Zmizí postupně z Ordinace? Spřádají plány!

Zlata s Petrem byli zvyklí cestovat a žít na vysoké noze, ale poslední měsíce jim skřížily plány. Jak ovlivnila jejich vztah karanténa a izolace doma?

Mezi českými herci jsou považováni za jeden z nejbohatších párů. To ale neznamená, že by se Zlaty Adamovské (61) a Petra Štěpánka (71) v souvislosti s celostátní karanténou nedotkl výpadek příjmů. Na mizině sice určitě nejsou, ale finanční problémy číhají hned za humny…

Dobře placené role a prominentní místo v seriálu Ordinace v růžové zahradě Zlatě Adamovské (61) a Petru Štěpánkovi (71) sice zůstaly, ale přesto už nepatří mezi ty, kdo si ze seriálu odnášejí nejvíce peněz. A to nemluvě o téměř čtyřměsíční díře, kterou na jaře přinesla karanténa.

Také vás může zajímat ...

Zlata s Petrem jsou sice „tvářemi“ seriálu a za natáčecí den berou nejvíc ze všech – 20 000 Kč každý – ve skutečnosti jde o jeden z důvodů, proč se teď v ději objevují méně.

Produkce Novy jednak vsadila na mladší, dynamičtější herce, kteří jsou levnější a jejichž postavy se mají kam vyvíjet, zatímco usazení lékaři Eduard Valšík a Běla Valšíková hrají málo, protože jsou drazí, a tudíž ve výsledku berou méně. Seriál ovšem, což je známo, není jediný zdroj jejich příjmů.

Na druhou stranu si oba umělci zvykli žít na vysoké noze a určitým způsobem. Jistý výpadek příjmů navíc není jediným trablem, který slavný pár postihl. Štěpánek není zvyklý ztrácet čas, na podzim mu bude dvaasedmdesát a snaží se jako herec ještě urvat, co může. A ztrácí nervy…

Rolí teď nemají nazbyt

Zatímco Zlata dospěla do stavu jistého flegmatismu, je spokojená, že je o ni postaráno, hrát by vlastně nemusela a úplně jí stačí třeba jeden filmový projekt ročně, Petr je v tomhle zcela jiný. Několikrát prohlásil, že herectví pro něho znamená vše a zejména bez divadla že by nepřežil.

Dokonce prý prohlásil, že by chtěl umřít na jevišti. Pro něho byla karanténa doslova k nepřežití, chodil doma jako lev v kleci. Jednou v životě nemohl delší čas hrát, když si léčil pochroumané koleno, teď byla zavřená divadla.

A ještě ke všemu si bezmoc nemohl kompenzovat ani oblíbeným cestováním, byly zavřené hranice! A aby toho nebylo málo, zavřené byly i restaurace včetně oblíbených luxusních vinoték.

Všichni vědí, že Štěpánek je nervní typ, a nyní byl odkázán na domácí zásoby, domácí kuchyni a četbu klasiky. Sice v moderním rezidenčním komplexu, kde bydlí, ovšem bazén a fitcentrum, které tu mají, byly bez pardonu uzavřené.

Řada manželských párů skončila po karanténě rozvodem a ani vztah Zlaty s Petrem domácí izolace údajně nevylepšila… Momentálně žijí v rozlehlém luxusním bytě v Rooseveltově ulici na pomezí pražských Dejvic a Bubenče, který si pořídili v roce 2016 za cenu kolem 20 milionů korun.

Kolik stojí jejich luxusní život?

Dnes má určitě hodnotu ještě o pěkných pár milionů vyšší, a kdyby bylo opravdu zle, mohou byt v domě s klimatizací, shozem odpadu a hlídací službou zase výhodně prodat a vrátit se do Zlatiny vily na Babě v Dejvicích, což je nedaleko.

Bylo by to sice spojené s řadou problémů (superdrahé byty se prodávají dlouho a potenciální kupci z řad bohatých cizinců práskli do bot), ale jistě by herecký pár nečekaly nějaké nuzné podmínky. Ale byt v Rooseveltovce, i když je jejich, má vysokou režii, kterou honorář z Ordinace pokryje jen taktak.

