Reishi, královnu mezi léčivkami!

Reishi, česky lesklokorka lesklá, je houba, kterou při pečlivé snaze najdeme i v našich listnatých lesích u pařezů dubů a habrů. V tradiční čínské medicíně se používá už více než 4000 let.

Říká se jí královna mezi léčivými dary přírody. Vyznačuje širokou škálou účinných látek (více než 250), nejdůležitějšími jsou polysacharidy betaglukany. Ty v imunitním systému vybudí aktivitu tzv. makrofágů – bílých krvinek odpovědných za omezení růstu nádorů a za vyrovnanou imunitu.

Zázračné účinky

Konzumace reishi se doporučuje zejména lidem trpícím častými infekcemi, ať už jsou to opakované chřipky, angíny či jiná bakteriální i virová onemocnění. Houba také obsahuje triterpenoidy, látky, které působí protizánětlivě, protinádorově, antialergicky, snižují tlak krve, zlepšují metabolismus jater a jejich očistu.Je tak vhodná pro pacienty s některým typem žloutenky, kdy je třeba vrátit játrům jejich plnou funkčnost. Adenosin zase podporuje nervovou soustavu, má léčivý a preventivní účinek při migréně a při poruchách prokrvení cév a organické germánium na sebe váže těžké kovy a ostatní zdraví škodlivé i jedovaté látky.

Na co ještě zabírá...

Reishi je také účinná jako podpůrná léčba při rakovině, kdy pomáhá povzbudit imunitní systém a snižuje vedlejší účinky chemoterapie a ozařování. Mezi další nemoci, na které má reishi významný pozitivní účinek, patří různé typy srdečních poruch, chronická bronchitida, cirhóza jater, různé druhy mykóz, vysoký cholesterol nebo astma.

reklama
reklama

Komentáře