5 nejlepších mléčných elixírů

Také jste o Vánocích hodně ve stresu? Necítíte se být ve své kůži a chcete s tím něco udělat? Poradíme vám, jak svému tělu pomůžete během malé chvilky. S námi to zvládnete na jedničku!

Cítíte se unaveně a vyčerpaně? Vyrobte si doma vlastní denní i noční tělové mléko nejen na obličej. Stačí pár základních věcí, které jistě naleznete ve své kuchyni a starosti a vánoční stres na vás nebude vůbec na první pohed vidět.

Také vás může zajímat ...

1 Ovocný polibek

Ovoce obsahuje vysoký podíl přírodních cukrů a vody. Rozmixujte kivi, jablko a hrušku na kaši a přeceďte přes pláténko. Odkapanou ovocnou vodu smíchejte s trochou mléka a naneste na obličej. Nechejte pár minut působit. Poté se umyjte.

2 Jogurtové neřesti

Udělejte si i domácí jogurt z mléka, které necháte jednoduše v mírném teplu pár hodin „kvasit“. Bílý domácí jogurt můžete používat na obličej i celé tělo. Pořádně ho do pokožky vmasírujte a až po půl hodině mléko smyjte. Tímto elixírem tělo vyčistíte, zbavíte staré kůže a zároveň se postará o to, aby byla pokožka pružná.

3 Limonádové mléko

Z mléka, vody a čerstvých surovin limonádu, kterou krouživými pohyby vmasírujte do pokožky. Čerstvou mátu, nebo zázvor nechte 12 hodin vylouhovat ve vodě. Následně přidejte mléko a vtírejte krouživými pohyby do pokožky.

4 Bramborové sérum

Bramborovou vodu, která vyteče z nastrouhaných brambor, smíchejte s mlékem a cukrem. Do tohoto mléka namáčejte kapesníčky a přikládejte si je po celém obličeji. 5 Bylinkové objetí Čerstvou či sušenou bazalku, nebo meduňku nasekejte na co nejjemnější konzistenci a promíchejte s plnotučným mlékem v poměru 1 : 2. Pokud budete chtít, přidejte třeba trochu tučného tvarohu pro hustější konzistenci.

Odložte do lednice. Po 12 hodinách můžete mléko použít.

Je vhodné ina citlivou pokožku.

Účinné noční zábaly

Jakoukoliv z výše uvedených variant na tělové mléko můžete použít na noční zábaly během spánku. Do dané směsi namočte plátěný kapesník, lehce ho vyždímejte a přiložte na obličej. Následně si hlavu zabalte do jiné látky, tak, aby se přes noc zapařovala a kapesník se neoddělil od obličeje.

Pozor na udušení, udělejte si dostatečný otvor pro bezpečné dýchání!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama