Světlana Witowská – Krásná, úspěšná a rozmarná

Utekla Robertovi, protože chodil do práce. Pořídila si Petra, ale i ten chodil do práce. Prostě začarovaný kruh.

witowska
svetlana witowska
zaruba
zaruba

Ženy nevědí, co chtějí, a nedají pokoj, dokud to nedostanou. V některých případech nebývá tento neuctivý citát daleko od pravdy. Ženy jsou rozmarné a nevypočitatelné jako kočky. A muži, kteří bývají vesměs skálopevně přesvědčeni, že všechno na světě se dá vypočítat, jsou z toho zmatení.

Také vás může zajímat ...

Světlana Ševčíková, později Zárubová a ještě později Witowská, se narodila v Litoměřicích a coby vzorná žákyně a studentka zamířila na právnickou fakultu.

Achillova pata

„Práva jsem studovala s ideou, že budu soudkyně, státní zástupkyně nebo policajtka,“ vzpomíná půvabná moderátorka, kterou ale zlákal mediální svět. „I proto jsem začínala v novinách a pak v ČTK v oblasti soudnictví,“ vysvětluje. Zakotvila nakonec v televizi coby talentovaná moderátorka.

Ve své profesi je nesmírně úspěšná, byla dokonce vybrána za moderátorku debaty prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše (71) a Miloše Zemana (76) v lednu roku 2018.

Po jejím skončení diváci tvrdili, že jediným prokazatelným vítězem debaty je ona sama.

Téhož roku obdržela novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského za vedení rozhovorů s nadhledem, důstojností a elegancí. Třináctou komnatou anebo, chcete-li, Achillovou patou blondýnky jsou muži. Obléhají ji odjakživa po tuctech. Vybírá si, celkem logicky, úspěšné a dobře situované. Se sportovním komentátorem Robertem Zárubou (53) se seznámila v roce 1996 v České televizi.

Svatbu si uspořádali 30. prosince 1999.

V manželství strávili deset let let, narodil se syn Viktor (19).

Proč se vlastně pár rozvedl, zůstane navždy záhadou. Světlaně a Robertovi to spolu moc slušelo, stali se šťastnými rodiči zdravého chlapce, v zaměstnání se jim oběma dařilo. Rozvedli se v roce 2009, „sporťák“ u soudu uvedl, že se vlastně ani rozvádět nechce. Stali se snad Zárubovi prototypem ultramoderního manželství zhýčkaného 21.

století, kdy se partneři definitivně loučí třeba jen proto, že se jeden na druhého křivě podívá?

Pocit šťastného života

„Zažila jsem velký šok, když Robert promluvil,“ vypráví Světlana o dávném rozvodovém stání. „Řekl, že se nechce rozvést. Když jsem podala návrh na rozvod, vypadalo to, že jsme domluvení. Ale pak si to rozmyslel. Byla jsem hodně překvapená. Už jsme spolu půl roku nežili. Nečekala jsem to.“ Dokonce ani ona sama si tehdy nebyla jista, zda si přeje žít bez Roberta, anebo přece jen s ním.

Proč tedy vlastně iniciovala rozvod?

„Každý jsme si představovali společný život jinak.

Myslím, že když jsou lidi spolu, tak mají být partnery a mají spolu trávit volný čas a užívat si ho společně,“ prozradila. Novinářka měla pocit, že manžel se jí a dítěti nevěnuje dostatečně. „Spousta lidí se rozvádí, a ani se nemusí doma bít nebo pít,“ vysvětlila. „Jde o to, že nemáte pocit šťastného života. Říkáte si: Ten život ubíhá, ubíhá, a co pak?

Až mi bude padesát, Viktor bude mít vlastní život, a co já budu dělat?“ Zachránit manželství se nepodařilo, cesty Světlany a Roberta se rozdělily.

Ona se na podzim roku 2010 potají provdala za bankovního úředníka Petra Witowského (50), otce tří synů, o němž se pevně domnívala, že je úplně jiný než první manžel, vnímavější, že ho víc než práce zajímá rodinný život. Když mu na Velký pátek roku 2011 porodila syna Filipa (9), měla dvojice dohromady už pět dětí, z čehož vyplývalo, že dosavadní zamilovanost zřejmě záhy vystřídá tvrdá realita.

Moderátorka i tak tvrdila, že je konečně šťastná, neboť nalezla partnera podle svých představ, citlivého člověka, pro něhož je rodina na prvním místě, který tráví volný čas hrami a výlety se syny.

Osmdesát
palačinek

„Můj druhý manžel je úplně jiný než první. Pro mě to je nový svět,“ radovala se s tím, že tráví s Petrem každou volnou chvilku, že chce být pořád s ní. Tři kila brambor na posezení, osmdesát palačinek či padesát knedlíků, tolik se v rodině běžně snědlo. Po deseti letech vztah zkrachoval.

Po Světlanině boku se nyní objevuje další vlivný muž, diplomat Petr Kolář (58), někdejší velvyslanec v Rusku či v USA.

„Člověk pořád hledá a myslí si, že někde ho čeká něco lepšího,“ prohlásila před lety blondýnka.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama