První pomoc při pálení žáhy

Pokud se přejíte nebo zkombinujete nevhodná jídla, může vás snadno začít pálit žáha. Jedná se o nepříjemný stav, kdy se žaludečních šťávy vrací zpět do jícnu. Nabízíme vám rady, jak pálení žáhy předejít a jak s ním bojovat.

Vhodný jídelníček

Také vás může zajímat ...

Omezte mastná, kořeněná a špatně stravitelná jídla, a to zejména večer. Stejně tak se vyhýbejte kávě a alkoholu, ale také cibuli, citrusům, rajčatům a čokoládě. Jedlá soda Vmíchejte dvě lžičky do sklenice vody a vypijte. Úleva by se měla dostavit hned.

Zdravý spánek

Je lepší spát na zádech než na břiše a také s hlavou ve zvýšené poloze. Sklenice mléka Mléko neutralizuje kyselé žaludeční šťávy, jde o osvědčený trik našich babiček.

Antacida

Pokud upřednosňujete klasické léky, sáhněte po těch, které zabraňují překyselení. Poraďte se o nich s lékárníkem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...