Proč svatba vše pokazí?

Když jste v trvalém vztahu s někým, koho milujete, je přirozené myslet na další krok: manželství.

Společné soužití navždy s někým, koho máte rádi, zní skvěle. Jenže s manželstvím přichází velká zodpovědnost a většina lidí na to často zapomíná, což později vede k rozvodu. A jaké jsou důvody?

Nebyla to láska

Nejhorší chybou je popletení zamilovanosti s láskou. Lidé v dlouhodobých vztazích si pletou lásku s pohodlím a jistotou. Obvykle poté, co se vezmou, si uvědomí, že nebyli opravdu zamilovaní. Milovat někoho a mít ho rád jsou dvě úplně jiné věci.

Lidé se časem mění, a tak se mění i jejich potřeby a především priority. Změna je nevyhnutelná a přichází s časem. Manželství je krásné, ale vyžaduje také vysokou úroveň odhodlání, trpělivosti a lásky, což je důvod, proč se po svatbě lidé začnou cítit zatíženi odpovědností a raději se budou sami soustředit na své individuální cíle.

Chtěli jste se usadit a naivní představy

Oženit se nebo vdát z jiného důvodu než z lásky prostě nevyjde. Oženit se s osobou, se kterou dlouho chodíte, jen pro to, že se vám nechce hledat nikoho nového, není dobrý nápad. Většina z nás má nerealistická očekávání, pokud jde o vztahy a manželství.

Váš partner nebude dokončovat vaše věty nebo si pamatovat vše, co se vám líbí. Ne každý den bude plný slunečního svitu. Budou chvíle, kdy se váš partner cítí trochu mimo, a dny, kdy budete potřebovat svůj prostor. Manželství je o vzájemném porozumění.

Páry, které se vrhnou do manželství, aniž by to důkladně promyslely, v domnění, že všechno bude fungovat, protože se tak dlouho znají, se po několika měsících rozvedou, protože pravděpodobně nejsou psychicky připraveny na všechny povinnosti.

reklama
reklama

Komentáře