Jak zjistíte, že máte doma vedle sebe SOBCE?

Připadáte si, jako když musíte chodit po jehlách. Cítíte, že na vaše vstřícné kroky a touhu po sdílení, nepřichází žádná odpověď. Podle čeho poznáte sobeckého chlapa? Máme pro vás 5 varovných znaků, abyste věděla, jestli nemáte vzít nohy na ramena.  

Vše musí být podle něj

Zpočátku vám to může imponovat. Jenže dříve nebo později přijdou pokyny, které vztah ničí a zjišťujete, že sobecký muž nebere ohled na vaše emoční potřeby.  Zpočátku akceptujete, než vám dojde, že sobec nevidí hodnotu ve vašem čase, úsilí a začnete se cítit, že vás využívá.

Pak pochopíte, že vztah bez oboustranné snahy, není skutečný vztah. Poznáte to tehdy, když váš čas, strávený s partnerem záleží na JEHO schválení.

Když valná většina rozhodnutí, které děláte ve vztahu a většina lidí, které společně potkáváte, a většina věcí, které společně děláte, jsou ty jeho. Protože vaše nápady jsou rychle zavrženy nebo ignorovány.

Snažíte se jen vy

Každý vztah je jako nádoba. Pokud do něj naléváte nepřiměřené množství času a energie, a pořád to nestačí, pak není něco v pořádku. Někde ta nádoba teče. Emoční investice jsou nahraditelné.

Jakmile si uvědomíte, že partner není ochoten vkládat to, co vy, zejména své úsilí a touhu, aby vztah fungoval, pak se ptáte sama sebe: Proč se vlastně tak snažím já? Cítíte, že do vztahu investujete hodně své energie, ale žádnou zpátky nedostáváte.

Ačkoli děláte vstřícné kroky, pozitivní reakce není žádná. V panice zjišťujete, že úž necítíte partnerův zájem. Sobec si neuvědomuje, o co přichází, když nechá uvadat ženu, která mu dává energii.

Nechce s vámi komunikovat

Ať řeknete nebo uděláte cokoli, ať navrhnete jakékoli oživení či změnu, pořád nedostáváte kladnou reakci. Jako byste byla neviditelná. Začne vás to vnitřně zžírat a vést k pochybnostem, že jste asi musela udělat něco špatného a tápete, proč si zasloužíte jeho pohrdání.

Druhý jen krčí rameny, nereaguje,  a ve vás klesá sebejistota. Ještě než začnete hledat chybu v sobě, zeptejte se sama sebe, jaký pocit máme pocit z partnerovy komunikace.

Opovržení je totiž opakem respektu. Vyjadřuje se kritizováním, sarkasmem, jehož výsledkem je pochybnost o vás samotných. Chlapovi, který je sobec, jsou vaše pocity úplně ukradené.

Flirtuje stále s jinými

Někteří muži zneužívají flirtování pro zábavu, Jiní flirtují jen proto, aby se dva lidé na partnerské úrovni blíže poznali. „To je jen kamarádka,“ říkají flirtovači často o někom, s kým chtějí spát, nebo s ní už spí. Když muž začne náhle schovávat svůj telefon a neustále někam odchází, cítíte se ohrožená.

Cítíte, že se něco děje a že ta nová kamarádka není vašemu muži rozhodně lhostejná, když jí věnuje takovou pozornost. Patologičtí flirtovači nejsou ochotni připustit, že flirt je otcem nevěry.

Buď jim to nedochází, nebo to dobře vědí. Obojí svědčí o jejich vztahové nezralosti. Vždycky se držte dál od lidí, kteří nedokážou převzít odpovědnost za činy, které vás dělají  zraněnými, zklamanými a úzkostlivými.

Nechce řešit budoucnost

Když se pokusíte zavést konverzaci na téma budoucnost, krčí rameny, protože není připraven jít s vámi dál. Nehodlá se o tom bavit. Každá diskuse je mu na obtíž. Je to zvláštní, zdánlivě nepodstatná maličkost, ale sobec se vůbec necítí v pohodě s nálepkami jako „přítel“, „partner“, která popisují vztah jako něco vážného.

S takovým člověkem bohužel nelze vztah budovat, protože s ním nelze ani komunikovat. Bez komunikace nemá žádný pár šanci vyjasnit si vzájemné potřeby a hranice. Ti, kdo nemají jasný, společný směr, si připadají pak jako když jsou pro druhého nic. A to je drsné, když druhý pro nás znamená naopak všechno.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden