V mládí se Martin Zounar zamiloval do dvou hereček, ale až s tou třetí mu to vyšlo!

Dvakrát to zkusil s podnikáním a jeho dluh vystoupal do výše 7 milionů!

Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě, herec Martin Zounar (50) prožil v životě několik dramatických období. Dnes už je naštěstí v pohodě, i když mu nevyšel ani osudový vztah.

Už v dětství postihly Martina vážné zdravotní problémy. Jeden čas se dokonce zdálo, že stráví život na invalidním vozíku a my bychom tak přišli o skvělého a zábavného herce. Naštěstí ho doktoři z problémů dostali. Osud ale zasáhl ještě jednou, když bylo Martinovi osm let. Tehdy při zimních radovánkách málem přišel o oko. Jel na bobech a nevšiml si ostnatého drátu. Roztrhl si obličej.

Ránu mu v nemocnici zašili, ale zanedlouho si ji namočil při plavání v bazénu a tak mu po této nehodě zůstala na tváři jizva.

Vojenský seriál mu přinesl popularitu.

Za roli v seriálu mohl získat byt!

Také vás může zajímat ...

Martinova maminka pocházela ze Slovenska. Rozhodla se, že půjde studovat medicínu a vybrala si vysokou školu v Hradci Králové. V té době ve zdejším divadle hrál Martinův otec, známý herec Miroslav Zounar (+65). Protože maminka byla pravidelnou návštěvnicí divadla, seznámili se, vzali se a měli Martina jako jediného potomka.

Hrát začal i Martin, už ve třinácti se objevil v televizní rodinné komedii. Jeho snem ale bylo úplně jiné povolání. „Vyrůstal jsem prakticky na vesnici. Už odmalička jsem byl hodně spjatý s přírodou a původním povoláním, čím jsem chtěl být, byl veterinář,“ prozradil. Bránil mu v tom ale jeho ne moc dobrý vztah k matematice a chemii, které by na škole potřeboval.

Přihlásil se proto na konzervatoř a dostal se tam, i když až napodruhé. V sedmnácti letech přišla jedna z životních rolí, v seriálu z vojenského prostředí Chlapci a chlapi. „Ta popularita se mnou tehdy samozřejmě hodně zamávala a nebudu zastírat, i honorář byl pro tak mladého kluka velice slušný,“ vzpomínal.

„Dokonce tak velký, že jsem si za něj mohl koupit i dekret na byt, jenže jak tam fungovala ta bezstarostnost mládí, tak místo dekretu jsem si koupil za 20 tisíc video a za 30 tisíc barevnou televizi.“

V prvním dílu Hříchů pro pátera Knoxe.

Domácí puťky nikdy nemusel

V mládí byl Martin několikrát zamilovaný. O panictví dle svých slov přišel už v patnácti s jednou starší krásnou barmankou. Poté se pokoušel dobýt srdce některých svých hereckých kolegyň. Pro Mahulenu Bočanovou (50) byl prý moc mladý a Eva Vejmělková (48), jeho partnerka ze seriálu Chlapci a chlapi, byla zase v té době už zadaná.

Do třetice to ale vyšlo, první láskou se stala další herečka, Lucie Zedníčková (48). Tehdy s ním láska cloumala tak, že kvůli tomu měl problémy ve škole. Nakonec z toho byl pěkný tříletý vztah. Na otázku, jaké typy žen se mu líbí, v jednom rozhovoru odpověděl: „Nemám vzhledově vyhraněný typ. Ale v podstatě jsem zjistil, že moje partnerky měly většinou určité rysy, které má i moje maminka.

Mám rád dominantní ženy, ne že bych nebyl vůdčí typ, ale prostě nemám rád takové ty domácí puťky.“ O své osudové ženě, producentce Simoně Brdičkové (39) prohlásil, že je to ostrá žena, takže mu určitě vyhovovala.

Ostatně prožili spolu hezkých pár let a mají dcerku, na které Martin hodně lpí, i když v současné době už se Simonou není.

Tady mu bylo pětadvacet let.

Telefonicky mu vyhrožovali!

Katastrofou skončily pokusy oblíbeného herce o podnikání. Pouštěl se do toho po roce 1989 každý, s vidinou velkých peněz a rychlého zbohatnutí. Martin se spálil dvakrát. Nejprve to zkusil s vlastním dabingovým studiem. Vypadalo to jako snadná šance, protože v té době bylo namlouvání zahraničních filmů a seriálů opravdu výnosnou záležitostí.

Jenže Martin se dostal do druhotné platební neschopnosti, když mu firmy za práci neplatily. Musel si proto sám půjčovat a ocitl se v nebezpečné spirále, kdy dostával i výhrůžné telefonáty. Při druhém pokusu si otevřel vlastní restauraci v Praze na Starém Městě a opět ho zradili druzí, tentokrát společníci. Celkově se zadlužil do výše sedmi milionů, byl psychicky na dně a začal i hodně pít.

Naštěstí se dokázal vrátit k hraní a dluhy vyrovnávat.

Dnes to bere jako drahou zkušenost, která musela přijít, aby pochopil pravdivost přísloví „ševče, drž se svého kopyta“.

Simona je matkou jeho dcery.

Záporáka si zahrál v seriálu po hodně dlouhé době!

Většinou hrál Martin kladné hrdiny, někdy až trochu naivní. Proto bylo celkem překvapením, když ho v seriálu Ordinace v růžové zahradě obsadili do role doktora Švarce, který ke klaďasům tedy rozhodně nepatří. Vděčí za to scenáristce, která si ho prosadila. Jejím argumentem bylo, že když do té role dají „sviňáka s ostře řezanými rysy“, tak to nikoho nepřekvapí.

Nejstrašnější jsou prý zákeřní padouši s hodnou tváří.

Pro Martina to byla vlastně teprve druhá záporná role v životě – v té první hrál kdysi v mládí zlého sovětského studenta.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...