Vyzrajte na podzimní nachlazení

Někdy se nám zdá, že stačí obyčejné nachlazení a v lékárně utratíme půlku výplaty. Přípravky, které nám doporučují televizní reklamy i naši lékaři, totiž nejsou nic levného.

A tak není od věci, se poohlédnout po těch, kterými nás léčily babičky. A nejsou to jen menší pořizovací náklady, co nás k tomuto kroku vedou. Z návratu k přírodě se stal v poslední době trend. Tentokrát ovšem, na rozdíl od jiných, velmi prospěšný.

Léky z přírody

V okamžiku, kdy na sobě cítíme první příznaky prochladnutí nebo nějaké virózy, se nás současný podzim a nadcházející zima ptají, cože jsem to vlastně dělali v létě. A pokud jsme byli pilní, a léčivé bylinky si nasušili, máme napůl vyhráno.

A i když ne, nemusíme zoufat. Vždyť med, citrony a zázvor jsou v obchodech k dostání po celý rok.

Dopřejte si odpočinek

Pokud nás s příchodem podzimu začne škrábat v krku, štípat v nose a pálit v očích, měli bychom si dopřát, alespoň pokud je to trochu možné, klid na lůžku.

Zahřát se, vypotit a odpočívat alespoň do částečné obnovy sil. Vždyť i celková únava nám signalizuje, že naše tělo právě s nemocí bojuje. Nyní je také ta správná doba, abychom svému tělu dodali dostatek vitamínu C.

Denní dávka, kterou tělo v této chvíli potřebuje, je větší, než kolik ho obsahuje kilo citronu. Proto bychom se měli zaměřit na jiné zdroje.

Pomůže i cibule

Už dávno přece víme, že sušené šípky, černý rybíz nebo rakytník ho obsahují daleko víc vitamínu C, než tolik doporučované citrony.

Vyzkoušet můžeme i kysané zelí. To je v obsahu vitamínu C mezi našimi lokálními potravinami naprostý favorit. Léčbu si můžeme zpříjemnit popíjením zázvorového čaje s medem, nejlépe alespoň třikrát denně.

Na bolest v krku nám zase pomůže cibulový sirup. Jeho příprava je velmi jednoduchá.

Domácí sirup

Tenhle zázrak určitě musíte vyzkoušet. Čerstvou oloupanou cibuli nakrájíme na půlcentimetrové plátky a střídavě s moučkovým cukrem vrstvíme do porcelánové misky.

Směs shora něčím mírně zatížíme, to aby cibule pustila šťávu. Po čtyřech hodinách můžeme začít s léčbou. Podáváme čtyřikrát denně 1 lžíci sirupu a do dvou dnů je po obtížích.

reklama
reklama

Komentáře