Dejte pozor na vztahové UPÍRY!

Ruce pryč od vztahových upírů! Koho byste měla ze života už konečně vyprovodit?

Někteří muži by měli chodit s výstražným nápisem: Dál ode mě! Jsem nebezpečný! Těm je nejlepší se z dálky vyhnout. Když si takové lidi neudržíte od těla, budou vám vysávat životní sílu a vyčerpají vás. Poradíme vám, na koho si dát pozor!

Naučte se říkat jasné NE!

Také vás může zajímat ...

Můžete sice pomáhat šéfovi s rozjíždějící se fi rmou a veškerý čas trávit v zaměstnání, ale vaše soukromí, rodina a zdraví tím trpí. Pokud vám taková práce nevadí, pokračujte, ale v opačném případě se ohraďte. Jen tím získáte.

Lidé, kteří umí říkat v práci „Ne!“, mají vyšší platy a snadněji dosahují šéfovských postů, zatímco snaživí jedinci, kteří všem vycházejí vstříc, stále sedí na řadových místech.

Kamarádka – přístav, či zkáza?

Mezi ženami jsou tak silná pouta, že hádky s kamarádkou neseme hůř než s mužem! Muži z našich životů odcházejí, ale kamarádky zůstávají. Po rozchodu nám poskytují přístav, kde vyslechnou trpělivě nadávky na toho mizeru.

Špatné ale je udržování kamarádství, které vás táhne ke dnu. Když chcete skoncovat s nadváhou, nenechte se závistivou kamarádkou strhnout zpět.

Konec mama hotelu!

Plná lednice, navařeno, uklizeno a vypráno! Takový servis je nezbytný pro malé dítě, ale ne pro už dávno dospělého syna! Je jasné, že když se potomek ocitne bez práce a bydlení, tak mu pomůžete, ale není vaší povinností ho podporovat věčně.

Sice mluvíme o upírech ve vztazích, kteří nám sají energii, ale zapomínáme na to, že jsme to my, kdo jim to dovolí! Stanovte si
své hranice a druhé za ně nepusťte.

Příliš lásky škodí!

Zatímco někdy pupeční šňůru s domovem nerady přestřihují děti, často to bývá mnohem bolestnější pro jejich osamělé matky. Místo toho, aby byly rády, že z dětí jim už vyrostli samostatní jedinci, snaží se jim jejich život dál řídit a zasahovat do něj.

Drobné a občas i velké konflikty k životu patří, je to jako s výkyvy počasí. Ale zatímco déšť a vítr neovlivníme, to, jak vypadají naše vztahy s druhými, záleží jen na nás.

Útěk od prevíta

Ženy prožívají problémy ve vztahu hůř než muži. Následkem domácího teroru a dusna ženy trpí třikrát častěji depresemi a nemocemi srdce. Je jedno, jestli vaše trápení způsobil tyran a násilník, nevěrník, nebo alkoholik.

Dlouhodobé fňukání nad zpackaným životem kvůli rozchodu vás ale neposune. I když může být tisíc důvodů, proč váš vztah skončil, neznamená to vůbec, že všichni muži jsou prevíti.

Kdy už je dobré dát nůž na krk?

Ženy velmi často své tyranské muže omlouvají a donekonečna věří slibům, že se polepší. Jenže často zjistí až příliš pozdě,
že vztah s tyranem ničí nejen je, ale i děti. Když takový vztah skončí, není čeho litovat. Často jde totiž skutečně o život.

V případě závislosti partnera je nutné dát mu jasné ultimátum: Buď toho nechá a nastoupí na odvykací cestu k abstinenci, nebo od něj odejdete.

Vystupte z kruhu

Když se změníte a začnete se mít ráda, uvidíte‚ jak se změní i lidé kolem vás. Pokud k sobě nemáte sebeúctu, ostatní vás můžou
vnímat jako špalek, na kterém můžou dříví štípat.

Když přestanete být závislá na přijetí někoho jiného, nikdo vás už nebude moci vysávat. Jedině tak znovu najdete klid. Získat zpět sebevědomí je sice běh podobný maratonu, ale na konci můžete stát jako vítěz!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...