Dejte šanci léčivému konopí!

Když se řekne konopí, nepředstavujte si hned kouření marihuany, která je obecně považována za drogu. Konopí v podobě mastičky nebo oleje může také léčit.

Co vše se dá z rostlinky konopí zužitkovat ku prospěchu vašeho zdraví a krásy a na co všechno ho můžete použít?

Regenerační konopný olej

Blíží se doba neustálého horka a to sebou ruku v ruce přináší i létání otravného hmyzu. Pokud vás nějaký dokonce poštípe, pomůže vám právě konopný olej, který postiženou pokožku zklidní. Stejně působí i při popáleninách od sluníčka.

Také vás může zajímat ...

V případě, že olej obsahuje také přímo extrakt ze zelených částí rostliny, se dá použít jako prevence proti popálení.

Vůbec nejde pouze o drogu ke kouření.
Vůbec nejde pouze o drogu ke kouření.

Zařaďte do jídelníčku konopné semínko

Ptáte se, proč? Konopné semínko totiž obsahuje ideální poměr omega 3 mastných kyselin, které si naše tělo bohužel neumí vytvářet samo. Proto je musíme do těla dostávat jinak. Skvělou variantou je jejich přidání do sladkých i slaných salátů, nepečených dezertů nebo pomazánek. Bohatě postačí jedna polévková lžíce denně.

Vždy byste je ale měla konzumovat ve studených pokrmech.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...