Jaký táta, takový muž

Prvním mužem vašeho života bývá táta. To, jaký vztah máte s ním, pak může rozhodovat i o tom, jaký budete mít vztahy s ostatními muži. Jaké typy otců jsou, a jak vás to ovlivňuje?

Otec vládce

Tento muž vládne celé vaší domácnosti. Miluje svou holčičku a dovoluje vám proto abyste se cítila sebevědomě. Táta vám proto v dětství připadá jako král. Cítila jste jeho moc a sílu. Byl to pán světa.

I dnes se můžete v duchu utíkat pod jeho ochranu. V životě budete vždy hledat podobně silného a dominantního muže. V jehož náruči se budete cítit bezpečně před celým světem.

Otec filozof

Vědec zkoumá a poznává svět. Pro malou holčičku, a později i dospělou ženu, je takový muž velmi důležitý. Potřebuje vedle sebe partnera, který má zájem o její vnitřní svět. Dcera je pro otce vědce vždy zajímavá a snaží se jí doopravdy porozumět.

Takový otec chce v hloubi duše znát, co se ve vás děje. A hledat společná řešení. Ale jeho zábrany mu nedovolily zeptat se na všechno. Zkuste v životě najít muže, který se bude nejen zajímat, ale i ptát.

Otec starosta

Starostlivý otec holčičku ochraňuje, mazlí se s ní, hýčká si ji. Dodává ji sladký pocit, že nemusí mít v životě z ničeho obavy. Že za ni vždy někdo vše vyřeší. Jste tak trochu rozmazlená a nesamostatná.

Hledáte i v dospělosti neustále někoho, kdo se o vás postará, kdo to za vás udělá, kdo bude kolem vás skákat. Pozor na to. Mohla byste pěkně tvrdě narazit. Teď už nemáte tatínka, který by vám kryl záda. Musíte jednat sama za sebe.

reklama
reklama

Komentáře