Když si ho pořizovali, tak samozřejmě i jako investici, ale především měli finanční plán, že jim bydlení zaplatí další tři lukrativní nemovitosti. Což jistě dobře funguje za konjunktury, ale během ekonomické krize, která přichází, se může velmi snadno zvrtnout – což už se možná děje. Ceny pronájmů v Praze (a v centru zvlášť) prudce zlevňují.

Když se před sedmi lety na cestě po africké Keni zasnoubili a potom tajně v luxusních prostorách hotelu Intercontinental vzali, v romantickém oparu zcela zaniklo, že se zrodil nejzazobanější herecký pár Česka.

Štěpánek po smrti druhé manželky Vlasty Janečkové (†77) prodal svůj historicky dům v Karlově ulici v centru Prahy a koupil dva luxusní byty, jeden v Bílkově ulici a druhý v Lotyšské ulici v Bubenči – a oba jim už několik let slušně vydělávají.

Co všechno Zlata a Petr vlastní?

A ani Zlata jako majitelka vily v Dejvicích nebyla chudou nevěstou, nehledě na finanční vyrovnání, které jí prý druhý manžel, novinář a expolitik Radek John (65) dal, aby si udržel vlastnictví milovaného vinného sklepa v moravském Mikulově.

Po bezdětném Štěpánkovi jednou nemá ani kdo dědit, zato Adamovská má dospělého syna Petra (26) a dcer u Barboru (33), která už ji oblažila dvěma vnoučaty, Viktorem (3) a osmiměsíční Klárkou.

Ti jednou majetek za desítky milionů zdědí, takže není pravda, že by umělkyně už nemusela myslet na zadní kolečka. Naopak – musí se umět otáčet! Čeští herci vůbec budou mít léto všelijaké, realizují se přerušená natáčení a peníze, o které přišli karanténou, dohánějí na nejrůznějších letních slavnostech.

Co se týče Zlaty s Petrem, tak ti museli pro letošek vynechat své oblíbené exotické destinace.

Na Maledivy, Keňu, Panamu nebo Polynésii a jiné ráje mohou kvůli nejrůznějším karanténám zapomenout, takže to letos vypadá maximálně na Řecko, ale možná ještě spíš na nějakou moravskou , možná slovenská vinici.

Také se musejí smířit s tím, že elegance půjde stranou a jejich věrnými společníky budou ožná respirátory. Přece jenom už jsou oba dva už v letech a je zbytečné tváří v tvář viru, i když podle některých vědců slábne, riskovat.

Vyrazí přece jen na dovolenou?

Nepochybně je také možné, že už budou na podzim s díky odsunuti z Ordinace, kde už bude definitivně hrát první housle Pavel Řezníček (53), Michaela Badinková (41), Jana Holcová (45), Radim Fiala (49), zkrátka herci o generaci mladší, kteří mají větší potenciál posouvat děj dopředu.

Je tudíž možné, že slavná dvojice ještě letos z obrazovky zmizí, zvlášt když Ordinace poběží už jen jednou týdně. Přijdou-li obávané nové vlny koronavirové epidemie, nebudou mít čeho litovat. Operace „odcházení“ už zjevně začala. Ale jejich opuštění Ordinace může klidně využít jiná televize…

Tři životní lásky Zlaty Adamovské

Tatínka s maminkou vyděsila už v devatenácti letech oznámením, že si bere studenta konzervatoře Vadima Petrova (62), syna známého hudebního skladatele, se kterým se zná od dětství.

Ten ale jako playboy po svatbě dál neúnavně běhal za jinými, a tak se po čtyřech letech zase rozvedli. Vzájemné vztahy však mají dodnes dobré. Což se nedá úplně říct o vztazích s druhým manželem Radkem Johnem (65).

Ten kvůli Zlatě opustil v půli osmdesátých let první manželku, televizní produkční Alenu Ortenovou (65) a se Zlatou se vzali roku 1986. V devadesátých letech, kdy už John prý nedokázal odolat mnoha sukním, byli několikrát paradoxně vyhlášeni párem roku.

V roce 2003 se Johnovi narodila nemanželská dcera Tereza (17), což tehdejší televizní reportér tajil sedm let, než všechno prasklo a přišel rozvod. Třetím a zdá se, že tím nejlepším a nejstálejším manželem v životě Zlaty je právě Petr Štěpánek (71), jak jí ostatně i věštila kartářka.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...