Důležité zvyky šťastných párů

Říkejte si, že se máte rádi

Neexistuje žádný nesprávný způsob vyslovení této věty. Pokaždé, když ji vyslovíte, i po mnoha a mnoha letech, bude její význam stejný. Lidé si léty i v dobrém vztahu často vypěstují nejrůznější obavy a komplexy, například o své nepřitažlivosti, nebo že pro vás nejsou dost dobří.

Mohou se domnívat, že se jim proto vzdalujete. Můžete partnera tohoto mlčenlivého utrpení zbavit, nezapomenete- li mu opakovat, že ho milujete.

Překvapujte jeden druhého

To neznamená dávat si drahocenné dary a pořádat nákladné večeře.

Stačí prostě nečekaně toho druhého políbit na tvář a říct mu, jak si každý den znovu uvědomujete, že jste se ve své volbě nezmýlili. Každá malá nečekanost dodá vztahu jiskru. Denně spolu mluvte Mnoho dvojic právě tohle těžce podceňuje.

Přitom právě tenhle zvyk dokáže pár stmelit, nebo vztah úplně rozložit. Ptejte se, jaký měl partner den, povězte mu o tom svém. Ať se ten druhý stane součástí té části dne, kdy nemohl s vámi být. Rozhovor neodkládejte na zítřek, odklad by se vám stal zvykem.

Zítra bude zas jiný den, nové události, nové změny v životě toho druhého. Mohli byste něco promeškat. Mohli byste promeškat úplně všechno.

Neodcházejte bez rozloučení

Může to vypadat jako úplná hloupost, ale pusa na tvář nebo na rty a „ahoj“ na rozloučenou, i když už třeba máte zpoždění, jsou ve vztahu velmi důležité.

Takové rozloučení musí být jistou tradicí, která ukazuje, jak vám na druhém záleží a zvedne mu náladu na celý den..

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama