5 převratných kosmetických objevů

Přírodní a bio kosmetika

O zdravé a svěží pokožce jsme si ještě po revoluci mohly nechat zdát. Reklamy to sice slibovaly téměř u každého kosmetického produktu, realita byla ale jiná. Produkty se vyráběly co nejlevněji, nejrychleji a s co nejdelší dobou trvanlivosti.

Chemie v kosmetice převažovala a navíc nebyl žádný velký výběr. Až po roce 2000 začaly firmy vsázet na to, že tajemství krásné a zdravé pleti je v přírodě. Dnes už na trhu seženete spoustu výrobků s označením přírodní nebo bio, vyrobených výlučně či převážně z organických zdrojů a většina žen na ně nedá dopustit.

Zázrak v podobě estetické dermatologie

Barevné nerovnosti, červené žilky, pigmentové skvrny… Ještě před pár lety byste musely vzít za vděk silným make-upem, který vám je pomůže zakrýt.

Dnes už je situace jiná. Může za to boom v oblasti estetické dermatologie. Během jediného ošetření dnes dokáže dermatolog nebo kosmetička dosáhnout výsledku, pro který by bylo dříve zapotřebí mnohahodinové řešení a dlouhé dny až týdny zotavování. Většina metod je navíc bezbolestná a nevyžadují žádnou rekonvalescenci..

Manuály k péči o pleť a k líčení

Kosmetika se stala neodlučitelnou součástí života žen už začátkem 20. století. Obrovský vliv na její používání měly především kulturní akce jako balet a divadlo, což se udrželo i nadále jen s tím rozdílem, že ženy se začaly líčit na všechny příležitosti včetně práce.

Problém byl v tom, že to až do přelomu tisíciletí dělaly prakticky po svém. Až s nástupem blogerů vznikly po roce 2000 manuály, které názorně ukazují, jak na to. Chcete-li si dnes udělat například kouřové líčení, stačí se jen řídit návodem. Není potřeba absolvovat žádný náročný kurz líčení.

Péče v pohodlí domova

Pokud jste chtěly mít ještě začátkem devadesátých let krásné nehty, pevné tělo či dokonalý účes, nezbylo vám nic jiného, než se objednat do kosmetického salonu. S nástupem nových technologií se však začaly objevovat nové přístroje na domácí použití, které hravě zvládly nahradit i některé profesionální. Nic už tak není nemožné zvládnout i v prostředí domova.

Luxus za málo peněz

Zatímco dříve jste musely platit velké peníze za to, abyste mohly mít něco speciálního, dnes už si můžete dopřát prakticky cokoli za zlomek ceny.

Přispěl k tomu i vznik slevových portálů, které tlačí ceny služeb a produktů neustále dolů. Chcete mít nové řasy, snědší pleť či bělejší zuby? Vše je možné a nebude vás to ani moc stát..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden