5 bylinek pro vaši krásnou pleť

Máte dojem, že svou pleť až příliš zatěžujete spoustou chemických přípravků? Začněte ji hýčkat prostřednictvím bylinek, které si vypěstujete u sebe doma v kuchyni. Uleví se vám od mnoha trápení a budete se cítit lépe. Překvapí vás, jak jste to bez bylinek mohla tak dlouho vydržet..

1 Levandulové pohlazení

Také vás může zajímat ...

Máte pleť podrážděnou, nebo se vám na ní tvoří pupínky od pobytu venku či na sluníčku? Není nic snazšího než vylouhovat v destilované vodě levanduli. Toto zázračné přírodní tonikum pleť skvěle ošetří a stáhne. Pokud však máte citlivou pleť, zkuste ho aplikovat na malý kousek pokožky. Pleť opláchněte teplou tekoucí vodou.

I květy mohou mít blahodárné účinky na pleť.

2 Něžný růžový polibek

Kvetoucí růže nejen hezky voní a vypadají, ale mohou vám i pomoci. Tato rostlina má v kosmetice nezastupitelné místo. Vy si lístky růží nechejte louhovat ve vodě a pomocí malého rozprašovače aplikujte na pleť. Růžové přírodní sérum úspěšně bojuje proti vysychání a stárnutí pokožky. Nebo můžete do směsi přidat glycerin a připravit si tak hydratační krém.

3 Zázračná voňavá šalvěj

Pokud se nadměrně potíte, zbystřete. Tato zázračná bylinka vám pomůže. Můžete ji aplikovat jako deodorant nebo, a to je lepší, si ze šalvěje uvařit čaj v poměru s vodou 2:1. Nápoj pijte během dne po malých doušcích a budete se potit méně, nebo dokonce vůbec. Tajemství spočívá v její schopnosti zklidňovat organismus.

Zázračná šalvěj

4 Chladivá aloe vera

Chladí a hojí popáleniny. List uřízněte co nejblíže kořeni. Rozřízněte ho podélně napůl a nehtem seškrábněte gel v něm obsažený. Zlehka ho naneste na spálenou pokožku. Je vhodný i na podrážděnou kůži, kterou zklidní, hydratuje a zchladí. Tato rostlinka rozhodně nesmí chybět na vaší zahrádce!

5 Léčivý zelený čajíček

Můžete ho pít, pokud chcete povzbudit unavené tělo a získat energii, ale to vaše pleť moc neocení. Raději si jeho čerstvé lístky natrhejte do hrnečku, zalijte převařenou vodou a nechejte v chladu odstát. Potom už jím každé ráno důkladně vyčistěte pleť. Za jeho prospěšné účinky může velmi vysoký obsah kofeinu.

Věčný „plevel“

Řeč je o pampelišce čili smetánce, která u nás roste snad na každém kroku. Žlutý „silák“ obsahuje tolik antibakteriálních látek a vitaminů, že pupínky a ekzémy už nebudou mít na obličeji žádnou šanci! Nasekejte kořen nadrobno, povařte a nechte směs zchladnout. Poté nanášejte rovnoměrně na obličej pomocí vatového tamponku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama