Čím nejlépe uhasíte žízeň?

Přemýšlíte, co si dát k pití ? Káva, čaj a limonády – tyto nápoje sice hasí žízeň, ale kromě vody obsahují i látky, které náš organismus odvodňují a dokonce odebírají vodu z jeho zásob.Každodenní pití nápojů s obsahem kofeinu či teinu způsobuje, že naše tělo trpí nedostatkem vody (dehydratací).  

● místo limonády – pokud máme chuť na limonádu, dáme si místo ní citronádu. Připravíme ji z vody a vymačkané šťávy ze 2 citronů. Doplníme tak 2/3 potřebné denní dávky vitaminu C.

● místo čaje – když máme chuť na čaj, zvolíme namísto černého bylinkový nebo ovocný a osladíme ho troškou medu.

Džusy a šťávy

Ovocné a zeleninové 100% džusy – bývají velmi kalorické, 0,1 l džusu obsahuje asi 180 kJ/45 kcal. Proto bychom je měli pít co nejméně a ředit je 1:1, čímž snížíme energetický příjem a zabráníme překyselení žaludku.

Stolní voda

Neobsahuje minerály a je ideální volbou. Lepší je balená ve skle místo v plastových lahvích.Chemickou reakcí v plastu molekuly vody nemohou vykonávat svůj přirozený pohyb a ztrácejí energii. Ve skleněné lahvi je pohyb molekul vody přirozený.

Pramenitá voda

Vyvěrá z podzemních vodních zdrojů a je plněna přímo u pramene.Nemusí být přirozeně čistá, ale musí splňovat všechna kritéria stanovená pro pitnou vodu. K častému pití je vhodná pramenitá voda, která obsahuje co nejméně minerálních látek a je plněná do skleněných lahví.

Minerální vody

Obsahují sůl a minerální látky. V létě je oceníme, protože doplníme do těla sůl, kterou jsme ztratili pocením. Pijeme je však v omezeném množství, protože sůl zadržuje vodu v těle, takže při častém pití může dojít až k otokům a ucpávání ledvin.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden