V hazardních hrách prohrál Omar Sharif i luxusní byt!

Do kasina chodil z nudy a kvůli osamělosti.

Exoticky vypadající herec Omar Sharif (+83) byl idolem mnoha žen, po rozvodu se svojí životní láskou žil ale sám. Jeho vášní byly hlavně karty.

Ačkoliv ho celý svět zná pod jeho jménem Omar Sharif (+83), v rodném listu měl úplně jiné jméno: Michel Demitri Shalhoub. Hollywoodský herec se narodil v Egyptě v rodině obchodníka se dřevem a měl v žilách syrsko-libanonskou krev.

Také vás může zajímat ...

Než se dostal k herectví, studoval v Káhiře matematiku a fyziku a potom pracoval v otcově firmě. Moc ho to ovšem nebavilo a neustále pokukoval po herecké dráze. Ta se mu začala úspěšně rozvíjet v jednadvaceti letech.

Slavný film Doktor Živago.

Vzal si rozvedenou s dítětem

Hned první Omarův film měl zásadní vliv na život budoucí velké hvězdy. Stala se totiž hodně romantická věc: zamiloval se do své kolegyně před kamerou Faten Hamamy (+83). V cestě mu stálo několik překážek, kterých se ale nezalekl.

Nevadilo mu, že Faten byla provdána už v patnácti letech a má dceru. Horší bylo, že Omar, tehdy ještě Michael, byl křesťanem, zatímco Faten muslimkou. Jediná možnost, jak se s ní oženit, bylo přestoupit na její víru. V této souvislosti tedy herec změnil své jméno na to, které ho později proslavilo po celém světě.

Víru ale vyznával jen formálně, ve stáří přiznal, že je ve skutečnosti ateistou. Takto vychovával i svého syna – hlavní pro Omara bylo, aby potomek byl tolerantní k celému světu. Velká láska k Faten netrvala věčně. Několik krizí Omarovo vytoužené manželství postupně rozbilo.

V polovině šedesátých let spolu dvojice přestala žít fyzicky, ale trvalo ještě dalších osm let, než byl rozvod potvrzen oficiálně. Faten se později znovu provdala, zatímco Omar už další životní partnerku nehledal. Prohlašoval dokonce, že už se nikdy potom nezamiloval do jiné ženy.

Když měl peníze, tak hrál špatně

Od roku 1966 se herec začal věnovat profesionálním karetním hrám, konkrétně bridži. Šlo mu to většinou stejně dobře jako práce před kamerou. Nebyla to žádná prvoplánová vášeň. Řekl: „Začal jsem hrát, protože při natáčení filmu mi přišla do ruky kniha o bridži a protože jsem se nudil, celou jsem ji přečetl.“

Nakonec karty převážily nad filmy a už se o žádné velké role příliš nezajímal. Do kasina prý chodil z nudy. „Přijedete do města, kde nikoho neznáte, do prázdného hotelového pokoje, nedaleko je kasíno, plné světel a krásných žen. Co máte dělat? Tak jsem tam šel,“ konstatoval.

Když měl dostatek peněz, tak se na hru nesoustřeďoval. Stávalo se, že pak prohrál opravdu hodně. Během jediné noci přišel například o svůj pařížský byt. „Kvůli tomu jsem pak bral role, které nestály za nic,“ přiznal.

„Někdy jsem prohrál předem slíbený honorář za film. Některé noci jsem volal svému agentovi a říkal mu: najdi mi něco, cokoliv, musím zítra začít pracovat… a i když role byla mimořádně hloupá, vzal jsem ji.“

S dobou smrti se přepočítal

Ačkoliv byl považován za velkého svůdníka, žil po rozvodu Omar Sharif hodně osaměle. Nocoval převážně v hotelích a neměl prý ani příležitost se zamilovat. „Když je někdo sám pět nebo šest let, je později už těžké zvykat si s někým žít,“ prohlásil.

Míval jen krátkodobá dobrodružství, románky, které trvaly pár měsíců. V roce 1992 musel herec podstoupit operaci srdce, při které mu byl voperován trojitý bypass. Do té doby kouřil čtyři krabičky denně, poté s tím přestal.

V roce 2002 v jednom rozhovoru uvedl, že si rozdělil peníze na osm let dopředu, to znamená na dobu, po kterou ještě hodlal žít. Ukázalo se, že jeho odhad byl dost pesimistický, ten vyměřený čas překonal o dalších pět let.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...