7 tipů, jak se obléknout podle typu postavy

Správně zvolený střih vám ubere hned dvě konfekční velikosti! Jen musíte vědět, jak na to.

Čeká vás důležitý den a chcete vypadat dobře? Potřebujete být nejlépe o dvě konfekční velikosti štíhlejší? Správně zvolené oblečení dokáže hotové divy! Musíte jen vědět, co právě vaší postavě sluší ze všeho nejvíc. Inspirujte se!

Pokuste se o svém těle popřemýšlet. Kde byste ráda ubrala a naopak, kde vám něco chybí? Máte úzký pas a široké boky? Trápí vás silnější stehna? Každá postava se dá vylepšit.

1. Trojúhelník

Máte horní polovinu těla výrazněji útlejší než dolní? Máte širší boky a silnější stehna? Pak zvýrazněte hlavně dekolt a úzký pas. Ty na vašem těle musí vynikat. Klidně zvolte větší výstřih a nápadné náhrdelníky. Pokud ráda nosíte šaty, kupte si ty, které se pod prsy zužují. K širším sukním můžete klidně nosit upnutá trička. Zapomeňte ale na úzké sukně nebo kalhoty.

Také vás může zajímat ...

A naopak se vyhněte volným blůzám a tričkům.

2. Obrácený trojúhelník

Chlubíte se úzkými boky, štíhlými stehny, ale hořejšek máte mohutnější? Pro vás výrazné vzory určitě nejsou. Nebo alespoň na horní část těla. Vzory si naopak s čistým svědomím dopřejte na sukních i kalhotách. Trička a halenky volte s véčkovým výstřihem, klidně hlubším, který opticky prodlouží trup. Výrazná pouzdrová sukně a volnější bílá halenka je pro vás ideální volbou!

Ale zapomeňte na kulaté výstřihy, krajky, volánky a nabírané rukávy.

3. Diamant

Chybí vám výrazný pas a naopak vás trápí silnější boky? Nohy i hrudník máte mnohem útlejší než střed těla? Nechte dominovat dekolt a nohy. Ideální jsou pro vás tuniky, které se pod prsy rozšiřují. Kalhoty si kupujte s vysokým pasem. Nebojte se také pouzdrových sukní. Naopak obrovské tabu jsou pro vás bokové kalhoty a přiléhavá trička.

4. Ovál

Jsou na vás nejštíhlejší nohy, zato máte široké boky, nevýrazný pas a mohutnější hrudník? Pak vyrazte do obchodu a nakupte si tuniky a volné topy, které vám zakryjí silnější hořejšek. Naopak džíny či jiné kalhoty volte upnutější. Sukně si kupujte s výraznými vzory a barvami. Ale šaty by vám měly být o něco volnější.

5. Obdélník

Obdařila vás příroda chlapeckou postavou? Máte rovnou postavu? Menší prsa, nevýrazné boky a pas? Vytvořte si díky oblečení iluzi ženských křivek! Nebojte se pouzdrových a nabíraných sukní. Nejlépe s vysokým pasem, který zdůrazníte páskem. Volte upnutější vršky. Zapomeňte na šaty bez pasu a pytlové střihy.

6. Osmička

Nevýrazným pasem netrpíte, zato máte větší bříško a stehna? Noste volnější trička a halenky volně přepásané páskem. Zvýrazněte dekolt véčkovými výstřihy. Upnuté vršky ze šatníku raději vyřaďte.

7. Přesýpací hodiny

Jste štíhlá, útlá v pase, ale máte větší prsa a širší boky? Gratulujeme! Máte ideální ženskou postavu. Stačí zvýraznit pas a nosit šaty, které budou přesně obepínat vaši postavu. Volné oblečení pro vás není, stejně jako bokové kalhoty.2626

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...