Život se s ní nemazlil!

I přes všechny pády se dokáže pořád usmívat.

Hrála v mnoha filmech i televizních seriálech. Přesto její jméno zná jenom málokdo. JITKA SEDLÁČKOVÁ (59) i se svým obrovským talentem nezapadla.

Dvacet let působila v Divadle pod Palmovkou, než ji vyhodili pro nadbytečnost. Jitka Sedláčková (59) ale také hrála ve vinohradském divadle a Divadle Na Jezerce.

Také vás může zajímat ...

Každý si ji pamatuje především z inscenací Poslední aristokratka, Saturnin či z filmu Fotograf, kde si zahrála svéráznou asistentku, nebo seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.

V současnosti je však mnohem obsazovanější než kdy dřív. Nyní totiž sklízí obrovský úspěch jako barmanka v oblíbeném kriminálním seriálu Polda.

Kolegové ji zbožňují

Sama Sedláčková tvrdí, že je takový filmový objev do šedesáti let. Zamlada nehrála téměř vůbec, až v osmdesátých letech pořádně nastartovala svou hereckou kariéru. Byla ale natolik výrazná, že si jí vždy všiml někdo nový, a tak nouzi o role rozhodně neměla.

Všichni hned poznali, že má velký talent, který byl však objeven až příliš pozdě. Kdyby hrála ve svých mladých letech, nejspíš by se stala skutečným hereckým sexsymbolem. Všechny nadchla také svým neutuchajícím optimismem a dobrou náladou.

Nerada se s někým hádá, a kdykoli se jí něco nelíbí, než aby se rozčilovala nebo něco někomu vyčítala, raději se stáhne do pozadí a za pár minut už je zase usměvavá. I to na ní kolegové obdivují. Rozvážnost, trpělivost a naprostý klid.

Tatínka nikdy nepoznala

Bohužel ani jí se ale nevyhnuly životní strasti, které ji srazily na samé dno. Může za to především smrt její milované maminky, s níž se vyrovnává dodnes. Sedláčková s ní totiž žila v jedné domácnosti, a protože byla jedináček maminka na ní byla úplně závislá.

Svého tatínka zase ani neměla šanci poznat, neboť od rodiny odešel ještě dřív, než se narodila. Od maminčiny smrti žije sama se synem Filipem (28).

Kdysi na sebe prozradila, že odmala trpí úzkostnými stavy kvůli tomu, že jednou přijde o všechny členy své rodiny a zůstane na světě sama. Smrt nejbližší osoby totiž nebyla tou jedinou, která ji poznamenala.

S otcem svého dítěte přerušila veškeré styky

Její dědeček pracoval jako taxikář, nadělal si však tolik dluhů, že to psychicky neunesl a spáchal sebevraždu. Poslední životní rána pro ni byla ta, když od ní odešel otec jejího syna.

S ním už žádné vztahy neudržuje, je však ráda, že alespoň s Filipem zůstal v kontaktu. Bohužel ale herečka zanevřela na muže, a tak je pro ni velmi náročné najít si nějaký další vztah. A tak je dodnes sama. Mnozí si však myslí, že si za to částečně může sama.

Kdysi se totiž potýkala se značnými existenciálními problémy a hledala dlouhodobé vztahy se špatnými muži. Ti ji totiž, spíš než aby jí pomohli, sráželi na kolena. Od té doby, co ale začala hrát v úspěšném seriálu Polda, má několik dalších nápadníků.

Avšak Sedláčková prý už nemá věk na to, aby randila. Zároveň ale nechce zůstat sama. A tak bloudí v začarovaném kruhu a jedinou společnost jí dělá stále jen syn Filip.

Poté, co se vyléčila z rakoviny, ji opustil muž

Její dobří přátelé Jaroslav Dušek (59) a Jiří Bartoška (73) ji zachránili před jistou zkázou. Když Jitce Sedláčkové (59) zemřela maminka, byli jediní, kteří ji nechtěli nechat utápět se ve smutku a snažili se jí pomoci všemi možnými způsoby.

Jenže to nešlo. Herečka začala hodně pít. Dlouhých šest týdnů jenom seděla doma a pila a nebyla s ní žádná řeč. Pak ale přece jen zjistila, že chce žít, znovu zkusit vybudovat rodinu a štěstí. Leč brzy poté, co se z šoku vzpamatovala, přišla další osudová rána. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu děložního čípku.

Přejídala se a pila

Lékaři jí řekli, že musí okamžitě na operaci, nebo bude zle. Naštěstí rakovinu podchytili v raném stadiu. Operace jí zachránila život. Dokonce nemusela chodit ani na chemoterapie. Když se pak vrátila z nemocnice domů, otec jejího jediného syna jí oznámil, že od ní odchází.

Nic mu ani slovem nevyčetla, všechen smutek dusila v sobě. To ale byla velká chyba. Začala se hodně přejídat a opět prý začala hodně pít. Kvůli tomu také podle všeho přišla o práci a hrozilo, že skončí na dlažbě.

Neměla práci, peníze ani milovaného muže. I z toho se ale vzpamatovala. Je to totiž silná žena, která zvládne překonat každou životní překážku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama