Cestu Titanikem Kate Winslet přežila, v manželství ale ztroskotala!

S Leonardem DiCapriem jsou od natáčení Titaniku velcí kamarádi, nic víc.

Půvabnou oscarovou herečku Kate Winslet (40) zná celý svět jako Rose z hlavní role ve velkofilmu Titanic. Na nepřízeň mužů si nemohla stěžovat. Vybírat si je ale zřejmě moc neuměla.

Ve svém prvním úspěšném filmu Nebeská stvoření si Kate Winslet zahrála jednu ze dvou mladých vražedkyň. Snímek byl natočený podle skutečného případu a kritici tehdy Kate předpovídali, že si ji budou diváci už napořád s touhle rolí spojovat a proto nebude mít úspěch. Vytřela jim zrak tři roky nato, když zazářila v Titaniku a stala se superhvězdou po celé planetě. Cestu zaoceánskou lodí zvládla na plátně na jedničku, při cestách manželských ale dvakrát narazila.

S Leonardem jsou jen kamarádi.
S Leonardem jsou jen kamarádi.

První manželství? Jen tři roky!

Po úspěchu Titaniku všichni dávali Kate dohromady s Leonardem DiCapriem (41). Určitě by z nich byl dokonalý pár. Oba jsou celoživotními přáteli – však mu také její děti říkají „strýček Leo“. Nic víc ale mezi nimi není. Kate odmítla zářivou kariéru v Hollywoodu a točila si dál filmy, jaké chtěla ona sama. Jedním z nich bylo i romantické drama z Maroka, s názvem Hideous Kinky. Asistenta režie tam dělal Jim Threapleton (43). Zamilovali se do sebe, ještě téhož roku se vzali a v roce 2000 Kate přivedla na svět své první dítě, dceru Miu. Manželství í ale vydrželo jen tři roky. Plavovlasá Britka ale dlouho sama nezůstala. Režisér Sam Mendes (50), který se stal jejím druhým manželem, byl společným známým přes jednoho jejího kolegu. Také on se stal slavným doslova přes noc, když jeho film Americká krása získal pět Oscarů. Oba o sobě samozřejmě z filmového světa dobře věděli. Sam nabídl Kate roli ve dvou divadelních hrách, ale musela odmítnout. „Věděla jsem, že jeho pracovní nabídky přijmout nemůžu, dcerka Mia byla v té době ještě malinká,“ objasnila důvod.

Nikdo nečekal, že jim to nevydrží.
Nikdo nečekal, že jim to nevydrží.

Nevěřil na trvalé vztahy

Už od prvního setkání se ale hvězdě Titanicu úspěšný režisér líbil. Dala svůj zájem najevo tím, že mu úmyslně předala své telefonní číslo. Zabralo to. Na světě byl vztah, který vypadal opravdu jako z pohádky. Dva úspěšní lidé, kteří si skvěle rozumí. „Sam mě bere takovou, jaká jsem. Nemusím se před ním nikdy přetvařovat,“ zdůrazňovala Kate. Vzali se v roce 2003. Jejich svatba proběhla tajně v Karibiku. Sam pocházel z rozvedeného manželství a dávno předtím se nechal slyšet, že na trvalé vztahy nevěří. „Lidi z rozpadlých rodin na to prostě neskočí. Představa sňatku mě naplňuje hrůzou,“ prohlásil doslova. Jak se později ukázalo, něco na jeho slovech bylo. Brzy po svatbě herečka přivedla na svět své druhé dítě – byl to syn a dostal jméno Joe. Nějaký čas to vypadalo, že tohle manželství jen tak něco nezdolá. Bohužel se začalo projevovat napětí, plynoucí z jejich rozdílného přístupu k práci. „Když skončí den, mám ve zvyku se od něho odstřihnout a jít třeba hodinu sportovat. Nerad si tahám práci domů,“ prohlásil později Sam. „Kate je ale pravý opak.“

Nepomohlo ani rande jednou týdně!

Spekulovalo se i o tom, že režisérovi se nelíbí, když se jeho žena před kamerou obnažuje – což Kate vždy dělala ráda a často. Trochu ironií osudu začalo k rozpadu manželství docházet v době, kdy Kate točila s Leonardem DiCapriem psychologické drama Nouzový východ. Zmíněný film totiž pojednává právě o kruté krizi manželského vztahu! Ve společnosti se Sam a Kate objevovali bok po boku čím dál tím méně, až si toho všimli i novináři. Ačkoliv se prý dvojice snažila vrátit do svých citů romantiku a nejméně jednou týdně chodila „na rande“, nepomáhalo to. Kate začala trpět úzkostí, protože podvědomě cítila, že manželství je ohroženo. Až nějaký čas po tom, co spolu přestali žít, oba prostřednictvím svých právníků oznámili, že podali žádost o rozvod. Zůstalo šest a půl roku krásných vzpomínek. Film jejich života měl slušný scénář, ale happy endem bohužel neskončil.

I když si ho sama vyhlédla, nakonec s ním nezůstala.
I když si ho sama vyhlédla, nakonec s ním nezůstala.

Má tři děti, každé s jiným mužem!

Tvrdila o sobě vždy, že je pro rodinný život a snaží se to dál dokazovat. Kate Winslet se před čtyřmi roky provdala potřetí. Vzala si obchodníka Neda Rocknrolla (38) a také s ním dodržela tradici: jeden manžel, jedno dítě. Narodil se jim syn Bear. Svých rozvodů Kate nikdy nelitovala. Dokonce prohlásila, že takové věci prospívají i dětem, protože je do určité míry učí strádat a stát se silnějšími. Vždycky zkrátka byla tak trochu rebelkou. A jak je na tom Sam? Zatím se drží svých původních slov a do dalšího manželství se nehrne!

Bude mít ještě čtvrtého potomka?
Bude mít ještě čtvrtého potomka?
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...