První nevěru Zlata Adamovská manželovi ještě odpustila, u druhé už neváhala!

Několik let žil Radek John dva životy a tajil nemanželské dítě!

Dvacet šest let to vypadalo, že herečka Zlata Adamovská (57) a novinář Radek John (61) tvoří ideální pár. Pak stačila jedna menší autonehoda a všechno bylo okamžitě jinak!

Své „ano“ si Zlata Adamovská a Radek John řekli v situaci, kdy už oba věděli, co obnáší rozvod. Úspěšná mladá herečka měla za sebou manželství se skladatelem Vadimem Petrovem ml. (56), Radek se právě kvůli Zlatě rozvedl s první ženou. Zajímavostí bylo, že se vlastně seznámili právě kvůli ní. Pracovala jako produkční v České televizi a jednou vezla Zlatu na Kavčí hory.

Po cestě potkali právě Radka, který si přisedl.

Stačil pohled z očí do očí a jak známému novináři, tak krásné herečce bylo všechno jasné.

Také vás může zajímat ...

Svatba přišla až s miminkem

Zlata situaci v jednom rozhovoru popsala: „Měli jsme tehdy oba prima partnery, se kterými se nám zas tak nic hrozného nedělo a zjistili, že chceme být více spolu než s nimi. “ Oba se rozvedli a začali spolku žít, jak se říká, na hromádce. Mladá herečka později přišla do jiného stavu. Když byla v pátém měsíci, tak se dvojice vzala.

„Říkali jsme si, že svatba není zárukou ničeho,“ objasňoval Radek. „Když se měla narodit Bára, řekla mi Zlata, že když se nevezmeme, bude se naše dcera jmenovat Adamovská, a když se vezmeme, Johnová.“ Bylo to tak trochu přitlačení ke zdi, ale Radek se rád nechal přesvědčit.

„Znám ženy, kterým zemřel manžel a nemají po něm ani vdovský důchod, přestože spolu mají potomka,“ popsala Zlata své důvody. „Nikdy jsem netoužila být svobodnou matkou.

Manželství a rodina byly moje volba a přijde mi fajn.“

Spala s pistolí na nočním stolku

Zlata si nechala své rodné příjmení. To si vlastně nikdy neměnila. Jak sama říká, je to prý jen úlitba ješitným manželům, kteří chtějí mít pocit, že žena je jejich.

V té době byla známější než její manžel, takže se často stávalo, že listonoška Radkovi říkala: „Pane Adamovský, nesu vám dopisy pro vaši ženu.“ Příležitosti k tomu měla, protože Radek John, zřejmě jako první muž u nás, zůstal po narození dcery na oficiální „otcovské dovolené“. Podobné oslovení mu ale nevadilo.

„Říkal jsem Zlatě, že když si své příjmení proslavila, tak ať si ho nechá,“ uvedl. Později, když pracoval jako investigativní novinář, zažila s ním Zlata i spoustu nepříjemných nebo napínavých chvil. „Mé povolání bylo součástí mého života, už když jsme se seznámili. Takže jsme to nikdy neřešili,“ konstatoval Radek. A Zlata věděla, koho si vzala.

„Vždycky když odcházel na nějakou méně bezpečnou schůzku, dával mi instrukce, že když se do rána neozve, mám zavolat na policii a říct, s kým se sešel a kde,“ popisovala nejisté chvíle. Její manžel se dočkal i mnoha výhrůžných dopisů. Stávalo se, že herečka musela spát s pistolí, položenou na nočním stolku. Tyhle nesnáze je ale spíš stmelily.

To, co je rozdělilo, byla obyčejná nevěra nebo spíš její následky.

Mělo to zůstat tajemstvím

Na veletrhu vína v roce 1999 se Radek seznámil s obchodnicí s vínem Janou Kadlecovou (48). „Žádná láska na první pohled to nebyla, byli jsme oba zralí lidé. Seznámili jsme se na veletrhu vína,“ prozradila po letech Jana. Jejich vztah ale nezůstal bez následků. Janě se narodila dcerka. Kdo je otcem, mělo zůstat tajemstvím. „Řekla jsem to pouze svým rodičům. Není uveden ani v rodném listě.

