Úpadku kariéry Meg Ryan nezabránila, ani když šla do naha!

Manžel jí před svatbou slíbil, že přestane s kokainem. S nevěrami ale nepřestal!

Nejslavnější roky si Meg Ryan (56) prožila v 90. letech. Se současnými plastickými úpravami se už k romantickým hrdinkám těžko vrátí!

Pokud byste se dozvěděli, že se na vás čeká Margaret Mary Emily Anne Hyra, byli byste nejspíš zmateni a netušili, kolik lidí to ve skutečnosti je. O co lepší je pouhé stručné a úderné Meg Ryan (56). Blonďatá herečka, jejíž vrcholné dny slávy přišly v 90. letech, má skutečně tak složité úřední jméno, jak bylo výše napsáno.

Také vás může zajímat ...
V komedii Kate a Leopold.

Vztahy jí vycházely jen ve filmech

Meg se narodila do učitelské rodiny, ale v profesi obou rodičů rozhodně nehodlala pokračovat. Matka, která měla zkušenosti s herectvím, svoji dceru rozhodně v její kariéře podporovala. Věděla, do čeho Meg půjde, protože později pracovala také jako castingová režisérka.

Studovala žurnalistiku, a protože nějaké peníze navíc se vždycky hodí, využívala svého dívčího půvabu a objevovala se v televizních reklamách. Pěkné tvářičky si všimli i filmaři a nabídli jí nejprve malou roli ve filmu Bohaté a slavné a poté „trvalou“ práci v jednom nekonečném televizním seriálu.

Mělo to ovšem jeden neblahý důsledek: hraní jí zabíralo tolik času, že vysokou školu nedokončila. A to jí chyběl jeden jediný semestr! V osobním životě zvládla Meg v krátké chvíli sbalit hned dva vojenské piloty, tedy alespoň herce, kteří je hráli. Nejprve to byl Anthony Edwards (55) z filmu Top Gun a potom Dennis Quaid (64). Ten se stal i jejím jediným manželem.

Vzali se na Valentýna roku 1991 a vydrželo jim to deset let. Meg později vysvětlila, že před svatbou jí Quaid slíbil, že se zbaví kokainové závislosti a proto si ho vzala. Nemohla ale ustát jeho stále narůstající nevěry. V této souvislosti připomeňme, že stárnoucí romantičce nevyšel ani další slibný vztah.

Před třemi lety se dala dohromady s rockerem Johnem Mellencampem (66), o 10 let starším. Ten se kvůli ní dokonce rozvedl. Páru to dohromady docela slušelo a určitě si rozuměli, všechno ovšem nakonec ztroskotalo na společném bydlení.

Hudebník odmítal žít s Meg v hlučném New Yorku.

Tom Hanks, její častý partner.

S plastikami to přepískla!

První velký hit, kterým se proslavila, se jmenoval Když Harry potkal Sally – a není žádným překvapením, že se jednalo o romantickou komedii. Pokud jste ji viděli, určitě nikdy nezapomenete na pověstnou scénu v restauraci, kde Meg předstírala orgasmus. To ale nebyl určitě hlavní důvod, proč byla nominována za Zlatý globus. V 90. letech létech přišlo šťastné herecké spojení s Tomem Hanksem (61).

Okouzlující dvojice si zahrála hned ve třech filmech. První z nich, Joe proti sopce, ještě nebyl tím pravým ořechovým, ale z dalších dvou – Samotář v Seattlu a Láska přes internet – se staly skutečné hity. Éra romantických komedií skončila v roce 2001 filmem Kate a Leopold. Tam už s Meg nelaškoval Tom Hanks, ale jiný idol ženských srdcí, Hugh Jackman (49).

Těžko říct, jestli to bylo přibývajícími roky nebo nedostatkem dobrých scénářů, každopádně se oblíbené herečce přestalo dařit. Zkusila změnit image a nechala se obsadit do erotického thrilleru Piková trojka, kde se objevila ve velmi odvážných, nic neskrývajících scénách. Pryč byl obrázek zasněné romantičky.

Čekalo se, že se diváci do kina pohrnou, už jen proto, aby viděli Meg tak, jako nikdy předtím – jenže tržby nebyly nic moc a kritici film strhali. V posledních letech o ní nebylo moc slyšet, ale hlavu si z toho neláme. „Jsem slavná vlastně už od dob dospívání a chci zaplnit nějaká prázdná místa, která kvůli tomu vznikla. Jsem svobodná a šťastná,“ tvrdí.

Zapracovala rovněž na svém vzhledu a podstoupila několik plastik. Zdá se, že to trochu přepískla.

Někdejší romantickou krasavici bychom v ní dnes už hledali s obtížemi, ale ve svých nejlepších filmech bude i nadále přitažlivá nejen pro Toma Hankse.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...