Začátek minulého roku připravil Lindě Rybové opravdu krutou zkoušku!

Musela se vyrovnat se smrtí milované bytosti.

Oblíbenou herečku Lindu Rybovou (42) snad už po letech přestal pronásledovat někdejší skandál, kdy údajně rozvrátila jedno manželství. V loňském roce ale musela oplakat velmi blízkého člověka!

Její jméno jsme zvyklí si spojovat s hodně štíhlou postavou, takřka s éterickou bytostí. Možná leckoho z diváků přitom napadne, že Linda Rybová by byla i hodně dobrou tanečnicí nebo baletkou. A ona k tomu v dětství opravdu neměla daleko. Navštěvovala různé taneční kroužky, chodila do baletní školy, pohyb na jevišti zkrátka milovala.

Také vás může zajímat ...

Přiznala, že svoji sestru prý nutila, aby s ní sehrávala baletní představení, ve kterém Linda bude taneční hrdinkou. V páté třídě přešla na baletní konzervatoř. Opravdu si myslela, že se z ní stane baletka, což mělo za následek, že úplně vypustila učení. „Pohybu bylo na škole hodně a já jsem chodila v sedm večer domů dost utahaná,“ konstatovala. „Měla jsem pořád jiné zájmy, více než sedět ve škole mi přišlo důležitější bavit se s lidmi, kteří jsou zajímaví, mají mi co říct a můžu se od nich něco dozvědět.“ S příchodem dospívání se ale objevily v životě budoucí hvězdy televizních seriálů jiné priority.

V televizi dostala svůj pořad Herbář.

Kariéru modelky odmítla!

Ve čtrnácti letech se Linda rozhodla, že bude herečkou, ale tohle přesvědčení nebylo tak úplně stoprocentní – především si tak úplně nevěřila a také se jí zdálo, že herectví je hlavně přetvářka. Zjistila také, že má kvůli baletní minulosti mezery v učení.

„Byla jsem takový praktik života, což je na jednu stranu dobré,“ uvedla, „ale na druhou stranu mi chybí základní vzdělání a dohání mě to.“ Teprve když se v dospělosti stala matkou, snažila se něco doučit společně s dětmi a překonat tak svůj handicap. Ani s herectvím to nejprve nebyla žádná sláva. „Dost jsem se styděla a pochybnosti o mě měli i profesoři,“ vzpomínala.

„Jaroslav Satoranský (77) nevěděl, co si má se mnou počít. Jana Preissová (69) byla statečná, viděla ve mně nějaký druh podobnosti, protože jsme v něčem byly možná stejné, a věřila, že se proberu.“ Možná se na jejím přístupu podepsal i rozvod rodičů, který pro ni přišel v patnácti letech dost nečekaně. Ještě jednu možnost, jak naložit se životem, Linda měla.

Takovou, která nepřekvapí: kariéru modelky. Dostávala nabídky, aby odjela do Paříže, ale odmítala je. Nechtěla se živit způsobem, který jí připadal až moc snadný.

Když se dnes dívá na své fotky z té doby, uznává, že byla hezká, ale vždy dodává, že krása nijak nesouvisí se štěstím.

Pavla Kříže obdivovala už jako malá!

Rok byli opravdu jenom přáteli!

Už od mládí to Lindu táhlo víc k mužům o něco starším, než ke svým vrstevníkům. Ve čtrnácti letech prý chodila se sedmadvacetiletým mužem a připadalo jí to úplně normální. Její osudový muž, člen slavného hereckého rodu David Prachař (58), je starší dokonce o sedmnáct let. Měli k sobě od začátku hodně blízko, ale David byl ženatý s Danou Batulkovou (59).

Jak tedy došlo k tomu, že hranice pouhého kamarádství byla mezi Lindou a Davidem nakonec překročena? „Když jsme byli téměř rok přátelé, tím myslím opravdu přátelé, zdál se mi takový sen, ze kterého jsem se probudila s láskou. Prostě mi to došlo až v tom snu nebo skrze něj,“ popsala své tehdejší pocity krásná herečka. Došlo přitom k hodně pikantní situaci.

Davidova manželka byla totiž její kolegyní v Divadle komedie. Ve chvíli, kdy Dana Batulková vytušila, že srdce jejího muže patří nějaké jiné ženě, tak se Lindě dokonce se svým trápením svěřila. Později se dokonce psalo, že obě herečky byly velkými kamarádkami a Linda tak jejich vztah zradila. To bylo ovšem přehnané tvrzení, opravdu byly jen kolegyněmi, což potvrdila i sama Dana.

„Nešlo o to, že bych si někoho připustila víc k tělu a on mě zklamal,“ vyvracela spekulace.

S Danou Batulkovou byly jen kolegyně.

