5 chyb, které vám brání v LÁSCE

Jak můžete poznat a udržet si osudového muže?

Ráda byste potkala pořádného chlapa, ale pocit, že se vám do cesty pletou samí podivíni? Vztahy si často komplikujeme zbytečnými chybami, které nám berou čas a energii. Čemu je dobré se vyhnout?

Stavět vztah je jako stavět dům. Buď ho postavíte pořádně, nebo se zhroutí. Není možné, aby dům rostl jen na jedné straně nebo aby jedna zeď byla pevná, a druhá chatrná. Dům pak nebude stabilní. Stavět musejí oba.

Růst, pokud je to pro ně důležité, musejí také oba. To znamená každý zvlášť. A přitom společně a souběžně. Jenom ti, kdo umí být sami a počkají si na pořádného partnera, ho dokážou náležitě ocenit.

S našimi radami se příště už nespletete.

1. Chcete silný vztah se slabým partnerem

Mnoho lidí posuzuje sílu vztahu jeho délkou. To je omyl. Dlouhodobý vztah není o tom, kolik lásky dáme na začátku, ale kolik jí budeme dávat až do konce. Sílu řetězu také neposuzujeme podle jeho délky, ale podle pevnosti každého z jeho článků.

Aby vztah mohl dlouhodobě fungovat, potřebujeme navlékat pevné články. Jsou lidé, kteří žijí desítky let vedle sebe, a jsou jako cizí. Každý vztah je jako řetěz, tak silný jako jeho nejslabší článek.

2. Budujete vztah s někým, kdo nezná trápení

Slabý muž dokáže jen brát. Nemá totiž sílu dávat. Slabý dokáže jen ponižovat. Nemá totiž sílu partnera zvedat. Slabý dokáže jen ubližovat. Nemá totiž sílu dlouhodobě podporovat. Být silná žena není to, čím byste chtěla být.

Je to reakce na životní situace, ke kterým vás osud dotlačil, když být slabá pro vás nebylo možné. Člověka je možné nahradit, ale nikdy ne vzpomínky, které tíží jako cihly, jako svědomí.

3. Marníte čas s tím, kdo nechce na vztahu pracovat

Mnoho žen je raději samo než se špatnými partnery. Čekají. Přebírají. Mnoho žen chce pouze úspěšné muže, protože dokážou zařadit vztah mezi své výzvy. Úspěšnému muži totiž nemusíte vysvětlovat, že na úspěchu je potřeba pracovat.

Úspěšní muži ale nepadají z nebe. Úspěšnými se stali. Proto stojí za to dát šanci i lidem, kteří k úspěchu směřují. Vytvořit osudovou lásku je namáhavé. Ale čím namáhavější je cesta, tím slastnější je pak odměna.

4. Věříte v toho, kdo neuzavřel svou minulost

Kdo si neumí přiznat svůj podíl viny na neúspěchu předchozího vztahu, je nebezpečným spolustavitelem. Přináší totiž ke stavbě vašeho nového domu jen staré cihly.

Nemůže se pak divit a vy s ním, že zase skončí ve stejném domě, který se už jednou zhroutil, protože se nepoučil ze zkušenosti.

Nejde dosáhnout jiného výsledku při opakování stejných kroků, když někdo stále staví obranné zdi místo mostů. A pak je překvapen, že za tou zdí zůstal sám.

5. Zůstáváte s mužem, který vás nerespektuje

Máte svou hodnotu a svou výjimečnost. To, že ji chlap nevidí, rozhodně neznamená, že žádnou nemáte. A ani vůbec už to neznamená, že to je vaše chyba. Jednou z věcí, za které v životě můžete, je to, jak se k vám druzí chovají.

Jsme jako lodě ne moři, které nemohou změnit směr větru. Můžete ale přenastavit své plachty tak, abyste byla v cíli ještě rychleji. Všechno totiž má svůj správný čas.

Zrání vína i zrání člověka. A na chuť plného vína i silného partnera, na vztah, kde on zachází s ní jako s královnou a ona s ním na oplátku jako s králem, se vyplatí počkat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden