Všechna tři manželství skončila pro Báru Basikovou velkým zklamáním!

Po druhém rozvodu upadla Bára do silných depresí a uvažovala i o sebevraždě!

Zpěvačka Bára Basiková (57) se v životě rozhodně nenudila. Třikrát se vdala, třikrát se rozvedla, v mládí si prošla drogovou závislostí. Některé z těch věcí by asi nejraději neprožila.

Při ohlédnutí za svým dosavadním životem prohlásila Bára Basiková (57) v jednom rozhovoru, že to, jak žila, se dá přirovnat k jízdě na horské dráze. „Když se dnes ohlížím za tím, co mám za sebou, tak je na co vzpomínat,“ řekla. Ví, že žila naplno a rozhodně nepřehání.

Také vás může zajímat ...

Přemluvila rodinu k vystoupení v televizi

Bára přišla na svět prý neplánovaně. Narodila se devatenáctileté matce, která s těhotenstvím nepočítala. Brala vlastně mateřství jako křivdu, kvůli které si nemohla splnit své životní plány. Bylo to samozřejmě nespravedlivé, protože za to Bára nemohla.

Ačkoliv se pak zpěvačka proslavila až jako dospělá, televizní diváci si mohli vychutnat její vystoupení, už když jí bylo dvanáct let. Tehdy byla ovšem od své budoucí podoby k nepoznání. Pamětníci si určitě vybaví televizní soutěž Zpívá celá rodina, kterou uváděl populární moderátor Vladimír Dvořák (+74).

Bára přemluvila svoji rodinu, aby s ní do soutěže šla. Brýlatá holčička tehdy národ zaujala tím, jak se zdála být sebejistou. Ona sama má ale v paměti, jak tehdy měla hroznou trému. Památné účinkování v pořadu jí ale tehdy udělalo radost.

„Byla jsem šťastná, že jsem rodinu přemluvila a že tam se mnou všichni zpívali,“ konstatovala. Pokud si někdo myslí, že po tomto úspěchu jí doma věřili, že se jednou stane zpěvačkou, spletl by se.

Po rozvodu rodičů panovala doma tísnivá atmosféra, matka stále řešila finanční problémy a jediný, kdo měl pro sny malé Báry pochopení, byl její dědeček. Ten ale bohužel zemřel dva roky po odvysílání zmíněného pořadu.

Odmítla lacinou kariéru

Velkým přáním Báry bylo dostat se po základní škole na konzervatoř, i když by to doma asi moc nepřivítali. Nedostala se tam a tak nastoupila na střední ekonomickou školu. Začala potom pracovat v kanceláři. Osud k ní byl ale přívětivý a nabídl jí ke zpívání šanci.

Přítel, se kterým tehdy chodila, měl spojení na Martina Němce (63), hudebníka, který si založil skupinu Precedens. Díky tomu do kapely Bára nastoupila jako doprovodná zpěvačka. Pak se jednou stalo, že hlavní zpěvák nebyl schopen vystoupit na koncertě, protože byl opilý.

Bára perfektně znala texty všech písní a tak je odzpívala sama. Sklidila úspěch a od té doby už byla zpěvačkou Precedensu ona. Nestačilo to ovšem na obživu, takže musela pracovat jako hospodářka na lidové škole umění.

V té době si Báry všimli i lidé z populární hudby, konkrétně vlivný Ladislav Štaidl (75). Mohla mít před sebou kariéru v popu, ale do toho se jí jít nechtělo. „Kdybych tu nabídku tenkrát vzala, tak by se ze mne přes noc asi stala hvězda, no a co? Já jsem to měla opravdu jasný,“ vzpomínala po letech.

Závislost naštěstí zvládla

Velkou lásku zažila Bára k hudebníku Michalu Pavlíčkovi (64). Zpívala u něho ve skupině Stromboli a byla hodně zamilovaná, jenže Michal byl ženatý a nehodlal na tom nic měnit. V té době na čas spadla zpěvačka do nepříjemné drogové závislosti.

