Moje chvilka pohody

Samota přece není zlá

K čemu je dobré být sám, říkáte si. Jen pro zlost, zní vaše odpověď. Ale věřte, nevěřte, i samota může mít své výhody. Jaké?

Můžete na sobě začít pracovat. Zbavte se zbytečného nánosů, které nosíte v hlavě. Tím přestanou platit všechny sebezničující pokyny z vašeho podvědomí. Všechny špatné myšlenkové vzorce z minulosti se uvolní a nahradí se novou pozitivní silou. Začít myslet pozitivně přes všechny křivdy je pouhým startem. Každá rána, aby se zahojila, se musí vyčistit, a to chce čas. K tomu je samota ideální.

Buďte tu pro sebe

Jste-li sami, můžete se buď litovat, truchlit a věnovat energii intenzivnímu hledání partnera. Nebo se můžete zaměřit sami na sebe. V životě to funguje tak, že čím více budete přemýšlet nad tím, že jste sami, tím déle sami zůstanete.

Těmito myšlenkami totiž připravujete úrodnou půdu pro strach. Využijte volnosti k tomu, abyste si zašli na masáž a poseděli s přáteli. Začněte se hýčkat a rozmazlovat. V životě silný, tudíž i úspěšný je ten, kdo umí být sám delší dobu.

Pak ho samota nedožene. Naopak bude sám se sebou rád. Být rád sám se sebou znamená být vyrovnaný, spokojený ve svém světě. Okolí vás nerozhází.

A je toho mnohem víc

Nereagujte na zradu a pomluvy negativně, odháníte tím od sebe lidi, kteří vás mají rádi. Později, když bolest odezní, přestáváte plivat negace na lidi, kteří vám ublížili, a špatné myšlenky se naučíte zahnat, protože víte, že vám nic dobrého nepřinášejí.

Tím si začnete přitahovat lidi, kteří mají v sobě stejný mír jako vy. Samota je také správný čas k zaměření na své touhy a jejich naplnění. V páru si plníte zpravidla sny společné. Nyní si můžete začít plnit ty své, což je v životě velmi důležité pro vnitřní uspokojení.

A ještě něco. O samotě máte jedinečnou šanci poznat zajímavé a inspirativní lidi. Využijte tu příležitost maximálně a cíleně. Každý nový člověk vám vnese do života novou invenci a nový životní příběh.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden