10 rad, jak vyléčit kašel

Místo věčného polykání drahých léků hledáme i my při léčbě kašle po vzoru našich předků stále častěji pomoc v přírodě. Čím léčily kašel naše prababičky?

Šťáva z černé ředkve a medu:

Ředkev nakrájíme na kolečka, pokapeme medem a zase je seskládáme dohromady. Připevníme je k sobě gumičkou. Ředkev s medem pustí sladkou šťávu, kterou v případě obtíží užíváme po jedné lžičce 3x denně po jídle. Ředkvičkový sirup: Ředkvičky vydlabeme a naplníme medem, poskládáme je do misky na tři hodiny, pak je přetočíme seříznutou částí dolů a po dalších 3 hodinách slijeme vylouhovanou šťávu.

Užívá se po lžičkách po jídle.

Také vás může zajímat ...

Cibule s majoránkou, nebo kvasnice:

Stačí vypít 2x denně šálek cibulovo – majoránkového výluhu. Také pomáhá ráno vypít droždí rozmíchané ve vlažné vodě. Mrkvový sirup: Do kastrůlku dáme ½ l čerstvé mrkvové šťávy a 4 lžíce medu.Zredukujeme do husté sirupové konzistence. Nevaříme! Podáváme lžičku 5x denně.

Mléko, med a Vincentka: Svaříme 0,3 l mléka, 0,2 l Vincentky v hrnku ohřejeme, ne víc než na 70 °C v ní rozpustíme lžičku medu a dolijeme mlékem teplým do 70 °C.

Medové mléko:

Hrnek teplého mléka smícháme s 1 žloutkem, lžičkou másla a lžící medu. Pijeme teplé.

Medem nic nezkazíte. Léčí s cibulí i s mlékem.
Medem nic nezkazíte. Léčí s cibulí i s mlékem.

Ořechový výluh:

Skořápky z 12 vlašských ořechů namočíme do ½ l vody. Necháme louhovat 4 hodiny, pak je ½ hodiny vaříme a dolíváme, aby plavaly stále v ½ l vody. Scedíme a nálev pijeme slazený medem, 3x denně šálek.

Vlašské ořechy se osvědčily i při léčbě kašle.
Vlašské ořechy se osvědčily i při léčbě kašle.

Octový zábal:

Ponožky namočíme do studeného nálevu (6 lžic octa na ½ l vody). Vyždímáme a navlečeme si je. Přes ně si natáhneme suché ponožky. Asi po 20 minutách zábal vyměníme. Mléko s medem: Pomůže med s teplým mlékem (40 °C) nebo med s citronovou šťávou, případně šálek komonicového výluhu s polévkovou lžíci medu.

Máslový čaj: Uvaříme 250 ml černého čaje, přidáme polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla.Dobře promícháme a ihned vypijeme.

Kašel ustoupí a přestane bolet v krku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...