Spolu dokázali překonat několik krizí

Život je boj, manželé se ale všechno snaží brát s nadhledem.

Okouzlující herečka Carmen Mayerová (75) a její manžel Petr Kostka (81) jsou do sebe zamilovaní úplně stejně jako na počátku jejich vztahu. Přitom ani jim se nevyhnuly velké osobní tragédie. Oni je však vždy dokázali zvládnout, což jejich velkou lásku pochopitelně jenom posílilo.

Byla to láska na první pohled

Také vás může zajímat ...

Šarmantní Petr Kostka, pocházející ze starého divadelního rodu, poprvé potkal Carmen Mayerovou v Praze ve Valdštejnské zahradě. Přišel se tehdy podívat na novou kolegyni, která měla hrát v představení Šeherezáda.

Dodnes si oba manželé pamatují ten vzácný okamžik, kdy se jejich pohledy poprvé setkaly. Zatímco Carmen Petra okouzlila svou nevšední krásou, sympatický herec si budoucí manželku získal svým bezprostředním smyslem pro humor a tím, jaký byl skvělý vypravěč.

Není divu, že Petra krásná mladá herečka zaujala. Vždyť její maminku, která pocházela z Mallorky, si tatínek přivezl do Čech až z daleké Francie.

V divadle poznala prvního manžela

Tatínek Carmen byl velmi zcestovalý člověk, původem sudetský Němec, a také velký dobrodruh milující umění. Po svých rodičích tak budoucí herečka zdědila obrovskou lásku ke kumštu. Až později ději se dozvěděla, že jejím biologickým otcem má být německý důstojník.

Kvůli svém původu ale Carmen bohužel nemohla studovat herectví a ani jakoukoli jinou vysokou školu. Přesto se odvážná dívka nedokázala svého snu vzdát. V pouhých šestnácti letech se tak rozjela sama do Hradce Králové, zaklepala na dveře ředitelny tamního divadla a prostě požádala o roli.

Na základě tohoto kousku pak byla do divadla přijata jako elévka. A právě v hradeckém divadle Carmen poznala svého prvního manžela, o sedmnáct let staršího herce Maxmiliána Hornyše (†87), s nímž má dceru Kateřinu (55).

Chtěla začít úplně znovu

V roce 1967 pak dostala nabídku angažmá do Městských divadel pražských. Jak sama herečka říká, přišlo to v pravý čas. V té době se totiž s Hornyšem rozváděla, takže uvítala možnost začít znovu a někde úplně jinde.

Na pražských scénách pak Mayerová účinkovala až do roku 1991. Když se Carmen poprvé setkala s Kostkou, byl její herecký kolega ještě ženatý. Přesto už tehdy měli oba tušit, že jsou jeden pro druhého stvořeni.

Když se pak Petrovo manželství rozpadlo, přestali se oba své osudové lásce bránit. Bohužel, jen krátce po svatbě, která byla v roce 1972, jejich do té doby idylické soužití poznamenala velmi tragická událost.

Kostkova bývalá žena Ingrid Vavrouchová totiž zahynula při autonehodě a Petr si dcerky Zuzanu (59) a Helenu, které spolu měli, vzal k sobě. Jeho milující manželka se tak najednou stala obětavou matkou tří malých holčiček.

Kateřiny, kterou měla ze svého předchozího vztahu, a dvou Petrových dcer. Když se pak narodila ještě jejich společná dcera Tereza (43), tvořili najednou velmi početnou rodinu.

Dcera jim způsobila mnoho trápení

A také patrně velmi tolerantní a chápající. Vždyť v době, kdy herečka porodila Terezu, vyslala svého bývalého manžela Maxe na dovolenou k moři společně se současným manželem Petrem a ostatními třemi dcerami.

Přestože bylo u Kostků vždy pořádně živo, Carmen si nikdy nenaříkala. Aby vše zvládla, naučila se vstávat každé ráno před šestou hodinou a dávat si ledovou sprchu. Cítí se tak potom svěží a plná energie po celý den.

Tento zvyk si vitální herečka udržela dosud. Bohužel právě Petrova dcera Zuzana se sympatickým manželům postarala o spoustu starostí. Nebylo to tím, že se jim přiznala ke své lesbické orientaci, to chápající Kostkovi samozřejmě akceptovali.

Trápilo je něco jiného. Vadilo jim, jak nezodpovědně se Zuzana postavila k životu. Nejenže svoji dlouholetou přítelkyni sobecky opustila, když onemocněla rakovinou. Dokonce ji přivedla ještě do dluhů.

Musel se postarat o milenku dcery

To Petr jako čestný člověk nedokázal a ani nechtěl pochopit. A byl to právě on, kdo Zuzaninu bývalou milenku odvezl po náročné léčbě z nemocnice domů. Podle posledních zpráv se však napjaté vztahy mezi Zuzanou a otcem již urovnaly a nyní je vše vše zase v pořádku.

Starosti s dcerou ale nebyly to jediné, s čím se Kostkovi museli vyrovnat. Leccos naznačila sama Carmen, když kdysi novinářům řekla, že jejich manželství rozhodně nebyla žádná idyla ani román z červené knihovny.

Zároveň ale okamžitě dodala, že i když ji Petr občas namíchl či rozzlobil, v těch podstatných věcech ji nikdy nezklamal.

Léky na deprese jí vzaly slzy i smích

Aby toho nebylo málo, trápily Carmen před několika lety těžké deprese. Ty dokonce byly tak vážné, že
se herečka rozhodla vyhledat lékaře.

Ten jí ale předepsal léky, které po nějakém čase raději přestala brát. Tehdy doslova řekla: „Braly mi mé slzy a smích, tělo sice pracovalo, ale já s nimi hrát prostě nemohla.“ Carmen nakonec nejvíc pomohla milovaná herecká práce, čas, který strávila se svými vnoučaty na chalupě, a neustálý ruch jejich početné domácnosti.

Když se Carmen a Petr dnes ohlédnou za společeným, často nelehkým životem, cítí místo hořkosti hlavně vděčnost. Za to, že jsou stále spolu, za skvělé děti i báječná vnoučata. Aby se o své štěstí rozdělili s potřebnými, adoptovali na dálku holčičku z Ugandy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...