Za drsným rozvodem Ivany Andrlové stála pravděpodobně oboustranná nevěra!

Dobře zná svá slabá místa, třeba to, že dokáže být až přehnaně impulzívní!

Ke slávě přišla Ivana Andrlová (57) doslova přes noc a užívala si ji celé své mládí. Místo pohádkových princů si vzala dvakrát rozvedeného staršího muže a později toho litovala!

Některé herecké začátky bývají obtížné. Adeptky na slávu začínají u malých rolí a doufají, že jednou přijde nějaká přelomová. Ivana Andrlová (57) měla ale neuvěřitelné štěstí v tom, že ta její přelomová role přišla dokonce ještě dřív, než začala studovat na konzervatoři!

Také vás může zajímat ...

Dvojnásobně šťastný den

Ivana pochází z východních Čech, vyrůstala v Chocni. Herectví jí v dětství nijak zvlášť nepřitahovalo. Chodila sice do Lidové školy umění na piáno, zpěv a tanec, ale připravovala se na to, že až bude velká, stane se třeba učitelkou jako její maminka. O všem se rozhodlo na jednom konkurzu. V Československé televizi se připravovala inscenace Podnájemníci.

Ivana, která mezitím dělala zkoušky na konzervatoř, se na konkurz dostavila a zaujala. Bylo rozhodnuto, že sestru Jaromíra Hanzlíka (70) si zahraje právě ona. A aby její radost mohla být dvojnásobná, tak přesně v den, kdy se o svém úspěchu dozvěděla, přišlo jí i potvrzení z konzervatoře, že byla přijata!

Slečna z malého města se tak dostala do Prahy, kam jí rodiče pouštěli s jistými obavami. S odstupem času Ivana přiznala: „Vůbec neměli ponětí, do čeho jdu. A já samozřejmě také ne.“ Na konzervatoři působila mezi spolužáky nejprve nenápadně. To trvalo ale jenom do Vánoc, protože až tehdy se Podnájemníci vysílali v televizi.

V době, kdy byly k dispozici jen dva programy, bylo jasné, že hru budou sledovat skoro všichni lidé v Československu.

Byl to obrovský hit a z dosud neznámé Ivany se během jednoho vánočního večera stala velká hvězda!

Svoji kariéru rozjela už v době svého dospívání.

Princ jí získal jen v televizi

Ivana dál zůstávala v Praze a domů se vracela na víkendy. Tam na ni většinou čekaly nejrůznější zvěsti o jejím životě ve velkoměstě. Podle nich měla být například vyhozena ze školy nebo se měla tajně vdát. Bulvár by si ale býval nejspíš na tehdejší hvězdě opravdu smlsl, i když nachytat ji při něčem nepřístojném by dalo práci.

„Opravdu jsem se snažila chovat se slušně, zvlášť když mě tenkrát každý poznal,“ konstatovala Ivana. Samozřejmě, že jako každý mladý člověk občas někam vyrazila s kamarády, ale nebylo to moc často. Role se totiž po úspěchu Podnájemníků jen hrnuly. A tu, která ji proslavila, si v následujících letech ještě dvakrát zopakovala, protože byla natočena další pokračování.

Díky svému atraktivnímu a svěžímu vzhledu si samozřejmě zahrála i princezny. Jejím partnerem před kamerou býval herec Jan Čenský (57) a bylo logické, že sympatickou dvojici by lidé nejradši viděli společně i v soukromí – asi jako to tak léta měli již zmíněný Jaromír Hanzlík a Daniela Kolářová (71).

Ačkoliv Jan by si nejspíš dal říct, nikdy mezi nimi nic nebylo, takže jejich vztahy zůstaly důvěrné jen na televizní obrazovce. „Znali jsme se ze školy, i když jsme nebyli spolužáci, ale to bylo asi tak všechno. Oba jsme pak byli zaháčkovaní někde jinde a nehrozilo, že by mezi námi vzniklo nějaké milostné pouto.

Ovšem neustále se o tom spekulovalo a lidé nás léta dávali dohromady,“ uvedla herečka.

Tady se ještě oba usmívali.

Nejdřív krachlo podnikání, pak i manželství

Stejně jako drtivá většina herců v 70. letech si také Ivana zahrála v seriálu Třicet případů majora Zemana. A nebyla to role ledajaká, ztělesnila Lidušku, dceru titulního kriminalisty. To jí po změně režimu mnozí lidé nesmyslně vyčítali. Pro tehdy sedmnáctiletou studentku herectví to byla jedinečná příležitost zahrát si postavu v rozpětí od čtrnácti do pětadvaceti roků.

Ivana to tedy ani zpětně určitě nepovažuje za chybu. Jinak by se asi stavěla k rozhodnutí vzít si svého hereckého kolegu Ivana Vyskočila (72). Mohla si přitom zvolit kohokoliv z tisíců fanoušků a ctitelů. Dostávala spousty dopisů od mužů všech věkových kategorií. A každopádně se mohla porozhlédnout mezi těmi, kdo jí byli věkově blízcí a dosud neměli manželské zkušenosti.