Nepřímo za to mohla kamarádka, u které Bára začala bydlet. Ta už „jela“ v pervitinu a Bára neodolala. Nejprve jí připadala droga jako něco úžasného, pak ale přišla ta drsnější fáze. Brala pervitin třikrát týdně a šíleně zhubla – jak sama prohlásila, vážila prý 40 kilo i s postelí. Měla silné abstinenční deprese.

„Zničehonic jsem před koncertem padla na zem a tam se pět minut zmítala,“ líčila. Naštěstí se z toho po třech měsících sama dostala. Zastává ale názor, že mezi muzikanty není snad nikdo, kdo by něco nebral – přinejmenším marihuanu.

Deprese ji dostaly na dno!

V sedmadvaceti letech se Bára provdala poprvé. Vzala si Petra Jíchu (57), ze kterého se stal Petr Basika, aby si zpěvačka nemusela měnit zavedené příjmení. Dva roky po svatbě přivedla na svět hned dvě děti najednou – holčičky dvojčata.

Manželství vydrželo sedm let, rozvod byl sice pro Báru smutnou událostí, ale oproti tomu, co následovalo po konci dalšího vztahu, se přece jen nejednalo o drama. Druhým manželem Báry se stal architekt Jaromír Pizinger (65). Jakmile se zpěvačce rozpadlo i toto manželství, začala trpět obrovskými pocity úzkosti a tísně.

Zavřela se v bytě, zatáhla závěsy a vůbec nevycházela ven. Uvažovala prý dokonce o sebevraždě. Naštěstí se v pravou chvíli svěřila psychiatričce. Také si uvědomila, že není na světě sama a je stále odpovědná za děti. Trápení Báry tehdy trvalo rok a půl.

Pomohla jí z něho i antidepresiva a nakonec si musela přiznat, že na konci manželství měla svůj podíl i ona sama.

Utajili svatbu i rozvod

Na Báru čekalo ještě jedno manželství, s výrazně mladším partnerem. Svatbu s hercem Petrem Polákem (41) se jí podařilo téměř utajit. Zpěvačka dlouho tvrdila, že zatím nenašla problém, který by byl způsobem věkovým rozdílem mezi ní a Petrem.

V šestačtyřiceti letech se dokonce znovu stala matkou. Porod byl opravdu nezvyklý, protože kromě otce dítěte byly u porody přítomny i dospělé Bářiny dcery. Později se začalo psát o krizi manželství, ale dlouho se reálně nic nedělo. Skutečný rozchod se dvojici podařilo utajit skoro stejně jako předtím svatební obřad.

Ani na třetí pokus tak Bára nenašla muže, se kterým by mohla být opravdu celý život. Při té příležitosti trochu rezignovaně řekla, že se sklání před každým, komu manželství vydrželo třicet nebo padesát let. Onen věkový rozdíl nakonec přece jen roli hrál, i když o této příčině nechtěl slyšet hlavně Petr.

„Připadalo mu, že ten konec nějakým způsobem přivolávám,“ povzdechla si Bára. „Nemyslela jsem to zle, ale asi jsem to fakt neměla říkat. Vlastně jsem tím náš vztah už na začátku nějak znehodnotila.“

Do třetí svatby prý dcery Báru tak trochu vnutily!

Být potomkem slavné celebrity není žádný med, o tom vědí své Bářiny dcery Anna a Marie (obě 28). Vzpomínaly na to, že když dostaly dobrou známku ve škole, každý hned poukazoval na to, že jsou Basikové a že to tedy byla protekce.

Své si užily také s matčinými partnery. „Co se týče druhého manžela, to si ani nepamatujeme, to nám bylo pět,“ uvedly v jednom rozhovoru. „Do třetího manželství jsme mámu i trochu nutily, když jsme viděly, jak byla předtím nešťastná.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...