Co vás naučily hádky se sourozencem?

Víte, že sourozenecké dohadování vás připravilo na manželství? Odmalička jste si tak mohla natrénovat, jak se hádat, usmiřovat i jak v krizi stát při sobě.

Otravní sourozenci můžou být totiž perfektní přípravou na šťastný a dlouhotrvající vztah. Když se potká žena zvyklá žít se sourozenci a muž jedináček, hned je vidět, jak rozdílně přistupují k problému.

Zatímco tato žena potřebuje neshody okamžitě vyřešit, muž jedináček se od všech problémů distancuje. Nikdy předtím se totiž hádat nemusel. Když se v dětství naučíte přenést s lehkostí přes hádky, umíte je lépe zvládnout i v manželství.

Lekce hádek, bojů, ale také usmiřování

Vyrůstat s bratrem či sestrou znamená naučit se neustále vyjednávat a brát ohled na ostatní. Čím víc sourozenců máte, tím víc máte příležitostí naučit se žít s někým dalším. Nejde jen o sdílení jednoho prostoru, ale i o důležité vyjednávání.

S každým dalším členem rodiny rostou i problémy s penězi i časem. Jedináčci mají lepší známky ve škole, protože je jim doma věnována větší pozornost, ale děti z početných rodin jsou na tom v dospělosti lépe.

Pro záchranu vztahu

Od dětství se tak naučíte, že každá hádka musí skončit usmířením, že na všem je možné se domluvit. To, co vám dříve vadilo, umíte ocenit až v dospělosti. Víte totiž, že je nutné respektovat druhou stranu. Dovednosti, které jste získala v dětství, vám už navždy zůstaly.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden