze akorát tak na obtíž. Očividně však rady od své matky potřebuje.

Se synem jí pomáhá, a jak by to asi dopadlo, kdyby si chtěla pořídit další dítě?

Dočkají se dítěte?

To však u Terezy nehrozí, tedy alespoň zatím. Názor na další děti má totiž jasný. „Děti ne! Rozhodně ne teď, pokud bych někdy změnila názor, určitě se to dozvíte,“ řekla Kostková. A v tom by právě mohl být problém. Jakubovi je přes čtyřicet a vlastních dětí se zatím nedočkal. Dá se tedy očekávat, že přijde chvíle, kdy po nich začne toužit.

Vzhledem k pokročilému věku herečky je však každý rok navíc jasnou stopkou. Možná ji manžel ještě přemluví a ona se stane matkou podruhé. A Nvota nejspíš musel zvažovat, do čeho jde, když si bral Terezu za manželku.

Evidentně situaci zatím vůbec neřeší a raději si jen užívá jejich velkou lásku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...