Proč ženy potřebují spát víc?

Ženy spí víc neklidně. Budí je každý partnerův pohyb, každý hlasitější zvuk.

Muži se se ženami často dohadují o tom, kdo z nich je víc vyčerpaný a kdo potřebuje více a déle spát. Máte doma stejný problém? A kdo má vlastně pravdu?

Vědci už mají jasno v tom, jaké pohlaví potřebuje více spánku. Jsou to ženy! Měly by spát déle než muži, a to minimálně o dvacet minut. Důvod je prostý.

Během dne se často zabývají více věcmi naráz a jejich mozek jede na 100 %. Jednou z hlavních funkcí spánku je regenerace mozku, aby mohl druhý den zase svěže fungovat. Ženy ho namáhají více, a proto potřebují spát déle než muži.

Proč to máme těžší?

Ženy mívají neklidný a špatný spánek většinou pokaždé během období menopauzy, proto potřebují více relaxovat. Nejkvalitnějšího odpočinku si užíváte v hlubokém spánku. Poté, co spánek přejde do lehčí fáze, začnete být mnohem citlivější na okolní zvuky.

Často reagujete ve spaní na slova, kterým běžně přikládáte velký význam. Pokud někdo třeba zašeptá vaše jméno, máte větší šanci, že se vzbudíte, než když někdo řekne slova, která vás nezajímají.

Někdy stačí dát si jenom dvacet!


Pokud s vaším drahým sdílíte jednu postel, lehčí člověk má větší tendence se budit, jakmile se ten těžší pohne. Proto může být ženský spánek neklidný i kvůli muži, který spí na druhém konci postele. Oba se vzbudí, ale žena hůře usíná. Pokud jste přes noc spala jen chvíli, nepotřebujete spánkový deficit dospávat do dvou odpoledne.

Důležité je, abyste se alespoň na chvíli dostala do hlubokého spánku, kde mozek regeneruje. Takže ženy, poraďte svým partnerům, ať vás nechají dospat. Budete milejší a lépe budete zvládat svých typických deset věcí naráz…

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden