Strážný anděl mě varoval před chystaným podvodem!

Tam, kde v životě tápeme a můžeme na to doplatit, nás ochrání dobré síly!

Ochránce se mi včas zjevil v podobě mrtvé kamarádky z dětství.

Finanční záležitosti nikdy nepatřily k mým silným stránkám. S důvěrou a ráda jsem proto po celou dobu manželství nechávala všechno na svém manželovi Igorovi, ať už se jednalo o placení složenek, daní nebo sledování výdajů. Igor podnikal a dařilo se mu, takže jsem vlastně nikdy neměla s penězi žádné starosti. A také jsme se v tomto směru nikdy nehádali.

Také vás může zajímat ...

Manžel byl vášnivý sběratel umění a pokud se třeba rozhodl koupit drahý obraz, věděla jsem, že si to můžeme dovolit a neprotestovala jsem.

Nevěděla jsem, co se sbírkou

V žertovném tónu jsme se vždy bavili na téma, co všechno po Igorovi zdědím. Měl v úmyslu napsat závěť, ale stále to odkládal. A pak se najednou, zcela nečekaně, stalo něco strašného. Manžel zemřel na silný srdeční záchvat ještě před šedesátým rokem svého života. Kdyby se to bývalo nestalo v autě na odlehlé venkovské silnici, možná ho mohli lékaři zachránit.

Takhle ho ale objevila náhodně projíždějící cyklistka až v době, kdy byl už mrtvý. Pro mě to byl naprostý šok. Syn i dcera se mě snažili psychicky a citově podržet. Byla jsem jim za to vděčná. Dědické řízení proběhlo bez závěti a bez hádek, protože jsme se na všem s dětmi dohodli. Sbírka obrazů, kterou Igor nastřádal a která měla opravdu vysokou cenu, zůstala mně.

Nevěděla jsem, co s ní budu dělat. Na jednu stranu mi bylo líto se jí zbavovat.

Na druhou stranu mi ale připadalo zbytečné si sbírku ponechávat; říkala jsem si, že by mohla udělat radost jiným umělecky založeným lidem.

Bratranci jsem nejprve věřila

Jednoho dne se u mě objevila nečekaná návštěva, můj bratranec Adam, se kterým jsem se nikdy předtím moc nestýkala. Z rozhovoru vyplynulo, že se doslechl o Igorově sbírce obrazů a přišel mi nabídnout pomoc s jejich prodejem. Docela jsem to přivítala, pro mě samotnou by podobná transakce byla složitou záležitostí.

Adam byl také podnikatelem a měl spoustu známostí i mezi politiky a zámožnějšími lidmi. Bylo jasné, že už ví, komu by se obrazy mohly prodat. Sám pro sebe chtěl jen symbolickou provizi z ceny. Neměla jsem s tím problém. Domluvili jsme se na dalším setkání, kde projednáme podrobnosti. Té noci jsem se pak probudila. Zdálo se mi o Igorovi a byl to sen, který mi vehnal slzy do očí.

Když jsem otevřela oči, stála u mojí postele nezřetelná malá postava. Ačkoliv jsem jí neviděla přímo do tváře, poznala jsem v ní Nikolku, kamarádku z dětství, která se v jedenácti letech zabila s rodiči v autě. Slyšela jsem, jak mi ten přízrak něco říká.

Pochopila jsem z toho jen to, že si mám dát na Adama pozor.

Pochopila jsem, o co mu šlo

Dva dny nato mi Adam zavolal. Navrhl, aby se obrazy dočasně převedly na jeho firmu. Nemám se prý ničeho bát, jde jen o nějaké daňové zvýhodnění při prodeji. Bratranec dobře věděl, že se v podobných záležitostech nevyznám. Nespatřovala jsem v tom nic riskantního, dokonce jsem si v první chvíli myslela, že mi chce opravdu pomoct.

Domluvili jsme se, že druhý den přijedu k němu do kanceláře převod podepsat. Dnes už vím, že bych bývala o obrazy přišla. Zachránil mě můj strážný anděl v podobě Nikolky. Nejprve jsem se nemohla dostat z bytu kvůli rozbitým dveřím. Potom mi nešlo nastartovat auto. Vždy v těch okamžicích se přede mnou objevil přízrak kamarádky, jako by mi chtěl v dalších krocích zabránit.

Když mi pak Adam volal, kde jsem a já mu vysvětlovala, že mám s odjezdem problémy, jasně jsem slyšela, co někomu říkal, než ukončil hovor. Prý jsem asi chytřejší, než si myslel a na ten trik nenaletím. To mi definitivně stačilo. Sbírku jsem později prodala s pomocí syna. Adam se dnes se mnou už zase nestýká. Myslí si, že jsem se prostě jen nenechala napálit.

Netuší, že mám ochránce z jiného světa!

Vilma N., (57), Praha

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...