Původně prý plánovala čtyři syny

Linda sice získala trvalou přízeň vysněného partnera, stálo jí to ale hodně sil a hodně boje proti nepřejícím lidem. V té době se od ní odvrátili i někteří dosavadní přátelé, kteří se na Lindu dívali tak, že prostě sobecky odvedla otce od fungující rodiny. Prožívala nejsložitější období v životě, ze kterého se hodně dlouho dávala do pořádku. David jí tehdy dokázal být oporou.

Později si v jednom rozhovoru pochvalovala: „Na svém muži si vážím toho, že mě má rád, vždycky je klidný a málokdy se stane, že ho nemám vedle sebe, když ho opravdu potřebuji. “ Celkem v rychlém sledu se dvojici narodily tři potomci. „Vždycky mě překvapí, když někoho překvapí, že mám tři děti, a ptá se, jestli jsem to plánovala. Neplánovala jsem dvě dcery a jednoho syna.

Plánovala jsem čtyři syny,“ prozradila Linda. Mezitím se na nějaký čas rodina odstěhovala z velkoměsta a herečka si tak splnila svůj romantický sen. „Vždycky jsem si představovala, že žiju v osamocené zahradě. Stěhovali jsme se s malým dítětem a s druhým dítětem v břiše téměř do ruiny. Bylo to nejednoduché období, ale zároveň nesmírně krásné a vzácné.

Prožili jsme tam skoro osm let,“ vzpomínala Linda.

Jaroslav Satoranský mladé herečce věřil.

Po návratu do Prahy nemohla spát!

Starý mlýn, který museli dát vlastními silami dohromady, přečkal i dvoje povodně, ale stejně v něm nakonec natrvalo nebydlí. Návrat do Prahy nebyl pro Lindu snadný, i když má své rodné město ráda. S tím, jak děti vyrůstaly, bylo ovšem každodenní dojíždění do hlavního města stále těžší. Jezdit skoro 40 kilometrů někdy až třikrát denně, to byl pořádný nápor.

Kvůli stresu a únavě už si pobyt na vysněném venkově neužívala. Po návratu do Prahy ale přišly problémy. „Dva měsíce jsem vůbec nemohla spát,“ svěřila se. „Stejně jako jsem si na venkově musela zvykat na absolutní ticho a tmu, ve městě jsem si opět zvykala na všechno to bzučení a světla. “ Plánuje ale, že až budou děti větší, tak se zase vrátí blíže k přírodě.

Když se ohlíží za náročným obdobím, přemýšlí prý občas, jak to vůbec všechno s Davidem zvládli. „Sbírali jsme pořád někde děti, pak šli hrát, vstávali jsme v šest, chodili spát po půlnoci,“ vypočítávala.

„Teď se tomu divím, ale když jsme to dělali, bylo to normální.“

Oba manželé nechyběli v Ordinaci v růžové zahradě.

Smrt zasáhla do její rodiny!

Začátek minulého roku přinesl Lindě jednu z nejsmutnějších chvil v životě. Její otec, ke kterému měla celý život velmi hezký vztah, měl už delší dobu problémy se zdravím. Bohužel se nejednalo o vleklou chřipku, jak se všichni domnívali. Vyšlo najevo, že má rakovinu plic ve stádiu, v jakém už není léčitelná. Jeho statečný boj o život definitivně skončil loni v lednu.

Linda se o jeho smrti dozvěděla na zimní dovolené, kde byla se svými nejbližšími. Pohřeb se pak konal jen v úzkém rodinném kruhu. Jako už mnohokrát předtím v životě, i tentokrát našla Linda citovou oporu u svého manžela.

Po jeho boku už překonala hodně těžkých překážek a zkoušek; čím déle jejich vztah trvá, tím více se přesvědčuje, že její volba před lety byla správná!

Tmavomodrý svět, jeden z filmů, kterými se Linda prosadila.

Jen třikrát se neuměli na něčem domluvit

Linda nepatří k ženám, které by chtěly hledat toho pravého partnera znovu a znovu. Vždycky si plánovala, že po boku jediného muže zůstane celý život a je k tomu zatím na dobré cestě. Ne že by – jako v každém vztahu – neprožila krize. Za celou tu dobu, co je s Davidem Prachařem, se jim ale stalo jenom třikrát, že se nedokázali přes usilovnou snahu z obou stran na něčem domluvit.

Ostatně zkušenější David už za sebou jedno manželství předtím měl, takže ví, že kvůli takovým situacím se manželství neboří.

Filmového partnera v pubertě milovala!

Poslední velkou filmovou rolí byla pro Lindu ta, po jaké už kdysi toužila. Zahrála si totiž další z lásek Štěpána Šafránka ze série o Básnících. Ty první filmy má spojené se svým mládím. K Básníkům, jak sama přiznala, má sentimentální vztah. „Pavla Kříže (56) jsem samozřejmě v pubertě milovala,“ přiznala. „Pohádku O statečném kováři jsem viděla mnohokrát.

Jsou to světy, do kterých chce člověk patřit a chce být součástí právě takového eposu.“ Role Rybičky je jednou z těch, se kterými byla opravdu spokojená!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...