Ani jedno z toho Ivan Vyskočil nesplňoval. Bylo mu pětatřicet, což bylo o čtrnáct roků více než Ivaně. Měl za sebou už dvě předchozí neúspěšná manželství, i když v tom prvním případě se prý jednalo jen o mladickou nerozvážnost. Z druhého manželství měl Ivan dva syny. Ivanu si vzal a dlouho to nevypadalo, že by ve vztahu byly nějaké problémy. Ty se spíš objevily počátkem 90.

let v pracovní sféře herečky. Stejně jako řada jejích kolegů se i ona dala na podnikání. Splnila si sen a provozovala relaxační studio.

Příliš to ale finančně nevycházelo a tak rozumně všechno ukončila ještě dřív, než se dostala do dluhů.

Vztah s Ivanem skončil dramaticky.

Zasahovala i policie!

Nebylo pak snadné vrátit se zpátky k hraní. I to Ivana zvládla. Co se ale bez hádek a skandálů zvládnout nedalo, byl rozvod s Ivanem. Ten patřil k těm nejdrsnějším v českém showbyznysu. Součástí nechutných tahanic byly i nejrůznější urážky a padala dokonce i trestní oznámení. Ivana, která žádost podala, uvedla jako důvod, že jí Ivan nechtěl pouštět do společnosti.

Najevo vycházely nevěry, a to na obou stranách. Manžel tvrdil, že s Ivanou byl patnáct let, zatímco ona s ním pouze třináct, protože už mezitím měla nějakou novou lásku. Herečka se totiž scházela s kolegou z divadla Markem Libertem (46). Žárlivý Ivan jednou dokonce násilím vtrhl do Markova bytu a přistihnout dvojici přímo při činu. Všechno pak vyšetřovala policie.

Rozvodová bitva se týkala i péče o dceru – manžel si stěžoval, že mu Ivana znemožňuje se s ní setkávat. A pochopitelně došlo i na spory o majetek, hlavně o nemovitost.

„Začala tvrdit, že dům, ze kterého sama odešla, bude užívat,“ popisoval Ivan Vyskočil s dovětkem, že se jeho rozvádějící se žena asi zbláznila.

Dcera podobu nezapře.

Zůstane už napořád sama?

Z tvrdého rozvodu se Ivana vzpamatovávala hodně dlouho. Postupem času si zvykla na to, že je sama. Jeden čas se spekulovalo o tom, že má nového mladšího přítele. Jednalo se ale o kamaráda kadeřníka, se kterým se seznámila v divadle, kde hrála. Také rolí dostávala Ivana podstatně méně než v mládí, kdy její popularita dosahovala vrcholu.

Někteří režiséři přiznávali, že se s ní dost často těžce spolupracuje. Ivana o tom ví, jak uznala v jednom rozhovoru: „Pravda je, že jsem trochu hubatá a občas mám připomínky, které se ne každému líbí. Říkám, co si myslím, a spoustě lidí to vadí. Někomu jsem občas mohla připadat i nafoukaná.

Jsem totiž hrozně impulzívní.“ Smůlu v práci protrhla v poslední době, kdy se objevila jako svérázná gynekoložka v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Ve skutečnosti je sice jiná než její postava, protože je na rozdíl od ní těžký pragmatik, ale to prý nevadí, protože je alespoň co hrát.

Teď ještě, aby se jí začalo dařit i v osobním životě a aby se našel nějaký spolehlivý a chápající partner pro podzim života.

S Janem spolu hráli i v pohádkách.

Známá jména do začátku hodně pomohla!

Podnikání, které si Ivana v 90. letech vyzkoušela, trvalo jen dva roky. Nebyla v tom sama, její partnerkou v provozování relaxačního studia byla Marcela Davidová (), manželka slavného hitmakera. Ivana nepopírá, jak jim v začátku pomáhala skutečnost, že obě byly známými osobnostmi. Stačilo poskytnou jeden rozhovor novinářům a objednávky se jenom hrnuly.

Začátky byly skvělé, ale postupně vyrostla konkurence, narůstaly ceny nájemného a nakonec nezbylo než ten pokus čestně vzdát.

Podnikala se slavnou kamarádkou.

Dcera hájila Ivanu před pomluvami!

Po boku Ivana Vyskočila se po rozvodu ocitla Anife (44), bulharská emigrantka tureckého původu. Ta později předhazovala Ivaně, že se starala o její dceru víc než ona. To samozřejmě nebyla pravda a dcera sama to vyvracela: „Jak jsem jí mohla brát jako matku, když byla o pár let starší než já?“ namítala. „Žila jsem s mámou a samozřejmě jsem občas byla i u táty, kde byla ona.

Soužití s ní bylo v klidu až do chvíle, kdy se to tam začalo mydlit.

To jsem je pak raději opustila.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...