Za to, že se Jiří Krampol třikrát rozvedl, mohou prý jeho rodiče!

„S věkem jsem se myslím nezměnil. Člověk v podstatě dělá celý život stejné chyby.“

Někomu stačí za život jedno manželství, Jiří Krampol (80) už si dlouhá léta užívá čtvrté. Říká, že za to nemůže, protože měl před očima příliš dobrý vzor, kterému se snažil přiblížit.

Oblíbený herec, bavič a moderátor Jiří Krampol (80) se vždycky rád hlásil k pražskému Žižkovu. Narodil se sice kousek od Prahy, v Buštěhradu, ale v pověstné čtvrti hlavního města prožil své dětství.

Také vás může zajímat ...

Nežilo se tam zrovna v přepychu, což Jiří ale zpětně oceňoval. „Čím jsem starší, tím jsem vděčnější, že jsem vyrostl ve strašně chudých poměrech,“ konstatoval. „Umím si teď vážit věcí, i když jsem už starý. Přepych mě neláká.“

Se Šimkem se hádali!

Za to, že se Jiří stal hercem, můžeme být nepřímo vděční jedné jeho kolegyni. Řeč je o Mileně Dvorské. Byl do ní platonicky zamilovaný a protože se zajímala o herectví, přihlásil se na DAMU. Do té doby se jeho profesní kariéra vyvíjela úplně jinými směry: nejprve se vyučil soustružníkem a pak pracoval v jednom nakladatelství jako údržbář. První šťastné období v kariéře prožil v 60.

letech v Divadle Na zábradlí, kam nastoupil hned po škole. Byl trochu zázrak, že se s těmi nejlepšími představeními souboru podařilo projet skoro celou Evropu. O tom, že by zůstal na Západě, Jiří občas přemýšlel, ale dospěl k závěru, že by nikde jinde než u nás žít nemohl. Druhé šťastné období pak přišlo v 80. letech, kdy se stal parťákem Miloslava Šimka (+63).

To mu plně vyhovovalo, protože vždycky raději dělal legraci než normální divadlo. Na jevišti si bezvadně rozuměli, v soukromí se občas hádali, protože byli jinak založení. „Některé věci nesnášel, třeba společnost,“ prozradil Jiří o slavném kolegovi. „Když jme byli v Americe, nikam nechtěl jít, protože ho to nezajímalo.“ Sám o sobě naopak řekl, že je dítě ulice a miluje „cvrkot“.

Na procházce v lese by ho to bavilo tak nanejvýš dvě hodiny.

V 80. letech zářil v Divadle Semafor.

Řekl, ať přijde po letech – a přišla!

Do stavu manželského vstoupil Jiří celkem čtyřikrát. O prvním manželství prohlásil, že šlo hlavně o mladickou nerozvážnost. Druhé a třetí trvaly po osmi letech. Teprve po boku současné ženy Hany (57) vydržel opravdu dlouho a na tom se patrně už nic nezmění. Z toho, kolikrát se o úspěšné manželství pokoušel, si hlavu neláme. „Někomu se to podaří napoprvé, někomu nikdy,“ řekl.

Jeho rodiče zřejmě nasadili jako vzor laťku příliš vysoko. Jiří pak stále hledal, jak se ke vztahu, jaký měli oni, přiblížit – a jak prohlásil, asi lovil ve špatných vodách. S bývalými manželkami ale vždycky vycházel dobře. Nerozcházeli se ve zlém, prostě to nefungovalo. Osudová partnerka Hana se původně zamilovala do Jiřího kolegy, Luďka Soboty (75). Tehdy jí bylo teprve patnáct.

Od Jiřího Krampola si chtěla jen nechat podepsat fotku. Řekl jí prý, aby přišla, až vyroste. Zapamatovala si to a skutečně v dospělosti přišla. V té době už měla malého syna a pracovala jako učitelka ve školce. Neřešila, že Jiří je třikrát rozvedený a když jí pozval na šampaňské, ochotně přijala.

Získal si ji tím, čím si muži dokážou získat každou rozvedenou matku: vyptával se na jejího potomka.

Z Malého pitavalu z velkého města.

Tragédie ohrozila i jeho život!

Do svatební síně dostala Hanka populárního herce pomocí finty, se kterou jí pomohl Miloslav Šimek. Ten jí ujistil, že v domluvený den s ním nebude mít Jiří žádné představení a ztratí tak možnost se vymluvit na práci. Oba manželé se pak pokoušeli i o vlastního potomka, což bylo vzhledem k věku Hany pochopitelné. Dopadlo to ale tragicky.

V 35 letech málem přišla o život, když jí praskla plodová voda. Holčička bohužel přišla na svět mrtvá. Hana ležela tři dny v bezvědomí. Jiří nevydržel prožívaný stres a zkolaboval také. Od té doby musel Jiří stát tváří v tvář psychickým a později i dalším zdravotním problémům své ženy. Jednou musel čelit i jejímu brutálnímu útoku, ten jí ale odpustil.

Možná je to i tím, že – jak herec přiznal – má přímo panický strach ze samoty.

Tím hlavním důvodem je ale samozřejmě to, že má svoji ženu stále rád.

Z dnešní mládeže u počítačů je herci smutno!

Dojde-li na srovnávání vlastního dětství s tím, co dnes vidí kolem sebe, bývá Jiří Krampol dost zklamaný. Jako kluci prý byli grázlové, ale k učitelům měli dobrý vztah. Dělali průšvihy, ale nestalo se, že by někdo nepozdravil, nepomohl starým lidem s nákupem – zkrátka jiná výchova. V pubertě pak Jiří přemýšlel o akčních povoláních jako námořník nebo letec.

„Dnes mám z mladých lidí pocit, že nemají zájem o nic,“ uvedl smutně.

„Sedí hodiny u počítače a nemají ctižádost něčeho dosáhnout.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...