Sharon Stone – Krásná, chyatrá a osudem zkoušená

Kráska pocházející z pensylvánského provinčního městečka Meadville, Sharon Stone, ušla dlouhou a náročnou cestu za svým snem. V jejím životě se však nevydařilo vše, jak si přála. Narodila se coby druhé dítě ze čtyř na maloměstě, a přesto dokázala, že není podstatné, kde se člověk narodí, pokud jde odhodlaně za svým cílem a tvrdě na sobě pracuje. Otec byl barvíř v továrně a maminka účetní.

Sharon se věnovala studiu dějin umění a kreativnímu psaní. Již za studií se účastnila soutěží krásy a v sedmnácti letech získala titul Miss Pensylvánie. Začínala jako prodavačka v MacDonald‘s. O dva roky později se už živila jako modelka u módní agentury Eileen Fordové v New Yorku.

Také vás může zajímat ...

Zanedlouho dokonce pózovala v rouše Evině pro pánský časopis Playboy.

Vysoká inteligence

Její fotografie se objevovaly v magazínech Vogue a Elle. Začala navštěvovat herecké kurzy a více a více se přibližovala k velkým rolím. Účinkovala v reklamě a hrála maličké role ve filmech. Posilovala, ovládala karate a trénovala box. Na její postavě to bylo znát a byla proto často obsazována do akčních filmů.

S příchodem režiséra Paula Verhoevena (79), který ji nabídl roli ve snímku Total Recall, zaznamenala její kariéra strmý vzestup. Za zmínku jistě stojí i to, že patří mezi herečky s nejvyšší inteligencí (IQ 154) a také to, že v roce 1995 byla ve Francii jmenována rytířem Řádu krásných umění a literatury.

V devadesátých letech zazářila ve filmu Základní instinkt.

Choulostivé tajemství

Po boku Michaela Douglase (73) se rázem stala sexuálním symbolem a nejlépe placenou herečkou Hollywoodu. Muži ji odpustili i to, že prohlásila, že má sklony k bisexualitě. Neostýchala se rovněž prozradit, že má za sebou i vztahy se ženami a možná díky odtajnění tušeného byla ještě více žádanou.

Byla krásná, charismatická, oplývala energií a pánové i některé dámy pro ni ztráceli hlavu.

Dar z nebes

Provdala se dokonce třikrát a očekávala, že bude mít i roli matky. S druhým manželem, Philem Bronsteinem (67), výkonným viceprezidentem a reportérem listu San Francisco Chronicle, měla celý svět u nohou, ale život se s ní rozhodně nemazlil. Dlouho usilovala o dítě. Dvakrát otěhotněla a dvakrát o dítě přišla.

V době, kdy se v nemocnici vzpamatovávala z opakované bolestné ztráty, zavolal právník, který nabídl zoufalým manželům adopci. Jejich odpověď byla naprosto shodná: „To je jako dar z nebes. Tak je to správně.“ Díky této zprávě se poměrně rychle zotavila i po psychické stránce.

S manželem pak adoptovali týdenního chlapečka Roana (18).

Štěstí netrvalo dlouho

Spokojená rodina žila v San Francisku. Štěstí však dlouho netrvalo. Bronsteina při návštěvě zoologické zahrady napadl dvoumetrový varan a překousl mu šlachu v noze. V roce 2001 Sharon postihla mozková příhoda. Krvácení do mozku způsobila prasklá výduť, herečce ochrnula půlka obličeje, trpěla krátkodobými i dlouhodobými ztrátami paměti, neslyšela na pravé ucho a špatně ovládala levou nohu.

Myslela, že už nikdy nebude hezká. Přišla manželská krize, která vyústila ve velice komplikovaný rozvod. Soudce v San Francisku i po odvolání vynesl rozsudek, že syn bude nadále žít se svým otcem Philem Bronsteinem s odůvodněním, že u něho má stabilnější domov, neboť matka většinu roku natáčí a s tím je spojené i cestování po celém světě. Dnes má Sharon Stone svůj život pevně v rukou.

Adoptovala ještě další dva syny, Lairda (13) a Quinna (12), a je z ní neobyčejně vzorná máma. Čas se posunul a Sharon s ním. „Lidé se bojí změny, mají pocit, že něco ztrácejí. Nechápou, že získávají také něco navíc,“ prohlásila skvěle vypadající herečka a producentka v jedné osobě.

Hodně jí prý pomáhá pozitivní vnímání vlastního těla.

Vše zlé přestála

V březnu oslavila neuvěřitelné šedesáté narozeniny a všichni se shodují na tom, že vypadá daleko mladší. Vedle nynějšího přítele, jedenačtyřicetiletého italského podnikatele, vyhlíží jako jeho vrstevnice. Kulaté narozeniny slavila na pláži v Miami, samozřejmě v titěrných plavkách. Na ruce se jí blýskal diamantový prsten. Že by zásnubní?

Sharon si své svobody natolik váží, že je nepravděpodobné, že by se vdala počtvrté. Velmi aktivně bojuje za práva homosexuálů a s vervou se zapojuje do činností charitativních organizací.

V roce 2006 natočila pokračování Základního instinktu, ale byl to propadák.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...