Je to sobec? Utíkejte!

Nechce s vámi komunikovat Jednou z nejjistějších předpovědí konce vztahu je pocit opovržení. Tenhle strašlivý pocit ve vás vytváří chlad, který z druhého vyzařuje. Ať řeknete nebo uděláte cokoli, ať navrhnete jakékoli oživení či změnu, pořád nedostáváte kladnou reakci.

Jako byste byla neviditelná. Začne vás to vnitřně sžírat a vést k pochybnostem, že jste asi musela udělat něco špatného, když máte pocit, že jste náhle pro druhého bezcenná. Přitom jste nic zlého neudělala .

Ještě než začnete hledat chybu v sobě, zeptejte se sama sebe, jaký pocit máte z partnerovy komunikace. Opovržení je totiž opakem respektu. Chlapovi, který je sobec, jsou vaše pocity bohužel úplně ukradené.

Snažíte se jenom vy Každý vztah je jako nádoba. Pokud do něj naléváte První fáze lásky je touha, kterou ovlivňují hormony testosteron a estrogen. Je to čistý sexuální pud, původní živočišná potřeba se rozmnožovat, která se změnila v touhu po fyzickém i psychickém uspokojení.

Druhá fáze je přitažlivost. Jde o stav, kdy nemůžete jíst, spát a dělat vůbec nic, protože pořád myslíte na toho druhého. Jste ovlivněna hormony adrenalinem, dopaminem a serotoninem. Třetí fází lásky je oddanost, která umožňuje, že spolu páry zůstanou.

Ovlivňují ji hormony oxytocin a vazopresin (vylučovaný po sexu). Vztahy s okolím Když jste zamilovaní, chcete, aby se váš partner seznámil s co největším množstvím lidí ve vašem okolí. Chcete ho ukázat svým přátelům a rodině a chcete, aby jím byli také ohromeni.

My místo já Když jste zamilovaní, používáte častěji zájmeno „my“ místo „já“. Například, když se vás někdo zeptá, co jste dělala ve středu spíše než „Šla jsem do kina“, řeknete „Šli jsme do kina.“ Naprostá otevřenost Když jste zamilovaná, toužíte sdílet s partnerem vaše sny, obavy, cíle a budoucnost.

Můžete mu říct tajemství, které jste nikomu neřekla. Oproti tomu, když jste pouze pod vlivem touhy, jste uzavřená, bráníte se prozradit citlivá místa své duše. Bojíte se jít do hloubky. Společné sdílení vašeho soukromí Když jste zamilovaná, tak vás druhý člověk silně ovlivňuje.

O všech rozhodnutích se nejdřív radíte s partnerem. V případě, že se vám stane něco nepříjemného, chcete se svěřit. A když se stane něco skvělého, chcete se pochlubit, abyste se z dosaženého úspěchu těšili společně.

nepřiměřené množství času a energie a pořád to nestačí, pak není něco v pořádku. Jakmile si uvědomíte, že partner není ochoten vkládat to, co vy, zejména své úsilí a touhu, aby vztah fungoval, pak se zeptejte sama sebe: Proč se vlastně tak snažím? Ačkoli děláte vstřícné kroky, pozitivní reakce není žádná.

V panice zjišťujete, že už necítíte partnerův zájem. Vyvléknout se z odpovědnosti za vztah je nejen sobecké, ale i nezralé. Žádný rozumný člověk tohle neudělá, protože by ničil to, co miluje a potřebuje.

Sobec ale nejedná rozumem. Sobci vyzrálost, tudíž i moudrost, ještě schází. Všechno musí být podle něj Zpočátku vám to může imponovat. Cítíte jeho sílu a schopnost vést. On diktuje, kdy se co bude dít, a musí být po jeho.

Možná se to zpočátku dokonce zdá i pohodlné. Jenže dříve nebo později přijdou pokyny, které vztah ničí. V reálném životě zjišťujete, že sobecký muž nebere ohled na vaše emoční potřeby. Zpočátku akceptujete, že je v pořádku se obětovat, ale časem vám dojde, že sobec nevidí hodnotu ve vašem čase ani úsilí.

Pak začnete cítit, že vás možná jen využívá, a pochopíte, že vztah bez oboustranné snahy, které se také říká kompromis, není skutečný vztah. Nechce řešit budoucnost Slova nemá, ani když se pokusíte zavést konverzaci na téma budoucnost.

Má to jednoduchý důvod: není připraven učinit z vašeho vztahu prioritu. Ve skutečnosti často ani nechce mít žádný vztah. Každá diskuse je mu na obtíž. Je to zvláštní, zdánlivě nepodstatná maličkost, ale sobec se vůbec necítí v pohodě s nálepkami jako „přítel“, „partner“ nebo jinými pojmenováními, která popisují vztah jako něco jiného než jen příležitostnou zábavu.

S takovým člověkem bohužel nelze vztah budovat. Flirtuje stále s jinými Někteří lidé zneužívají flirtování pouze pro zábavu. Nicméně jiní využívají flirtování k tomu účelu, pro který vzniklo – aby se dva lidé na potenciálně partnerské úrovni blíže poznali.

Je rovněž známo, že patologičtí flirtovači nejsou ochotni připustit, že flirt je otcem nevěry. Buď jim to nedochází, nebo to dobře vědí. Nakonec, na tom nezáleží. Obojí svědčí o jejich vztahové nezralosti.

Vždycky se držte dál od lidí, kteří nedokážou převzít odpovědnost za své činy – zejména za ty činy, které vás činí zraněnými, zklamanými a úzkostlivými.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden