Nové metody v čištění zubů

Nepodceňujte čištění zubů

Odjakživa platí: Zdravé zuby jsou krásné a čisté zuby se nekazí! To si ale bohužel hodně lidí pořád neuvědomuje a péči o ně i prevenci podceňují. Nejčastěji chybujeme, že ještě stále nepoužíváme pravidelně mezizubní kartáček, nebo dentální nit. Stále totiž věnujeme jen málo času čištění mezizubních prostor. Už proto je důležité chodit pravidelně k dentální hygienistce a zubnímu lékaři.

Nečekejte na bolest

Zubní plak a zubní kámen jsou skvělou živnou půdou pro bakterie, které okyselují prostředí v ústech. Kyseliny následně narušují zubní sklovinu, ve které postupně vzniká zubní kaz. S kazem se za svůj život setká většina z nás (u nás až 90 %). I paradontózou či zánětem dásní trpí velká část populace, i když si onemocnění nepřipouští. Na vině je nejen nevhodná strava, ale především špatná hygiena a nedostatečná prevence. Zubaře bychom měli navštěvovat pravidelně jednou za půl roku, a to i když nás nic netrápí. Současně  bychom měli zajít i k dentální hygienistce.

Jaký kartáček je nejlepší?

Důležité tedy je, abychom měli zuby stále dokonale vyčištěné a dbali na řádnou ústní hygienu. Ale čistíte si zuby správně? Jestliže si je ráno a večer přejedete rychle kartáčkem, nemůžete se divit, že se vám zuby kazí a máte problémy s dásněmi. Zuby byste si měli čistit dva až třikrát denně (nejlépe vždy po jídle), a to alespoň dvě minuty hustým kartáčkem s kulatými měkkými štětinkami. Při čištění vždy postupujte směrem od dásní nahoru. Nezapomínejte ani na mezizubní prostory.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden