Proč máte kruhy pod očima?

Nemůžeme se jich zbavit, a to i se sebelepší kosmetikou. Jenže problém je jinde než v nedokonalostech pleti a obličeje. Může za ně i štítná žláza a zhoršují se při menstruaci!   Špatný spánek Jednou z příčin je krátký, přerušovaný spánek.

A když k tomu přidáte stres, který často za nedostatek spánku může, hned se to na vašem obličeji odrazí. Na vině je kortizol, který se uvolňuje z nadledvinek, a to mění rovnováhu soli v těle. Člověk tak zadržuje více vody, což se projevuje i kruhy pod očima.

Máte alergii

Alergie vás nemusí trápit pouze na jaře, kdy všechno začíná kvést. Během celého roku na nás všude číhají alergeny. Ty v těle vzbuzují reakci, při které se vyplavují histaminy, které zase napomáhají zadržování vody v těle, obzvláště v oblasti očí.

Stačí ale pár dobrých antihistaminik a kruhů a otoků se zbavíte.   Premenstruační syndrom Kromě toho, že se při menstruaci musíme vyrovnat s našimi výkyvy nálad, nezvladatelnými chutěmi a zadržováním vody, tak také celé otečeme. Zadržování vody v těle se totiž projeví i na našich očích, které budou na chvíli „ozdobené“ hlubokými kruhy.

Pláč a slzy

Ty také samozřejmě mohou za kruhy pod očima. Slzné žlázy vyplavují tekutinu z očí ven, a i když máme pocit, že jsme vybrečely celé moře, voda v nich zůstává. A to je právě ten důvod, proč máme pak opuchlé oči – žlázy se potřebují opět srovnat a vrátit do normálu.

Bujaré oslavy

Alkoholika často poznáte na první pohled. Bývá oteklý, zarudlý v obličeji. Jenže nemusíte mít ani dlouhodobé problémy s alkoholem, stačí, abyste si dala pár skleniček. Alkohol dehydratuje, a tak tělo začne – pro jistotu – zadržovat vodu. I v obličeji.

Proto ty kruhy  

Příliš slaná jídla Důvodů zadržování vody v těle je ale více než pití alkoholu. Kromě toho, že celkově pijete málo tekutin, podepsat se na celkovém stavu může i příliš mnoho soli v potravě.

Sůl totiž dehydratuje

A tělo potřebuje vodu. Ve chvílích jejího nedostatku si tak tvoří zásoby tím, že ji zadržuje. Což se projevuje otoky, i těmi pod očima.

Problém se štítnou žlázou

Se spoustou problémů se můžete sama vyrovnat, jenže oteklé oči a kruhy občas mohou být příznakem některé nemoci. Třeba zvýšené funkce štítné žlázy. U některých lidí totiž zhoustne tuk kolem očí, což se pak projeví jako „pytle pod očima“. Jestliže pokud dostatečně spíte, jíte zdravě bez soli a nemáte za sebou ani pořádný večírek, je nasnadě se zamyslet, jestli problém nemůže být vážnější.

Může jít i o další nemoci

Oteklé oči přitom provázejí i jiné zdravotní potíže. Může jít i o onemocnění ledvin, srdce nebo jater. V takovou chvíli se ale přidávají i další příznaky, často také otoky i na jiných částech těla.

.

reklama
reklama

Komentáře