Který supermarket je nejlepší? Ceny nejsou všechno

V Česku funguje celá řada velkých prodejních řetězců s potravinami. Který supermarket je ale nejlepší? Srovnali jsme pro vás výhody nejvýznamnějších marketů.

Penny má nejvíce prodejen, dohání ho superlevný Albert


Se svými 392 prodejnami je Penny Market nejrozšířenějším z velkých supermarketů v Česku. Najdete ho v každém větším městě, a to je jeho největší výhodou. Jednotlivé prodejny nejsou příliš rozlehlé, proto se hodí také na malé a každodenní nakupování. O slevách a akčních produktech vás navíc neinformuje jen Penny leták (platí vždy od čtvrtka do následující středy), ale také Penny rádio, které hraje v každé prodejně.

V těsném závěsu za Penny je v počtu prodejen řetězec Albert. Obchodů provozuje 328. Zejména ve velkých městech najdete také prodejny Albert Hypermarket s velkou prodejních plochou a rozšířeným sortimentem. Na rozdíl od Penny nenabízí Albert žádný věrnostní program se zvýhodněnými cenami, pro nejlevnější nakupování je tak potřeba sledovat Albert leták. Hlavní výhoda Albertu? Privátní značka Albert Basic, pod kterou najdete běžné potraviny za neuvěřitelné ceny. Podobná je značce Clever v Bille, tu ovšem můžete kombinovat s Billa Bonus card. I tak se ale hodí sledovat aktuální Billa leták.

Možná vás to překvapí, ale supermarkety Kaufland a Lidl patří oba pod německou Schwarz Gruppe, největší evropskou firmu. Díky velkým prodejnám nabízí Kaufland širší sortiment, zejména v nepotravinové oblasti. V Česku je jejich ale jen něco přes 130. Lidl má prodejen více než dvakrát tolik, a navíc oblíbený e-shop Lidl shop s levným spotřebním zbožím.

Oba také nabízejí vlastní věrnostní program se zvýhodněnými nabídkami. V Kauflandu pro tyto účely slouží Kaufland Card. Nově je k dispozici také jako aplikace pro mobilní telefony. V Lidlu vám udělá stejnou službu aplikace Lidl plus. Najdete v ní slevové kupony, účtenky nebo akční leták. Ten, stejně jako Kaufland leták, platí od středy do úterý.

Na všechno je nejlepší Tesco a Globus


Jestli nechcete obíhat pět různých obchodů, jděte do Tesca. Nebo do Globusu, protože to je jeho největší konkurent. Oba nabízejí vše od potravin, přes oblečení až po hřebíky. V případě Tesca si ale dejte pozor, abyste ze 190 prodejen jeli do některé velké, protože Tesco provozuje i malé „sámošky na rohu“. Největší výhodou Tesca je věrnostní program Tesco Clubcard a doprovodná mobilní aplikace. Ta obsahuje nejen Tesco leták, ale také službu Scan&Go. Čárové kódy zboží si skenujete mobilem jednoduše už během nákupu a u pokladny pak jen rychle zaplatíte.

Globus poskytuje podobnou vymoženost, aplikaci Můj Globus a program Globus Bonus. Má ale jen 15 prodejen, nicméně obřích. U obou řetězců si také můžete objednat zboží z domova. Tesco ale nabízí plnohodnotné online nákupy. Vybírat můžete z celého sortimentu a zásilku vám doručí na všechny adresy v ČR. Globus poskytuje jen omezený sortiment a nákup si musíte vyzvednout na prodejně.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden