6 rad, jak vyčistit prostor od zlé energie

1. Vyvětrejte

První, co byste měla v rámci očisty vašeho domova udělat, je pustit dovnitř čerstvý vzduch. Otevřete dokořán všechna okna a nechte vzduch co nejdéle proudit. Nebojte se provádět větrání, i když ještě venku není úplně teplo.

Natřepejte při tom také polštáře a peřiny. Na závěr můžete provonět prostor vonnými svíčkami, aromatickými oleji a tyčinkami. Pomohou vám „vykouřit“ to špatné, co se ve vašem prostoru usídlilo. Šamani k tomu využívali myrtu, levanduli nebo bílou šalvěj.

Můžete si z nich udělat také metličku, zapálit ji a obejít s ní všechny kouty.

2. Nakupte květiny

Podobně jako vzduch i čerstvé květiny prokysličují prostor, ve kterém žijete. Odborníci doporučují dát do každé místnosti alespoň dvě živé rostliny.

Pokud se o ně budete dobře starat, budou nejen hezky vypadat, ale přinesou i novou, svěží energii do vašeho obydlí. Nikdy naopak nenechávejte v prostoru uschlé květiny, na které se akorát práší. Navíc vytvářejí negativní vibrace.

Jakmile uvidíte, že vadnou, ihned je vyhoďte. Pozor si také dejte na rozmístění rostlin. Když květina v některém sektoru vadne, může to znamenat problém.

3. Pusťte si hudbu

Říká se, že příjemné hlasité zvuky mají schopnost rozptylovat a odvádět špatnou energii.

Proto i buddhističtí mniši používají k zažehnání nepříznivých vibrací tzv. tibetské činely. Nechcete-li investovat přímo do nich, můžete si pořídit jednoduché zvonečky nebo si zkrátka jen pusťte hudbu, kterou máte rádi.

Nemusí se otřásat celý dům, ale měla by být slyšet. Budete-li mít možnost, klidně se k tomu posaďte a meditujte. Správná meditace taktéž vysílá do prostoru pozitivní vibrace.

4. Ukliďte

Občas se stane, že kvůli práci nestíháme doma uklidit.

Pokud se vám sem tam stane, že se vám někde povaluje špinavé oblečení či leták ze schránky, nic se neděje. Nemělo by to však být pravidelně. Věci jako staré časopisy, poházené hračky a podobně mohou zachycovat hodně negativní energie.

Pokud je tedy k životu nepotřebujete, zbavte se jich. Mějte místnosti vždy hezky upravené a čisté. Ocení to nejen případné návštěvy, ale i váš domov, kterým bude proudit zaručeně pozitivní energie.

5. Přemístěte nábytek

Zkuste si uspořádat vaše království podle principů feng-šuej.

Máte- li prostor přeplněný nábytkem, všechny rohy plné a všude se vám povalují nepoužívané předměty, je možné, že se doma cítíte špatně. Podle této východní filosofie existuje energetická mapa pa-kua, která rozděluje půdorys bytu do devíti sektorů.

Každý odráží jinou oblast života a tu můžeme ovlivnit mimo jiné pořádkem i tím, že v ní správně rozmístíme nábytek.

6. Nasypte do rohů sůl

Poslední rada vypadá možná trochu tajemně, ale funguje. Do každého rohu místnosti zkuste nasypat trochu soli.

Ideálně mořské. Počkejte hodinku a pak ji zameťte. Solné krystaly do sebe natáhnou negativní energii a vy ji pak spolu se solí odstraníte mimo váš dům či byt. Tento rituál je dobré provádět na jednorázových papírových miskách, které taktéž okamžitě vyhodíte.

.

reklama
reklama

Komentáře