Když jsem mu to oznámila, nebyl z toho šťastný. Zachoval se ale skvěle. Řekl, že to vždycky bude jeho dítě,“ řekla obchodnice novinářům po prozrazení celé aféry. Pro ni byla dcerka požehnáním, protože lékaři jí původně sdělili, že nikdy mít dítě nebude. Radek svoji nemanželskou dcerku pravidelně navštěvoval a Jana věděla, že se na něho může spolehnout.

To si dlouho myslela i Zlata, ačkoliv pochybnosti přišly po jeho první provalené nevěře. Té se dopustil s kolegyní z komerční televize Pavlínou Wolfovou (44), v době, kdy tam oba pracovali. Radek poměr neochotně přiznal, když prohlásil: „Ano, měli jsme s Pavlínou poměr.

Nakonec se ale ukázalo, že to nebylo nic vážného.“ Takhle veřejně to ovšem uvedl už v době, kdy se rozváděl kvůli nemanželské dceři.

Pavlína Wolfová

Další nevěru už odmítla prominout!

Rozvod visel na krku už tehdy, ale oba manželé se nakonec dohodli, že to spolu zkusí. Zatímco první přiznanou nevěru Zlata ještě skousla, sedm let utajované dítě s jinou ženou bylo samozřejmě daleko za hranicemi její tolerance. O celé situaci se dozvěděla den předtím, než vyšel článek v novinách. „Nebylo to moc velké rozmýšlení. Protože jen blázen si dvakrát sedne znovu na rozpálenou plotnu.

Po jeho skoro dvouletém milostném poměru s Pavlínou Wolfovou jsem si řekla, že podruhé už to neskousnu,“ řekla médiím. Mrzelo jí samozřejmě i to, že Radek nenašel tolik odvahy nebo respektu k ní, aby jí s celou situací seznámil v době, kdy se o ní dozvěděl. Její manžel to omlouval snahou rodině neublížit.

Zlata na to ale nekompromisně reagovala: „Ve snaze neublížit samozřejmě ublížil možná o něco víc, než kdyby to řekl třeba před lety. Já si myslím, že to bylo spíš sobecké a nechtěl přijít o požitky z obou stran.“ A neméně kritická byla i ohledně vztahu Radka k jeho malé dcerce: „To, co té holčičce provedli, považuji za tragické. Vědomě ji nutili lhát, že neví, kdo je její otec.

To nepochopím.“

S rozvodem rodičů se musel vyrovnat také syn Petr.
S rozvodem rodičů se musel vyrovnat také syn Petr.

Autonehoda měla následky

Odhalení dvojího Radkova života pro veřejnost přišlo ze strany novinářů. Ti svého kolegu vyfotili při automobilové nehodě s dětskou autosedačkou, kterou přesunoval z nabouraného auta do nového. V té době ale už byli obě jeho vlastní děti na něco takového příliš velké! Radek všechno přiznal a i když to nebyla příjemná situace, ulevilo se mu. „Nepotrpím si na tajnůstkaření.

A tohle mě tížilo, takže jsem rád, že je to venku,“ sdělil. Na konci dubna 2010 se pár po 26 letech manželství rozvedl. S odstupem času Zlata prohlásila: „Já jsem svého muže velmi obdivovala a milovala.

Dnes už však nemá ani můj obdiv, ani moji lásku, ale nezatratila jsem ho.“

Ani Radek John dlouho sám nezůstal.
Ani Radek John dlouho sám nezůstal.

Řekla „ano“ potřetí a naposledy

Po šesti letech od rozvodu je už Zlata vdaná potřetí a tentokrát opravdu šťastně. 28. června 2013 si vzala herce Petra Štěpánka (68). Znali se dlouho díky své profesi a o jejich vztahu se psalo už dlouho předtím, než ho veřejně přiznali. Petr požádal Zlatu oficiálně o ruku, protože si potrpí na tradice.

Na společný zájezd do Afriky si s sebou vzal snubní prstýnek a na půlnoční safari svoji partnerku překvapil.

Svatbu se pak páru podařilo utajit před médii, i když se jí zúčastnilo přes sto hostů!

Vztah nejprve oba tajili.
Vztah nejprve oba tajili.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...