Jak přežít bolestnou ZRADU?

Do srdce vám ten zrádce nečekaně vrazil nůž! Podvedl vás! Jak se s tím vyrovnat?

Chce se vám vztekat, brečet, vyčítat a litovat se. Emoce vámi cloumají na všechny strany a vy nevíte jak z toho ven. Věřila jste tomu bídákovi, ale on vás nemilosrdně hodil přes palubu.

Každý má právo na vlastní rozhodnutí, za které nese odpovědnost. Možná partner udělal chybu, ale to je jeho věc. Otevřete mu dveře: Chceš jít? Tak si běž! Ve správném vztahu nejsou mříže ani okovy.

Správný vztah se pozná přesným opakem. Pravý partner není ten, kdo s vámi dokáže žít, ale ten, který nedokáže žít bez vás. Proto se nemusíte trápit tím, zda se k vám vrátí. Pravý muž se nikdy nevrací. Pravý muž od vás totiž nikdy neodejde.

Místo pro někoho lepšího

Po rozchodu si připadáte odkopnutá a nežádoucí. Jenže kdyby tolik nekřičely vaše emoce, slyšela byste i rozum, který říká: To, jak se k vám chlap chová, neříká nic o tom, jaká jste vy, ale jaký je on!

Každý protrápený den navíc je zbytečný, když žijete ve lži a falešných představách. Proto je fér, když co nejdřív přizná barvu, odejde a vytvoří místo pro někoho lepšího. Tím vám ušetří spoustu času, který byste s ním zbytečně ztrácela.

Změna začíná v hlavě

Kdykoli vaši mysl ovládnou emoce, neexistuje logika. Máte pocit, že jste všechno ztratila, i když po odeznění emocí pochopíte, kolik jste vlastně získala. Možná máte pocit, že nemáte žádnou hodnotu, ale nebojte se, brzy vám dojde opak.

Když od vás odejde chlap, se kterým byste ve svém životě dál jen ztrácela čas, váš život se změní k lepšímu. Vždy a zákonitě. Jakou změnu ale musíte udělat ve své hlavě, abyste to zvládla?

Ztráta může být zisk

Přiznat si pravdu, jak málo pro druhého znamenáte, vybřednout z naivních představ, to je váš zisk. Každý si uvědomí hodnotu toho, co měl, až když to ztratí. Když budete toužit, aby se k vám vrátil, ptejte se sama sebe: Potřebujete člověka, který vás nelítostně zradil?

Který nechce řešit podstatu problémů, ale od všeho raději utíká? Který nevidí, co pro něj znamenáte? Pochopíte, že bez něj jste šťastnější. A jemu naopak dojde, co ztratil on.

Chlapa dělá odpovědnost

Každý z nás dělá chyby. Jenže jako chyby je začne vnímat až se zkušenostmi, které tím získá. Ten čin mu totiž ukáže, kam jeho chování vede. Přátelit se dál s partnerem, který nás opustil, sice jde, ale nesmí svou chybu opakovat. Zralý člověk tutéž chybu neudělá dvakrát.

Chyba, kterou chlap udělá podruhé, už totiž není chyba, ale jeho volba a rozhodnutí. Jeho činy ukážou, jestli se z chyb poučil.

Nezasloužíte si trpět

Vztah nedělají dojmy a domněnky, ale činy. Činy jsou fakta. A fakta ve vztahu jsou prostá: Koho zajímáte, ten si na vás čas najde. Kdo vás chce vidět, ten si vás vyhledá. Kdo vás chce slyšet, ten vám zavolá.

Všechno ostatní jsou řeči. Nezasloužíte si dopisovat čárku tam, kde už ten druhý udělal tečku. Nezasloužíte si trpět. Zasloužíte si být šťastná. Ale to jde jen s člověkem, který vás opravdu miluje. A právě pro něj teď máte konečně po svém boku místo.

Všechno má svůj čas

Dokážete sice rozumem zapomenout na všechna příkoří, ale dlouho trvá, než se zahojí city, které druhý zranil. Příště si tak na výběr muže dáte lepší pozor a rychleji odhalíte rizikové chování.

Po boku dalšího muže rychle pochopíte, proč je dobře, že to nevyšlo s tím předchozím. Proto vám taky žádný psycholog nedoporučí slepovat už jednou rozbité vztahy. Lidé se totiž v zásadních věcech nemění.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden