Nejhezčí turecké pláže

Je jich v Turecku hodně, ale pojďte se s námi podívat na ty skutečně top.

Pyšní se neskutečnou krásou, skvělým koupáním a pohodovou atmosférou. Na pobyt na těchto plážích nikdy nezapomenete.

Nádherná Modrá laguna

Proslulá Modrá laguna v letovisku Ölüdeniz na egejské riviéře je nádherná tyrkysová zátoka. V okolí pláže je řada restaurací a barů. Poloostrov či spíše široká písečná kosa, která lagunu odděluje od moře, je národní park.

Městečko Ölüdeniz má také dlouhou veřejnou a volně přístupnou pláž. Chcete-li si ale tento nádherný kus pobřeží Turecka vychutnat ve větším klidu, vyhledejte raději pláž Kidrak, která je jen 3 kilometry vzdálená.

Daylan a jeho okolí

Městečko Daylan nabízí další s krásných pláží Iztuzu. Měří 4,5 kilometrů a želvy, karety obrovské sem plují klást vejce. Od 1. května do 31. října je proto pláž nepřístupná veřejnosti mezi 20 do 8 hodin ráno.

V samotném Daylanu jsou velkým lákadlem tradiční trhy, na nichž seženete prakticky cokoli. Navštívit můžete i pozůstatky antického města Kaunos s akropolí. Součástí jsou i zdobné lýkijské skalní hrobky z období kolem roku 400 př.n. l. Na jezeře Koycegiz Gölü, jsou populární sirné bahenní lázně Horozlar Köyü.

Antika a krásná příroda

Malé přístavní městečko Kaş, leží asi 170 km západně od Antalye a bylo vystavěno na základech antického města Antiphellos. Najdete tu jeho pozůstatky, včetně sarkofágů a dochovaného antického divadla.

Snoubí kouzelná příroda tvořená skalami a blankytným mořem s mozaikou moderní výstavby a starých památek. Zhruba dva kilometry od břehu Kasu se rozkládá ostrůvek Kastelorizo, na který se lze dopravit loďkou. V celém okolí jsou krásné pláže, ale tou nejhezčí je Kaputas. Jen pozor, vede k ní 170 schodů.

Nekonečná pláž Patara

Nádherná pláž Patara je přes 18 kilometrů dlouhá. Ani v hlavní sezóně tak nebývá příliš přeplněná. Město Patara bývalo významnou částí Turecka. Z tehdejší slávy zde ovšem zůstaly pouze ruiny starobylého a váženého města.

Podle dosavadních nálezů je založení města datováno k 5. stol. př. n.l. Dodnes je tu je mnoho zachovalých antických památek. Patří mezi ně zejména triumfální oblouk v místech, kde stál Apollonův chrám, pozůstatky římských lázní a byzantské baziliky.

Uprostřed národního parku

O Çıralı se nedá hovořit jako o samostatném letovisku. Ve skutečnosti je to jen malebná pláž mezi horami s mnoha zahradními hotýlky a hospůdkami. Všude, kam lidské oko dohlédne, je totiž národní park s bohatou faunou a flórou.

Přesto Çıralı stojí za návštěvu. Na většině míst je pláž písečná, jsou ale i části, kde narazíte na jemné oblázky. Protože je pláž opravdu dlouhá, nebývá ani v hlavní turistické sezóně příliš přeplněná.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden